To wcale nie musi być przewidywalne miejsce!

Chyba każdy rodzic mi przyzna, że dziecięce pomysły bywają zaskakujące. Maluchy mają dużo fantazji, a ich wyobraźnia bywa dzika i nieskrępowana. Czasem zapewne trudno Ci przewidzieć co maluchy wymyślą, dlatego chcesz zadbać o ich bezpieczeństwo. Warto, abyś stworzył im odpowiednie warunki do rozwoju i przyjazną przestrzeń, która pozwoli im się bawić i uczyć. Najczęściej takim miejscem jest ich własny pokój. Postaraj się dobrać odpowiednie meble, które będą praktyczne i piękne dla Twojej pociechy.

Zestaw mebli do pokoju dziecka - pociąg i wagoniki Milo
Zestaw mebli do pokoju dziecka, pociąg Milo

Ważne jest zorganizowanie miejsca do spania. Niektórzy rodzice stawiają na niebanalne rozwiązania. Dużą popularnością cieszą się łóżka domki, których konstrukcja budzi prawdziwą sympatię. To praktyczny wybór dla jedynaka lub dla rodzeństwa, gdyż często przybierają one formę piętrowych mebli. Wykonane są z naturalnego drewna i chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że sprawiają maluchom wiele frajdy.

Piętrowe łóżko domek Miles 6X
Piętrowe łóżko domek Miles 6X


Ich prosta a jednocześnie ciekawa forma sprawia, że dobrze prezentują się w różnych wnętrzach. Takie łóżko dobrze będzie wyglądało na ścianie o neutralnej stylistyce, jak i tam gdzie dominuje barwność czy geometryczne wzornictwo. W zależności od modelu możemy wybrać model z materacem na górze lub na dole. To prawdziwy mebel z fantazją, który zadowoli najmłodszych, jak i rodziców. To świetne wykorzystanie miejsca nawet w niewielkich pokojach. Możemy bowiem kupić łóżko z materacem na górze, a dół może być świetnym kącikiem zabaw czy bazą dla wielu dziecięcych pomysłów. Warto zastanowić się gdzie takie łóżeczko umieścić, aby pokój był nie tylko estetyczny, ale też praktyczny. Interesujące i niezwykłe urokliwe modele łózko domków znajdziesz w ofercie internetowego sklepu Edinos.pl.

Piętrowe łóżko domek Miles 9X
Piętrowe łóżko domek Miles 9X

Funkcjonalna szuflada pod materacem to dobry sposób na uzyskanie dodatkowej powierzchni do przechowywania. Możemy tam trzymać nie tylko pościel, ale jest to również schowek na zabawki czy dziecięce akcesoria. Właściciele małych powierzchni dobrze wiedzą, że trzeba uruchomić swoją kreatywność i nagimnastykować swój przestrzenny zmysł, aby zaaranżować każdy pokój ze smakiem. Mały metraż to nie tylko wady. W takim pokoju wszystko można mieć pod ręką i łatwo stworzyć przytulny nastrój, w którym każde dziecko czuje się świetnie. Bałagan co prawda robi się łatwo jednak sprzątanie przebiega błyskawicznie. 

Łóżko domek z szufladą Miles 14X
Łóżko domek z szufladą Miles 14X


Łóżka domki to idealny wybór dla niezdecydowanych i tych, którzy chcą uzyskać niebanalny wystrój. Interesujący design zapewniają również łóżka o konstrukcji tipi.

Łóżko tipi Miles 13X
Łóżko tipi Miles 13X

Od teraz każdy pomysł na zabawę wydaje się mieć sens, bo łóżko w kształcie domku stwarza dodatkowy potencjał. To doskonały sposób, aby zarazić dziecko chęcią samodzielnego zasypiania. Wielu rodziców zapewne doskonale wie, co oznacza wieczorny rytuał układania dziecka do snu. Wymaga to od pokładów cierpliwości, serii nawoływań do łóżka, czytania ulubionych opowieści i poszukiwań ulubionego pluszaka. Nowe łóżko to dodatkowa motywacja, żeby położyć się o rozsądnej porze, zwłaszcza dla aktywnych dzieci, którym żal czasu na spanie. To więc idealny zakup, który ułatwi codzienność wielu rodziców. Dowiedz się także jak wybrać klasyczne, komfortowe łóżko dla dziecka.

Autor: Beksa

Smok Beksa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *