Fotele wiszące – alternatywa dla tradycyjnych mebli

Szukając mebli do domu lub ogrodu kierujemy się przede wszystkich ich wyglądem, wygodą oraz jakością. Tym, którzy szukają zarazem czegoś oryginalnego i łączącego w sobie kilka funkcji powinni zwrócić uwagę na fotele wiszące, które mogą być nie tylko atrakcyjną alternatywą dla zwykłych foteli, ale również elementem wyposażenia, który zadba o relaks i komfort.

Fotele wiszące – ciekawostka czy alternatywa?

Zwykłe sofy i fotele bez wątpienia umożliwiają wypoczynek w domowym zaciszu, przed telewizorem lub z dobrą książką w ręku. Jednak ich rola jest dość ograniczona, dlatego poszukiwaczy interesujących rozwiązań mogą zainteresować  fotele wiszące.  Być może sprawiają wrażenie jedynie przelotnej ciekawostki, jednak warto je przetestować, aby przekonać się, że stanowią pełnoprawne rozwiązanie.  Łączą sobie cechy zwykłego mebla z ogrodową huśtawką czy hamakiem, co z pewnością zostanie docenione po ciężkim dniu pełnym pracy, gdy będzie można zagłębić się w miękkich poduszkach rytmicznie bujającego się fotela.

Fotel kokon w ogrodzie

Fotele wiszące – rodzaje

Przede wszystkim można wyróżnić dwa rodzaje takich foteli: na stelażu oraz podwieszane. Zwłaszcza te pierwsze cechują się oryginalnością i łatwością zmiany miejsca, drugie przede wszystkim można wykorzystać w domu, chociaż również w ogrodzie znajdziemy dla nich zastosowanie, mocując je np. przy suficie altanki. Jeśli natomiast chodzi o kształt, to z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ możemy wyróżnić ich wiele:

  • krzesło brazylijskie (fotel będący rodzajem hamaka)
  • bocianie gniazdo (rodzaj huśtawki z miękkim siedzeniem)
  • kokon (z usztywnioną ramą, w której można się wygodnie zagłębić)
  • leżak (w kształcie typowego leżaka, choć oczywiście podwieszanego)
  • łezka (usztywniona rama, podobny do fotelu typu kokon, lecz bez elementów bocznych)

Mnogość dostępnych wariantów sprawia, że każdy z ogromną łatwością trafi na propozycję idealnie trafiającą w jego upodobania. Producenci oferują nie tylko rozwiązania jednoosobowe, ale również przeznaczone dla dwóch użytkowników, dzięki czemu czas poświęcony na wypoczynek będzie można spędzić wspólnie z ukochaną osobą.

Krzesło brazylijskie w ogrodzie

Do pokoju lub do ogrodu

Tego rodzaju meble to rozwiązanie, które możemy zastosować zarówno w ogrodzie jak i w salonie. Fotele na stelażu w sezonie wiosenno-letnim znajdą miejsce na tarasie lub w altance, ciesząc domowników okazją do wypoczynku na świeżym powietrzu, natomiast w trakcie chłodniejszej części roku będzie można je wstawić do domu. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na tę wersję lub opcję podwieszaną, fotele wiszące nie muszą być dodatkiem w pokoju, lecz w całości zastąpią „zwykłe” meble.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wszystkie powyższe informacje niewątpliwie będą użyteczne podczas dokonywania wyboru mebla, jednak warto poświęć uwagę jeszcze paru bardziej technicznym aspektom.  Do najbardziej popularnych materiałów należą drewno i technorattan. Pierwsze z nich to propozycja trafiająca w gusta miłośników klasyki, drugi to rodzaj lekkiej i wytrzymałej plecionki znanej z dostępnych w sklepach mebli ogrodowych, będący rozwiązaniem dla osób, które lubią nowoczesny wygląd mebli. 

Rattanowy fotel w ogrodzie

Inna kwestia to łatwość czyszczenia fotela – te z technorattanu będą bardzo łatwe „w obsłudze”, wystarczy jedynie wilgotna szmatka. Prócz tego dobrze jest wybrać materiał na poduszki, który nie będzie sprawiał kłopotów przy praniu. Dzięki temu będziemy mogli czerpać więcej przyjemności z użytkowania naszych wiszących foteli.

Autor:#Smok Beksa

Smok Beksa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *