Leniwy spacer – czyli jak wybrać najlepszy stolik ogrodowy?

Za oknem coraz dłużej jest jasno, a to oznacza zbliżającą się wiosnę. Ćwierkające ptaki, kwitnące drzewa i świeże powietrze… Ani się obejrzysz, a już będziesz mogła leniwie spacerować po ogrodzie, popijać lemoniadę na balkonie lub zaprosić znajomych na grilla. Aż miło się robi, jak o tym pomyśleć. Byłoby jeszcze milej, gdybyś miała gdzie postawić tą lemoniadę i kiełbaski. Pewnie przydałby Ci się ogrodowy stolik? A czy wiesz, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Jeśli nie, to my Ci pomożemy.

Drewniany komplet w ogrodzie

Co będzie lepsze w Twoim ogrodzie?

Pierwsza myśl, jaka może się nasuwać podczas wyboru odpowiedniego stolika ogrodowego: jego wygląd, oczywiście. Przecież sąsiedzi powinni podziwiać Twój ogród z zazdrością, prawda? Pewnie, że tak. Ale zanim przejdziesz do kształtów i kolorów, zastanów się, z jakiego materiału chcesz, aby stolik ogrodowy był zrobiony. To dość istotna kwestia, abyś wiedziała, w jaki sposób dbać o mebel oraz żebyś nie zawiodła się jego żywotnością.

Materiały, z jakimi możesz się spotkać przy wyborze stolika ogrodowego to:

  • drewno
  • plastik
  • metal
  • rattan
Drewniany stolik ogrodowy

Poniżej omówimy pokrótce poszczególne materiały stolików do ogrodu

Drewniany stolik ogrodowy

Drewno, czyli najbardziej estetyczny materiał do ogrodu. Pewnie dlatego tak często inni się na niego decydują. A może to dzięki wytrzymałości? Jedno jest pewne, drewniany stolik ogrodowy wpasuje się w nawet najbardziej wymagające gusta. Ale…niestety, jak wszystko na tym świecie i to posiada swoje wady, nie ma lekko. Przede wszystkim, o drewniane meble ogrodowe należy dbać. Trzeba je impregnować i odświeżać, bo inaczej straci na swojej urodzie, a sąsiedzi zamiast z zazdrością, będą patrzeć na Twój ogród z odrazą.

Plastikowy stolik do ogrodu

Plastikowe meble do ogrodu szczycą się z kolei niską ceną, choć już niekoniecznie estetyką. Jednak idealnie sprawdzą się, jeśli nie masz w planach częstego zapraszania znajomych, a plastikowy stolik w ogrodzie ma Ci posłużyć za miejsce na odpoczynek podczas leniwych spacerów. I uwaga! Kolejny plus – aby dbać o taki stolik, wystarczy go wyczyścić. Szybko, leniwie i wygodnie.

Stolik metalowy na tarasie w ogrodzie

Meble do ogrodu z metalu

Stoły ogrodowe wykonane z metalu… Wizja nowoczesnej aranżacji w ogrodzie tworzy się sama.  Metal będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci przede wszystkim na wytrzymałości mebli w ogrodzie. Metal jest przecież odporny nie tylko na uszkodzenia, ale nie groźne mu są deszcz czy wiatr, który mógłby go porwać… na sąsiedni ogród. Metalowe części są zwykle wykonane ze stali nierdzewnej albo pokryte specjalną powłoką, zatem nie będziesz musiała się martwić, że zardzewieje jak przysłowiowa już honda.

Rattanowe meble do ogrodu

Rattanowe meble do ogrodu odznaczają się przede wszystkim wysoką estetyką i wygodą. A zatem możesz połączyć dwie rzeczy w jednym (zaprosić sąsiada, aby wygodnie mógł podziwiać Twój ogródek). Rattan ma jednak pewną wadę – nie jest odporny na deszcz, ani wysokie temperatury, a co za tym idzie, nie używane rattanowe meble będą musiały być pod zadaszeniem.

Komplet rattanowy w ogrodzie

Stolik mały czy duży?

Wbrew pozorom, wybór samej wielkości stolika też może mieć znaczenie. Bo przecież może zależeć Ci na przestrzeni w ogrodzie, której możesz nie mieć wiele. Wtedy mniejszy stolik wydawałby się odpowiednim rozwiązaniem. Jednak… czy nie będzie on zbyt mały, aby pomieścić przy nim wszystkich znajomych? No właśnie, jeśli będzie ich wielu, większy będzie lepszy. Ale taki składany, żeby pójść na kompromis. Duży stolik ogrodowy, który pomieści kilkunastu znajomych albo członków rodziny przy grillowanej kolacji, ale jednak taki, co by nie zajmował zbyt wiele miejsca, jak już sobie pójdą…

Autor:#Smok Cięty

Smok Cięty


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *