Wybierz najlepsze meble do Twojego przedpokoju

Stare indiańskie porzekadło głosi, że „przedpokój bez garderoby jest jak okno bez moskitiery”…. Albo jakoś tak. W każdym razie, niemal każdy wynosi z domu rodzinnego przeświadczenie, że to specyficzne pomieszczenie jest idealnym miejscem na zaaranżowanie zabudowy służącej przygotowywaniu się do wyjścia. I teraz pytanie – to schemat czy jednak praktyczna inwestycja?

Garderoba w stylu skandynawskim w przedpokoju

Garderoba, czyli jak, po co i dlaczego?

Garderoba nieodłącznie kojarzy się z dedykowanym pomieszczeniem, znanym z amerykańskich produkcji telewizyjnych, gdzie wszystko ma swoje miejsce. W polskich realiach wygląda to jednak zgoła inaczej. Nad Wisłą najczęściej to przedpokój pełni taką funkcję. W skład całości najczęściej wchodzi:

  • lustro, w którym wygodnie przejrzysz się przed wyjściem
  • szafka na buty
  • wieszaki na okrycia wierzchnie
  • szafa

Oczywiście można postawić wyłącznie na funkcjonalność i dobrać odpowiednie elementy względem praktycznego wykorzystania. W ten sposób niemal na pewno ominie się estetykę. Warto jednak pamiętać, że przedpokój wcale nie musi być tylko zbiorem przypadkowych mebelków, które nie pasują do reszty domu czy mieszkania. Prawda jest taka, że istnieją odpowiednie meble, które nie tylko są funkcjonalne, ale i po prostu świetnie wyglądają. Wystarczy dobrze poszukać.

Garderoba otwarta w przedpokoju

Jak wybrać dobrą garderobę?

Przede wszystkim dobrze jest pamiętać, że pierwsze z czym można spotkać się tuż po przekroczeniu progu drzwi wejściowych, znajduje się właśnie w przedpokojuTym samym jest to jedno z pomieszczeń, które winno być reprezentatywne. Nie tylko w kontekście odwiedzających gości, ale również w przypadku samych domowników. Lepiej przecież szykować się do wyjścia w ładnym pomieszczeniu, czyż nie? Jeśli dodatkowo jest funkcjonalne – tym bardziej. W dobrze zagospodarowanym pomieszczeniu nie powinno zabraknąć smaku, który odda klimat reszty domu lub mieszkania.

Traktując garderobę jako wizytówkę dla całości, warto przenieść część aranżacji, które podkreślą wyrafinowane wnętrza. W przypadku mieszkań urządzonych w stylu industrialnym, nawet przy zastosowaniu minimalistycznych motywów, można osiągnąć ciekawe, oczekiwane rezultaty. Dla nowoczesnych wnętrz dobrze jest wybrać zestaw, który kolorystycznie będzie zapowiedzią tego, co czeka wszystkich odwiedzających dalej. Najlepiej, gdy przedpokój po prostu współgra z całością.

Garderoba w kolorze dąb sonoma

Lustro, szafka na buty – czy to na pewno ma sens?

A jakże! Dla jednych to oczywiście tylko zwykłe meble, które mają służyć przejrzeniu się czy schowaniu obuwia. Dlaczego jednak rezygnować z wyjątkowego wizerunku? To przecież Twoje mieszkanie, więc z jakiego powodu miałbyś odpuścić oryginalne wyposażenie? Lubisz klasykę? OK. Żaden problem. Tu również decyzja należy do Ciebie. W każdym razie – jakichkolwiek mebli byś nie wybrał, kieruj się własnymi przekonaniami. I to nie tylko w kontekście garderoby w przedpokoju, ale po prostu całego mieszkania.

Nowowczesna garderoba w kolorze dąb artisan

Oczywiście możesz postawić na całkowitą abstrakcję i nie inwestować w ogóle w garderobę. Ale… czy na pewno wyobrażasz sobie, że nie spojrzysz lustro przed wyjściem? Czy postawisz buty na podłodze? W obu przypadkach – raczej nie. Schematy nie są złe, w szczególności w tym przypadku. Warto jednak podjąć się próby podjęcia własnych, odważnych decyzji i wyboru mebli nietuzinkowych. Takich, które nie tylko będą pełniły swoją funkcję, ale równie świetnie wyglądających. Szybko przekonasz się, że organizacja garderoby w przedpokoju to nie bezsens, a ciekawe przedsięwzięcie, które nierzadko może być nie lada wyzwaniem. I zdecydowanie warto poświęcić temu nieco więcej czasu.

Autor:#Smok Cięty

Smok Cięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *