Wybieramy najlepszy stolik kawowy na mały balkon

Kiedy nachodzi wiosna, coraz częściej wystawiamy się na dobroczynne działanie promieni słonecznych. Jeśli masz dom z ogrodem – sprawa jest niezwykle prosta. Mieszkańcy bloków i kamienic nie mają ogrodu, więc muszą radzić sobie po swojemu.  Jeśli masz balkon, warto zadbać o to, aby w słoneczne dni stał się Twoją prywatną oazą. Balkon zazwyczaj jest niewielkich rozmiarów, ale odpowiednio dobrany stolik, a także inne meble i dodatki mogą sprawić, że będzie on Twoim ulubionym miejscem na Ziemi. 

Drewniany komplet mebli na balkonie

Mały balkon – wielki potencjał

Nie musisz mieć ogromnego tarasu, żeby cieszyć się swoim wspaniałym, balkonowym życiem. Wystarczy  wygodne krzesło ogrodowe i mały stoliczek, na którym będziesz mógł położyć kawę lub schłodzony napój. Jeśli ktoś zwróci Ci uwagę, że nic nie robisz i tylko siedzisz na balkonie, możesz śmiało odpowiedzieć, że to nieprawda. To nie jest tak, że Ty nic nie robisz, po prostu chciałaś zadbać o zdrowie i poziom witaminy D3. Każdy przecież wie, że najważniejsze jest zdrowie. Oprócz tego, że naładujesz się witaminami i nie będziesz musieć chodzić na solarium, przede wszystkim wreszcie się przyjemnie zrelaksujesz. Ostatnie lata nie były zbyt wesołe, dlatego warto sobie odbić stracony czas. 

Aranżacja małego balnonu

Wystarczy chcieć

Jeśli Twój balkon służył raczej do rozwieszania prania i wynoszenia tam starych, niepotrzebnych rzeczy, czas o tym zapomnieć. Balkon powinien być Twoją oazą, a jeśli przeszkadzają Ci wścibscy sąsiedzi, możesz zaaranżować go w taki sposób, aby nic nie widzieli. Odpowiedni stolik kawowy – bez niego się nie obejdzie – dwa krzesełka (chyba że jest miejsce na więcej), parasol, kwiaty, zimny napój. Czy to nie recepta na szczęście? Jeśli Twój balkon jest niewielkich rozmiarów, nie przejmuj się. Z tego typu kompleksami codziennie boryka się miliony osób.  Wystarczy tylko chęci oraz odpowiednie meble, aby kompletnie odmienić Twój mały balkonik i wyzwolić jego wielki potencjał. Wszystko zależy tylko tak naprawdę od Twojej weny i wyobraźni. 

Co musisz zrobić, by odmienić oblicze balkonu?

  • Posprzątaj go! To nie jego wina, że brudny
  •  Odmaluj ściany, parapet, barierki. Dzięki temu będzie lśniący i zadbany
  • Kup stolik balkonowy, o którym zawsze marzyłaś
  • Dostaw parę krzeseł ogrodowych. Albo jedno, jeśli jak Dr. House jesteś mizantropem
  • Zasadź kwiaty w doniczkach i patrz, jak rosną
Aranżacja małego balkonu

Tylko kilka kroków dzieli Cię od idealnego stanowiska na balkonie

Nie potrzebujesz milionów na koncie, aby uczynić ze swojego balkonu małe cudo i najbardziej klimatyczne miejsce z całego mieszkania. Wystarczy odrobina chęci i szczypta wyobraźni, a także ładne i estetyczne meble, aby zrobić z małego balkoniku miejsce wielkich uniesień. Wyobraź sobie poranną kawkę na odświeżonym balkonie w niedzielny poranek. Jeśli odpowiednio go zaaranżujesz, nic nie stoi na przeszkodzie, aby Twój balkon stał się również idealnym miejscem na randkę. Nie wierzysz? Powiedz swojemu partnerowi, że zabierasz go gdzieś na śniadanie, każ mu się ubrać, a potem zaprowadź go na wyremontowany balkon. Gwarantujemy, że partner będzie pod wrażeniem i podczas śniadania na wspólnym balkonie będzie z uśmiechem rozkoszował się chwilą. 

Ławka ogrodowa na balkonie

Pamiętaj o tym, że powinnaś zadbać o klimatyczne dodatki i dobrej klasy meble. Podstawą będzie tutaj niewielki stolik, dobrany do rozmiarów balkonu, krzesła, a także ozdoby wedle Twoich upodobań. Odmalowanie i odświeżenie balkonu również nie zaszkodzi.  Dzięki naszym radom balkon na czas letni może stać się Twoim ulubionym miejscem na całym świecie. Naprawdę. Wystarczy chcieć. 

Autor:#Smok Beksa

Smok Beksa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *