Jak wybrać najlepsze oświetlenie zewnętrzne domu?

Oświetlenie domu jest istotnym aspektem, mimo to często zrzucane jest na dalszy plan, a jedynie światło przed domem ledwo pozwala trafić do znajdującego się na podwórku samochodu. Jak zatem uniknąć potknięcia o zapomnianą rzecz, która została pozostawiona przed domem? Czy da się niewielkim nakładem pieniężnym stworzyć efekt oświetleniowy przypominający luksusowe domy rodem z filmów?

Kinkiet zewnętrzny w stylu klasycznym

Dlaczego zewnętrzne oświetlenie domu jest ważne?

Można by powiedzieć, że to zbędny wydatek, bo przecież każda osoba w obecnych czasach posiada smartfona wyposażonego w latarkę, więc jakoś trafi nawet w najciemniejszą noc do domu, samochodu czy garażu. Jednakże w tym zestawieniu korzyści i strat zdecydowanie zwycięzcą okazują się korzyści.
Dlaczego? Na jakie konkretnie pozytywne aspekty można liczyć, decydując się na zewnętrzne oświetlenie domu? 

Walory estetyczne oświetlenia zewnętrznego

Z pewnością sąsiadów, czy też przechodniów nie będzie zdumiewał widok osoby chodzącej po podwórku z latarką w smartfonie. Za to dobre oświetlenie uwypuklające estetykę ścieżki czy też roślin ucieszy zarówno Twoje oko, jak i sąsiadów czy osób zupełnie obcych i zapamiętają Twoją posiadłość jako niezwykłą.

Kinkiety zewnetrzne

Twoje bezpieczeństwo na zewnątrz domu

Im więcej światła w nocy, tym więcej kontroli. Wybrane sektory lub nawet oświetlona cała posesja zdecydowanie pozwoli na spokojniejszy sen. Warto podkreślić, że dobrze oświetlone posesję są omijane przez włamywaczy czy wandali, ponieważ boją się, że zostaną rozpoznani lub zastaną kogoś w domu.

Lepsza widoczność przy poruszaniu się na zewnątrz

Czy to ten klucz? Często pada to pytanie, stojąc pod drzwiami czy bramą wejściową. Szukanie telefonu po kieszeniach, czy też w torebce, żeby sprawdzić który klucz służy do otwarcia upragnionych drzwi, brzmi już jak złożony proces. Czy zwykłe wejście do domu powinno być złożonym procesem? 
Ponadto, dzięki oświetleniu zewnętrznemu domu żaden but nie przyczyni się do wyrządzenia krzywdy roślinom.

Rozświetlony ogód

Co jest istotne przy wyborze zewnętrznego oświetlenia domu?

Nie każdy decyduje się na pełen profesjonalizm w postaci zewnętrznej firmy monterskiej czy usługę projektanta. Nic tak nie cieszy, jak świadomość dobrze wyglądających samodzielnych działań, a dodatkowe oszczędzenie przy tym zdecydowanie większej ilości gotówki niż przeciętne kieszonkowe tylko utwierdza w przekonaniu, że najlepiej wybrać i zamontować tego typu oświetlenie samemu.

Gdzie zatem szukać korzystnych cen połączonych z wysoką jakością? Odpowiedź nie będzie zadziwiająca, najkorzystniejsza oferta przedstawiona będzie przez sklepy internetowe.
Wiedząc już gdzie, trzeba też wiedzieć czego szukać, więc na co konkretnie zwrócić uwagę przed ostateczną decyzją?

Lampy zewnętrzne w stylu klasycznym

Zanim kupisz oświetlenie zewnętrzne…

Rozmieszczenie oświetlenia – ile lamp powinno towarzyszyć ogrodowej dróżce oraz roślinom, a także innym elementom? Z pewnością miejscami oświetlonymi powinny zostać: schody, drzwi wejściowe, furtka, brama wjazdowa oraz droga do budynków gospodarczych.

Czujnik ruchu – zapominanie o zgaszeniu światła nawet w pomieszczeniach domowych często się zdarza, więc analogicznie częściej zapomina się o tym, aby zapalić je na zewnątrz. Należy też pamiętać o kwestii pozostawienia, go włączonego aż do powrotu np. ze sklepu. Posiadając oświetlenie z czujnikiem ruchu, wystarczy skromny gest machnięcia w kierunku lampy, aby odwdzięczyła się ona światłem.

Barwa światła – zależy w dużej mierze od budynku lub osobistych preferencji. Często spotyka się nowe budynki w wariancie oświetleniowym zimnym, czyli idącym bardziej w kierunku niebieskiego, a starsze natomiast w wariancie ciepłym, któremu zdecydowanie bliżej do żółtego. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie do wyłamania się ze schematu i wyborze według własnych zamiłowań.

Autor:#Smok Cięty

Smok Cięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *