Stylowe regały na książki – obowiązkowy element wyposażenia modnego mieszkania

Jeszcze nie tak dawno temu zachwycałaś się minimalistycznymi aranżacjami. Wszystkie drobne przedmioty skrzętnie skryte w meblach, a w efekcie wszędobylski ład i porządek. Estetyka w najwyższym wydaniu! Czy wiesz jednak, że takie stylizacje już nie są trendy? Dziś rządzi maksymalizm, artystyczny nieład i szeroko rozumiany eklektyzm. To dlatego do łask wracają między innymi ponadczasowe regały na książki. 

Regał otwarty w kolorze białym

Modne regały i półki – nie tylko dla książkowych moli

Regały na książki to oczywiście ogólnie przyjęta nazwa mebla, który składa się z wielu półek i najczęściej jest pozbawiony drzwiczek.  Na regałach umieszczać można bowiem nie tylko piękne, ozdobne książki, ale także rozmaite dekoracje i okazy żywych roślin. I o to właśnie chodzi w najmodniejszych dziś aranżacjach!  Na topie jest eksponowanie przeróżnych drobiazgów, pamiątek z podróży, fotografii, czy też kreatywnych prac hand made. Wnętrza z duszą, tętniące życiem, opowiadające interesujące i bardzo prywatne historie. W takim otoczeniu czujemy się komfortowo, bezpiecznie, po prostu jak w domu! Króluje tutaj nonszalancja i sentymentalność. Surowy minimalizm odchodzi daleko w zapomnienie. Ten fantazyjny trend doczekał się już nawet swojej nazwy: cluttercore. Zaopatrz się więc koniecznie w oryginalne regały na książki i zacznij tworzyć w swoim mieszkaniu piękną opowieść. Styl ten ma też oczywiście jeszcze jeden główny plus. Pewien nieporządek na pewno zostanie Ci wybaczony!

Regal otwarty jako element aranżacyjny sypialni

Bestsellerowe regały na książki – jaki styl jest w Twoim guście?

Tak więc żegnasz się z chłodnym modernizmem i zaczynasz przygodę z eklektycznymi rozwiązaniami. Pamiętaj jednak, że nawet taka stylistyka wbrew pozorom ma swoje granice. Nie daj się za bardzo ponieść emocjom! Znane są przypadki niewłaściwej interpretacji maksymalizmu we wnętrzu. Inaczej mówiąc, aranżując swoje ulubione regały na książki zwracaj uwagę na to, czy ich stylistyka nie zakłóci ogólnie panującego w pomieszczeniu chaosu. Wciąż za bardzo nie wiesz o co chodzi? OK. Czas na przejrzenie udanych, eklektycznych aranżacji uznanych biur projektowych. Warto zainteresować się również poradami magazynów wnętrzarskich. Jakie regały i półki na książki sprawdzą się w niestandardowych stylizacjach? Są to na pewno:

  • nowoczesne, białe regały o niesymetrycznym układzie półek
  • klasyczne regały na książki o różnorodnej kolorystyce
  • industrialne regały drzewka i drabinki
  • ozdobne, metalowe, wiktoriańskie regały na książki i kwiaty
Regał-drzewko w kolorze białym

Który regał dla Ciebie- tradycyjny czy designerski?

Zasada wydaje się dość prosta. Jeśli planujesz dokonać finezyjnej metamorfozy surowego, nowoczesnego wnętrza to zacznij od wstawienia designerskiego regału z asymetrycznymi półkami. Takie półki na książki można dowolnie ze sobą łączyć tworząc nawet pokaźną kompozycję zajmującą całą ścianę w salonie.  Gdy możesz pozwolić sobie na tworzenie eklektycznego wnętrza od podstaw to rozważyć zakup tradycyjnych regałów o najprostszej konstrukcji. Tak, dokładnie takie meble widzisz w pokoju swojej babci. To klasyka retro, PRL. Takie regały na książki stanowią doskonałe tło dla bardziej ekstrawaganckiego wyposażenia!

O jakich meblach mowa? Są to na przykład fantazyjne, loftowe, imitujące drewno regały zwane potocznie drzewkami. Świetnie w maksymalistycznych wnętrzach odnajdą się także industrialne półki drabinki. Są dość mobilne i można nimi dowolnie manewrować w obrębie danej przestrzeni. To świetna opcja na wypadek, gdyby chęć do wnętrzarskich zmian nie chciała Cię opuścić. Dodatkowo stal tworzy wybitnie zgrany duet z wysokogatunkową płytą meblową. Takiej perełki aranżacyjnej po prostu nie może zabraknąć w żadnym wymyślnym pomieszczeniu. A co jeśli marzy Ci się eklektyczne wnętrze, które wzbudzi zainteresowanie nawet zagorzałych ignorantów? Wybierz koniecznie wiktoriańskie, mocno dekorowane regały na książki, które tradycyjnie służą jako kwietniki!

Autor:#Smok Beksa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *