Glam rock, czyli elegancja glamour w rockowym sosie

Pamiętasz jak w dzieciństwie zakładałaś na głowę rajstopy i wyobrażałaś sobie, że to długie włosy? A potem śpiewałaś do dezodorantu „Welcome to the jungle”? Nadal trzymasz w szafie skórzaną ramoneskę – wierną towarzyszkę wakacyjnych festiwalowych włóczęg? Jeśli pod biurową garsonką wciąż bije rockandrollowe serce, to w klimatach glamrockowych poczujesz się jak w domu!

Elegancka sypialnia w stylu glamour

Czym różni się ten wyjątkowy styl wnętrzarski od typowego glamour? Glam rock to mariaż wytwornej elegancji rodem z hollywoodzkich salonów z mocnym, rockowym akcentem.  Styl efektowny, nieco ekstrawagancki i ciut przerysowany, zupełnie jak sceniczny wizerunek Davida Bowiego, tudzież jego alter ego Ziggiego Sardusta. Ale tak ma być!

Znudził Ci się klasyczny wystrój wnętrza i chcesz dodać mu rockowego pazura? Poznaj kilka zasad, które pomogą Ci stworzyć wnętrze w stylu glitter rock.

Salon zaaranżowany w stylu glamour

Po pierwsze postaw na kolor

Zapomnij o nieśmiałych pastelach i subtelnych kolorach ziemi. Glam rockowe wnętrza lubią mocne, nasycone barwy: głęboki szafir ścian, burgdunowe zasłony, ciemna zieleń dodatków to świetny wybór. Ale czerń fotela glamour – najlepszy!

Po drugie – nie bój się ekstrawagancji!

Gwiazdy są widoczne, oryginalne i im bardziej ekstrawaganckie, tym lepiej. Dlatego odważnie baw się formą i kształtem. Wybierz ludwikowskie krzesła w śmiałym kolorze, ekscentryczny fotel lub łóżko z dekoracyjnym zagłówkiem i poczuj się jak w willi gwiazdy rocka.

Złoty stolik w stylu glamour

Błysk, blask, lśnienie i gwiezdny pył

Jeśli Twoje glamrockowe wnętrze ma bardziej przypominać mroczną komnatę Nosferatu, to zrezygnuj z blasku. Ale jeśli nie, to kryształowy żyrandol, lśniące lustro lub połyskujący szlachetnym złotem stolik jest absolutnie niezbędny. 

Złote dodatki jako nieodłączny element aranżacji w stylu glamour

Last but not least

Baw się designem. Nic tak dobrze nie wpływa na unikalność wnętrza jak samodzielnie wykonane ozdoby i dekoracje. I przekraczanie granic. Oczywiście, stylistycznych granic. Zatem, jeśli nie masz talentu plastycznego, udekoruj ścianę samodzielnie namalowanym obrazem. Albo zrób z krzesła szafkę nocną.  Wszystko zależy od Ciebie. W końcu gwiazda rocka nie pyta nikogo o zdanie! 

Autor:#Smok Cięty

Smok Cięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *