Ławka ogrodowa, która idealnie podkreśli charakter Twojego ogrodu

Na co dzień stawiam na minimalizm i lubię być częścią przestrzeni, w której się znajduję. Ogrody, które podobają mi się najbardziej przypominają naturalne środowisko, gdzie trawa i krzewy są nieprzycinane, a pomiędzy roślinami i meblami ogrodowymi istnieje harmonia. Wiem też, że nie każdy jest entuzjastą takiego stylu, dlatego pokaże Ci różne sposoby na urządzenie ogrodu. Zobacz, jak podkreślić charakter swojego ogrodu dopasowaną do niego ławką.

Ławka ogrodowa Zeris
Ławka ogrodowa Zeris

Minimalistyczna ławka do ogrodu


Minimalizm kojarzony jest z prostą formą, brakiem zbędnych zdobień i kolorów. Chcąc wprowadzić do ogrodu ten styl warto decydować się na meble z naturalnych surowców, które nie będą wyróżniać się na tle roślin, lecz stworzą z nimi spójną całość. Polecam zwłaszcza drewniane ławki ogrodowe z oparciem. Odpowiednio oszlifowany oraz zabezpieczony surowiec nie tylko dobrze wygląda, lecz przede wszystkim służy swoim właścicielom przez lata. Na przykład modele tworzone z drewna tekowego lub bambusowego odporne są na wahania temperatur, czy zmienne warunki atmosferyczne, a ich konserwacja wymaga wyłącznie okresowego wyczyszczenia ścierką.

Od góry: drewniana ławka ogrodowa Bart; na dole: drewniana ławka ogrodowa Calmer
Od góry: drewniana ławka ogrodowa Bart; na dole: drewniana ławka ogrodowa Calmer

Ogrodowa ławka w nowoczesnym stylu


Drewniane ławki możesz zastąpić także minimalistycznymi modelami ze stali. Sądzę, że subtelny kontrast między delikatnością przyrody i surowością metalu nie ujmie Twojemu ogrodowi naturalnego wyglądu, dodając mu nowoczesnego zacięcia. Wybór metalowego mebla przyniesie Ci też sporo wygody – stalowe ławki z Edinos.pl mają profilowane oparcia, ich czyszczenie jest proste, a producent udziela gwarancji aż na okres 10 lat. Nie odpuszczę okazji, żeby podzielić się z Tobą moją ulubioną propozycją nowoczesnych mebli ogrodowych. Te łączą ze sobą metal i naturalny wygląd drewna, rezygnując z nadmiernego zdobnictwa. Stalowo- drewniane ławki ogrodowe możesz zastąpić też rattanowymi meblami w ciemnych kolorach, na których w dzień położysz miękkie poduszki.

Ławka ogrodowa Picata - gabionowa
Ławka ogrodowa Picata – gabionowa

Jak stworzyć romantyczny ogród?


Przygotowałem także ciekawe propozycje dla miłośników melancholii i romantycznych klimatów. Jeżeli chcesz podkreślić nastrojowość swojego ogrodu polecam wstawić do niego:

  • drewniane ławki na stalowych nogach, wykończonych oryginalnymi pętlami,
  • meble z drewnianym oparciem i siedziskiem oraz aluminiowym, profilowanymi podłokietnikami,
  • bogato zdobione, białe ławki z kutego żelaza – także w wersji bujanej,
  • metalowe meble z zabudową, po której piąć się mogą róże,
  • modele w stylu retro, często spotykane w miejskich parkach, o nóżkach wykończonych romantycznym wzornictwem.
Od góry, po lewej: klasyczna ławka ogrodowa Heine - biała; klasyczna ławka ogrodowa Yarona - biała; na dole: metalowa ławka ogrodowa Loryn - zielona
Od góry, po lewej: klasyczna ławka ogrodowa Heine – biała; klasyczna ławka ogrodowa Yarona – biała; na dole: metalowa ławka ogrodowa Loryn – zielona

Poszukiwania idealnej ławki ogrodowej warto zacząć od określenia stylu, który najbardziej Ci się podoba. Być może tak jak ja lubisz minimalizm i naturalność, a może stawiasz na dynamikę, nowoczesność i modernistyczne formy.

Autor:#Beksa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *