Jak wyjechać na wczasy, nie ruszając się z domu?

Muszę Ci coś wyznać… Bardzo lubię wczasy i całodzienne wylegiwanie się w przyjemnej przestrzeni dostosowanej do moich potrzeb i gustu. Lubie tę możliwości myślenia o sobie i marzeniach, gdzie najważniejszy jest relaks. Tylko wiesz – nie mam czasu na dalekie podróże… Ale jako miłośnik aranżacji wnętrz, ostatnio wymyśliłem przestrzeń, dzięki której wczasy spędzam baaardzo blisko domu. Chcesz wiedzieć gdzie? Na własnym tarasie!

Zestaw mebli ogrodowych Daran - brązowy
Zestaw mebli ogrodowych Daran – brązowy

Najważniejsza jest wygoda…

Ze względu na moją niechęć do dalekich podróży lub też umiłowanie do samodzielnie stworzonej przestrzeni postawiłem na zaaranżowanie tarasu tak, bym po pracy w parę minut mógł wyjechać na wakacje. Dobrze rozumiem konieczność odłożenia trudów i trosk codzienności choćby na chwile, dlatego zachęcam i Ciebie do tego samego – to naprawdę proste!

Zestaw mebli ogrodowych Qall - szary
Zestaw mebli ogrodowych Qall – szary


W modzie teraz są meble rattanowe, choć osobiście preferuję modne od kilku sezonów metalowe meble, które wzbogacam niebanalnymi dodatkami, takimi jak:
– poduszki,
– koce,
– donice i osłonki,
– dywanik;


Ponad wszystko jednak powinieneś postawić na własne gusta i wygodę. Ze względu na funkcję, jaką spełnić mają meble ogrodowe, czyli pozwolić na relaks, muszą one być zgodne z Twoimi osobistymi preferencjami. Elementem obowiązkowym są oczywiście leżaki i fotele, bocianie gniazda oraz stolik. Czas spędzony z ciekawą książką i szklanką z orzeźwiającym napojem umieszczonym na poręcznym stoliku pozwoli zminimalizować konieczność spacerów do kuchni. Wybrać możesz kilkuelementowe zestawy, pojedyncze fotele lub, jeżeli lubisz, to postaw na stół i ławki, które umożliwią organizację grilla.

Od góry, po lewej: rattanowa sofa ogrodowa Selena 3X - wielobarwna, huśtawka ogrodowa bocianie gniazdo Fifi - tęczowa; na dole, od lewej: rattanowy fotel ogrodowy Livio - brąz, składany bambusowy stół ogrodowy Eventer
Od góry, po lewej: rattanowa sofa ogrodowa Selena 3X – wielobarwna, huśtawka ogrodowa bocianie gniazdo Fifi – tęczowa; na dole, od lewej: rattanowy fotel ogrodowy Livio – brąz, składany bambusowy stół ogrodowy Eventer


Miłym dodatkiem są wymienione przeze mnie elementy: poduszki i koce mają na celu nadanie miękkości meblom, zaś dywanik tworzy złudzenie ciepłej domowej przestrzeni. Warto zadbać także o stworzenie mini-ogródka na balkonie: wystarczy zastosować kilka doniczek montowanych do poręczy lub umieszczenie ich na jednej z ławek ogrodowych.

Od góry: drewniana ławka ogrodowa Beten - zielona: na dole: drewniana ławka ogrodowa Ethan - brązowa
Od góry: drewniana ławka ogrodowa Beten – zielona: na dole: drewniana ławka ogrodowa Ethan – brązowa

… którą zapewnia wysoka jakość mebli.

Meble na taras, choćby najlepiej ułożone i najpiękniej wypełnione dodatkami nie pozwolą jednak na pełen relaks czy inny rodzaj korzystania, jeżeli nie będzie ich charakteryzować wysoka jakość.
Oryginalny design zgodny ze współczesnymi minimalistycznymi trendami, solidne materiały i precyzja wykonania pozwolą Ci na wieloletnią satysfakcję ze stworzenia osobistej przestrzeni. Wiem, że tylko kupno trwałych mebli zagwarantuje mi pełen relaks, bez troski o to, czy za rok mój kącik wypoczynkowy na tarasie nie zmieni barw na mniej intensywne lub, że czynniki atmosferyczne doprowadzą do korozji i pękania struktury mebla. Dlatego postawiłem nie tylko na wygląd i funkcjonalność, lecz także na pewność, że stworzony przeze mnie kącik będzie cieszył moje oko dłuższy czas. Polecam Ci więc, abyś tuż po określeniu preferencji dotyczących ogólnego wyglądu letniego tarasu, skupił się na tym, aby były to elementy umożliwiające swobodne ich użytkowanie.

Zestaw wypoczynkowy do ogrodu Relton - brązowy
Zestaw wypoczynkowy do ogrodu Relton – brązowy


I zdradzę Ci pewną tajemnicę: meble, w które zaopatrzyłem mój taras, to nie jest tylko zestaw, który widzą moje goście. W szopie ogrodowej ukrytych mam także kilka leżaków składanych, które zaprezentuję swoim gościom, kiedy zjawi się ich niespodziewana ilość – mój mrukliwy brat czasem zaskakuje towarzyską naturą.

Składane krzesła plażowe Strand - brąz
Składane krzesła plażowe Strand – brąz


Niezwykle cenię również tekstylia, bo to one właśnie sprawiają, że moje służące wiele lat meble zyskują nowy wygląd i planuję je zmieniać co rok. W końcu mam pewność, że meble ogrodowe, które wybrałem w sklepie Edinos.pl, zostaną ze mną na długo.

Autor:#Cięty

Smok Cięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *