Dlaczego według smoka szafa przesuwna wygrywa nad tradycyjną szafą?

Smoki nieczęsto noszą ubrania, ale są pewne okazje, kiedy to strój jest wymagany. Do moich ulubionych okazji należy na przykład bal karnawałowy, na którym zawsze zaskakuję oryginalnym strojem. Przed balem i po balu jednak zawsze mieliśmy z bratem problem – ja nie miałem gdzie chować strojów, on zaś materiałów, które wykorzystywał do szycia. (Tak, tak, mój mrukliwy brat kryje w sobie wiele talentów). Nie odbiegając jednak zbytnio od tematu, zaznaczę, że rozwiązaniem problemu okazała się szafa z prawdziwego zdarzenia.

Szafa przesuwna Talla - dąb sonoma
Szafa przesuwna Talla – dąb sonoma

Tradycja czy nowoczesność?

Szczerze powiedziawszy, zakup szafy dla mnie nie był zbyt wielką trudnością – opowiem Wam o tym, czym kierowałem się przy wyborze. A zacząłem od „zastanowienia” się jaki rodzaj szafy mi odpowiada: szafa przesuwna czy też szafa tradycyjna?
Nieprzypadkowo użyłem cudzysłowu, gdyż dla mnie – smoka nowoczesnego – wybór był jasny. Lubię w końcu funkcjonalność i ten niebanalny design… Mój brat jako smutas wielbiący tradycję wybrał szafę o znanej chyba od zawsze konstrukcji z drzwiami otwieranymi w standardowy sposób. Jak najbardziej szanuję jego wybór, bo i ten typ mebli ma swoje walory:

  • Przede wszystkim po otwarciu szafy jednym (a przypadku dwojga drzwi jednym oburącz) ruchem jego oczom ukazują się teraz równiuteńko i kolorystycznie ułożone ubrania. Na samym dole włożona w futerał maszyna a tuż nad nią rząd identycznych pudełek z guzikami i innymi ustrojstwami. Mówiąc szczerze, w tej szafie panuje taki ład, że równie dobrze drzwi mógłby mieć je oszklone, co zdaje się było jedną z opcji wyboru.
  • Taki starodawny typ mebla pasuje formą do jego pozbawionego wszelakich ozdób pokoju, w którym minimalizm aż razi w oczy. Świetnie komponuje się z innymi meblami o mniej już popularnej konstrukcji i nie razi zarówno stylem estetycznym, jak i konstrukcyjnym.
  • Ponadto muszę zauważyć, że drzwi nierozsuwane mają większą szansę stać się oryginalną ozdobą pokoju, gdyż brak lustra na przykład pozwala na przyozdobienie ich w dowolny sposób. Oczywiście mój braciszek nie pokusił się o takie szaleństwo i jego komplet mebli oszałamia prostotą, dopasowaniem i (jak dla mnie) nudą.
Duża szafa z lustrem Amira 4X - dąb sonoma
Duża szafa z lustrem Amira 4X – dąb sonoma

Szafa przesuwna to jest to!

Pomimo, że jestem dość ekspresyjny i jasno dzielę się swoimi typami, to muszę zaznaczyć, że nie brak mi nieco pokory (tak tylko mówię, żeby mój brat wiedział, że dla niektórych jego wybór jest jak najbardziej idealny). Sam jednak preferuję szafy z drzwiami przesuwnymi i opowiem Wam dlaczego.

  • Najważniejsze to chyba to, że lubię przestrzeń, którą zabierają tradycyjnie otwierane drzwi. W kontekście przestrzeni rozpatrzyłem też wybór lustra – lustra na tak potężnym meblu optycznie powiększają i rozjaśniają przestrzeń.
  • Szafy z drzwiami przesuwnymi to, jak już dałem poznać, symbol nowoczesności, a w końcu nowe konstrukcje to większa funkcjonalność oraz oczywiście wnętrze urządzone na czasie.
  • Za nowoczesnością zaś stoi możliwość dopasowania szafy do swoich potrzeb – nudny drążek albo rząd półek to już przeszłość, gdyż współczesne szafy mają także wnętrza, w których zawarto i miejsce do wieszania, jak i miejsce do położenia rzeczy.
  • Współczesny design to także większa szansa na dokupienie innego mebla w tym samym stylu (kształcie i kolorze), zaś odejście od tradycji spowodowało, że pozostał jakby mniejszy wybór odcieni.
  • Ze względu na to, że jestem smokiem o sporych gabarytach, toteż zdecydowałem się na szafę trzydrzwiową (choć do wyboru miałem także szafę dwudrzwiową, węższą, niższą – generalnie dowolność była ogromna). Pakowna szafa przesuwna pozwoliła mi na uprzątnięcie kreacji i nadała garderobie niezwykłej szykowności.
Szafa przesuwna Greta 4X - czarna lacobel
Szafa przesuwna Greta 4X – czarna lacobel

Czy o wszystkim pamiętałem?

Kiedy wybierałem szafę do garderoby, odwiedziłem internetowy sklep meblowy Edinos.pl. Wiedziałem też, że kupuję mebel, który ma mi służyć wiele lat (w końcu bal karnawałowy przede mną jeszcze niejeden!) dlatego zwróciłem uwagę na materiał, z którego wykonano szafę oraz na solidność konstrukcji drzwi przesuwnych. Moje krótkie łapki nie pozwoliły mi na montaż, ale mój kolega zrobił mi przysługę. Oczywiście podczas składania bacznie przyglądałem się czy dokładnie czyta załączoną instrukcję montażu.

Szafa przesuwna Kora - biała
Szafa przesuwna Kora – biała

Mój brat również kupił szafę z tego sklepu i teraz jego maleńka i minimalistyczna sypialnia zyskała nowy mebel, który spełnia jego potrzeby. Można zatem powiedzieć że obaj jesteśmy zachwyceni zakupami, a wystarczyło jedynie skupić swój wybór na wielkości szafy, wyglądzie oraz rodzajowi drzwi. No i oczywiście zastanowić się nad lustrem, w którym można się podziwiać. To znaczy… przestrzeń. Chodziło o podziwianie przestrzeni, oczywiście!

Szafa dwudrzwiowa Marla - biała
Szafa dwudrzwiowa Marla – biała

Autor:#Cięty

Smok Cięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *