Biuro w stylu nowoczesnym – praktyczne aranżacje

Jak urządzić i umeblować nowoczesne biuro? Najlepiej w sposób oszczędny dekoracyjnie. Nie oznacza to jednak, że powinno zabraknąć w nim efektownych rozwiązań. Są, ale zachwycają prostotą! Przekonaj się, jakie są aktualne trendy w aranżacjach nowoczesnych biur.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Co jest ważne w urządzaniu nowoczesnego biura?
 • Jak zaaranżować nowoczesne miejsce pracy uwzględniając jego wielkość?
fotele biurowe z oferty sklepu edinos.pl

Niezależnie od stylu, jaki prezentuje nowoczesna przestrzeń biurowa, powinna być ona przede wszystkim funkcjonalna. Design nie musi tracić na rzecz ergonomii, wystarczy tylko dopasować odpowiednie meble biurowe, oświetlenie i dodatki. Zasada: „Im mniej, tym lepiej” w miejscu pracy doskonale się sprawdzi. Prostota to główna cecha gabinetu na miarę naszych czasów. Zatem jak urządzić i umeblować nowoczesne biuro?

aranżacja biura w stylu skandynawskim

Biurowy minimalizm, a efektywność pracy

Umeblowanie biura w nowoczesnym stylu nie musi być trudne. Warto trzymać się tylko zasad, które mówią o tym, że takie wnętrze powinno być:

 • minimalistyczne – zrezygnuj z niepotrzebnych; postaw na proste nowoczesne meble biurowe wykonane z trwałych surowców i jak najmocniej upraszczaj przestrzeń, zachowując w niej tylko to, co niezbędne,
 • otwarte – cecha ta dotyczy przestronności pomieszczenia i światła, które jest kluczowe w dobrze przystosowanym miejscu do pracy; nawet w małej przestrzeni można urządzić takie nowoczesne biuro, które będzie jasne, dobrze doświetlone i harmonijne; przejrzystość to istotna cecha nie tylko gwarantującą wygodę, ale porządkująca przestrzeń i wpływająca na biznesowy wizerunek,
 • sprzyjające koncentracji – do dekoracji używaj stonowanych kolorów; jasne ściany i nierozpraszające fronty meblowe są pożądane w służbowym pomieszczeniu; twórz nieskomplikowane wnętrza, które nie męczą krzykliwym, nowoczesnym designem, a zwiększysz efekty swojej pracy.
aranżacja nowoczesnego biura

Nie można zapominać, że współczesne biuro powinno być dostosowane do charakteru pracy i potrzeb pracownika. Tu liczy się wszystko – komfort pracy, estetyka i harmonijny styl.

Funkcjonalność w nowoczesnym biurze

Nawet niewielkie biuro w nowoczesnym stylu może być ergonomiczne, jeśli dobrze wykorzystasz w nim wolne powierzchnie. Współczesne modele projektowania biur stawiają na przestrzeń wielofunkcyjną, w której pracownik zaspokoi swoje wszystkie potrzeby. Ważne jest wydzielenie stref – do pracy, odpoczynku i jedzenia. Wykorzystuje się walory zarówno wariantów open space, jak i zamkniętych pomieszczeń, niwelując wady obu rozwiązań. Wszystko zależy od kultury i charakteru pracy. Decydujący głos powinien mieć pracownik – niektórzy potrzebują skupienia i własnego biurka, inni są bardziej twórczy, pracując z laptopem na sofie.

Biurowy komfort, czyli nowoczesne wyposażenie gwarantujące wygodę

Jak umeblować nowoczesne biuro, by pracować w komfortowych warunkach? Krzesło biurowe czy nowoczesny fotel do biura, to już nie tylko siedzisko, ale i sposób siedzenia. Coraz więcej osób przekonuje się, jak długie godziny spędzone za biurkiem wpływają na zdrowie. Fotel z oparciem, podnóżkiem i podłokietnikami to już nie komfort, a standard, ponieważ obecnie niektóre korporacje wprowadzają siedziska z opcją bujania. Nowoczesne biurko – najlepiej gładkie, proste i z regulowaną wysokością. Sztuczne oświetlenie powinno mieć neutralny lub chłodny charakter. I najlepiej, jeśli wszystko jest pod ręką, dlatego biurowe przegródki, mobilne szafki pod blatem to obowiązkowe wyposażenie służbowego wnętrza.

aranżacja dużego nowoczesnego biura

Styl biura ma znaczenie

Jak umeblować biuro w nowoczesnym stylu? W nurcie, jaki wybierasz do aranżacji miejsca pracy, szukaj trzech cech: innowacyjnych rozwiązań, ergonomicznych kształtów i delikatnych, harmonijnych kolorów. Trwałe, modne i ponadczasowe jest drewno. Dobrze w biurze sprawdza się także metal i tworzywo sztuczne. Designerski, ale nienachalny w zdobieniach kształt mebli może być bardziej praktyczny w użytkowaniu niż klasyczne, masywne wersje. Stosuj takie odcienie, które dobrze będą wpływać na samopoczucie, estetykę miejsca i podkreślać jego styl. Do najmodniejszych w tym sezonie trendów w nowoczesnej architekturze biurowej należą trendy:

 • skandynawski – zaletą tej aranżacji są jasne i spokojne kolory, które sprzyjają koncentracji; naturalne, drewniane meble, które wyglądają elegancko, a ich proste formy zapewniają praktyczne użytkowanie – zobacz, jak urządzić biuro w stylu skandynawskim,
 • industrialny – zachwyca prostotą, solidnymi meblami i ciekawym połączeniem drewna z metalem; szarość betonowych struktur i duże, metalowe lampy to idealne dodatki, które poprawiają jakość i efektywność pracy,
 • minimalistyczny – prezentuje tylko te przedmioty we wnętrzu, które pełnią jakąś funkcję; w tym stylu nie liczy się ilość, a jakość, dlatego tak urządzone biuro świadczy o wysokim stopniu uporządkowania i profesjonalizmie.

Biura jutra mają łączyć kilka funkcji naraz i umożliwiać pracownikom koncentrację. Mają także ułatwiać wzajemną komunikację, z uwzględnieniem warunków sprzyjających kreacji.

lampki biurowe z oferty sklepu edinos.pl

Duże, małe i domowe biuro – jak praktycznie urządzić takie przestrzenie?

Kubatura pomieszczenia wpływa na wybór charakteru mebli i dodatków. Zasada, która dobrze sprawdza się we wszystkich trzech wnętrzach, brzmi: „Stosuj tylko to, co jest potrzebne”. W przestronnym, nowoczesnym miejscu pracy można pozwolić sobie na więcej. We wszystkich jednak liczy się funkcjonalność. Pamiętaj o wizualizacji. Wygląd biura jest Twoją wizytówką – sprawdź, jak urządzić biuro w domu.

aranżacja biura open space

Jak urządzić duże, nowoczesne biuro?

Duże biuro to idealna przestrzeń bez aranżacyjnych ograniczeń. W przestronnym, nowoczesnym biurze masywne biurko z dużym blatem, szufladami oraz nadstawką na komputer będzie nowoczesnym centrum dowodzenia. Możesz pozwolić sobie na ergonomiczny i wygodny fotel do biurka, który niweluje zmęczenie podczas długich godzin w pozycji siedzącej. Duża przestrzeń ściany to doskonała ekspozycja na stylowy zegar lub tablicę informacyjną. Dodatkowa sofa w duecie kawowego stolika pozwoli chwilę odpocząć lub w elegancki sposób podjąć kontrahentów. Możesz wprowadzić sporo zieleni, bo masz na to miejsce. Większy metraż nie oznacza jednak pełnej dowolności. To publiczne miejsce biznesowych spotkań, dlatego zadbaj w nim o porządek stylistyczny i organizacyjny oraz zadbaj o dobre i stylowe oświetlenie montując nowoczesne lampy sufitowe.

ergonomiczny fotel do biurka

Małe i nowoczesne biuro w funkcjonalnej odsłonie

Mały metraż nie skazuje Cię na niekomfortowe warunki pracy. Weź pod uwagę dwie cechy – funkcjonalność i estetykę. Wykorzystaj takie rozwiązania, które optycznie poprawią cały wizerunek pomieszczenia.

 1. Wybieraj jasne kolory ścian i mebli – biel zawsze wygrywa, ale żeby nie była nudna, użyj dla przełamania dodatków w innym kolorze. Na tle białych ścian będą dobrze wyglądać mleczno-szare fronty, meble z jasnych gatunków drzew i delikatne barwy jak krem, beż czy mleczna czekolada.
 2. Stosuj style, które poprawiają optykę wnętrza – do małych biur w nowoczesnym stylu poleca się nurty skandynawskie, które jasną strukturą mebli optycznie rozświetlają i powiększają wnętrze.
 3. Wykorzystuj wolne przestrzenie – ścienne półki i wsuwane kontenerki pod biurko to tylko nieliczne przykłady praktycznych dodatków. W małym biurze otwieraj przestrzeń niezabudowanym profilem biurka. Wystarczy tylko mocny blat z bocznymi wspornikami, pod który z łatwością wsuniesz siedzenie krzesła po skończonej pracy, zwalniając przestrzeń. Wybieraj otwarte regały i minimalistyczne lampy, które niewielką bryłą nie zabiorą wnętrzu przestronności.
nowoczesna aranżacja biura

Lekkości małym biurom dodadzą przeszklone szafki, ażurowe lub druciane dodatki i uniesione na smukłych nóżkach meble. Unikaj ciężkich sprzętów, wzorzystych płaszczyzn i ciemnych kolorów. Zamiast dużej dekoracji na ścianie powieś lustro.

Nowoczesne miejsce pracy w domu

W domowych pieleszach ważne jest wyraźne wydzielenie strefy pracy. Jeżeli nie dysponujesz oddzielnym pokojem, możesz zaaranżować mały kącik w pokoju dziennym lub sypialni. Biurkiem może być salonowy stół lub toaletka. Łącz kilka funkcji mebli i stosuj rozwiązania 2w1. W kawalerkach sprawdzi się przykręcany do ściany blat, który możesz złożyć po zakończeniu pracy. Jeśli pracujesz z laptopem na sofie, korzystaj z profesjonalnych stolików lub ławy z podnoszonym blatem. Jak urządzić nowoczesne biuro w domu? Zagospodaruj w minimalistyczny sposób wnękę pod schodami lub poddasze ze skosami. Narożne biurka mają więcej zalet niż klasyczne.

nowoczesne toaletki z oferty sklepu edinos.pl

Profesjonalnie zaplanuj strefę pracy – przemyśl dokładnie ustawienie nowoczesnych mebli i biurka. Niezależnie od tego, gdzie pracujesz powinieneś, dysponować:

 • solidnym blatem,
 • wygodnym krzesłem,
 • prawidłowym oświetleniem,
 • dobrymi warunki do koncentracji.
aranżacja kącika do pracy w domu

To, jak urządzisz nowoczesne biuro, zależy wyłącznie od Ciebie. Meblowanie miejsca pracy jest ważne, ponieważ im lepsze warunki do wykonywania zadań, tym efektywniejsze rezultaty.

Autor:#Smok Cięty

Smok Cięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *