Huśtawka ogrodowa – modny dodatek czy zbędny bubel?

Prawda jest taka, że czy mały, czy duży każdy lubi się huśtać na huśtawce. Według ekspertów kołysanie dziecka w łonie matki wspiera rozwój emocjonalny, wspomaga koncentrację uwagi, a nawet rozwój mowy i percepcji słuchowej. Można to przyjmować za pewnik lub powątpiewać, kołysanie to bardzo pierwotna, naturalna aktywność, którą wszyscy poznajemy w łonie matki i intuicyjnie kojarzymy z bezpieczeństwem, odprężeniem i relaksem.

Zastanawiasz się dlaczego monotonne, delikatne bujanie tak bardzo Cię uspokaja? Podświadomie może Ci się kojarzyć się z czasem, kiedy byłeś w łonie matki – bezpiecznym, ciepłym, spokojnym środowisku, gdzie absolutnie nic Ci nie zagrażało.

Jeżeli więc, posiadasz chociaż skrawek wolnego miejsca w ogrodzie ( lub możesz trochę go wygospodarować?) może warto zastanowić się właśnie nad zakupem takiej huśtawki ogrodowej ?

Jedno jest pewne, wybór jest ogromy i różnoraki, wszystko zależy to Twoich chęci, wyobraźni bądź stylu jaki preferujesz w swoim ogrodzie.

W dalszym ciągu najpopularniejsze są huśtawki wykonane z drewna, których konstrukcja jak i siedzisko wykonane są właśnie z tego naturalnego materiału. Zazwyczaj konstrukcja pomalowana jest przezroczystym impregnatem, by podkreślić naturalne usłojenie drewna. Modne są również huśtawki drewniane pomalowane na biało, nawiązujące do stylu skandynawskiego lub prowansalskiego. Warto dodać, że drewniane huśtawki dostępne w internetowym sklepie Edinos.pl wyróżniają się nie tylko swoją ciekawą formą oraz wyjątkową wygodą, ale także zastosowaniem materiałów najlepszej jakości. Dokładnie szlifowana, drewniana powierzchnia poddana została dodatkowo zabiegom poleryzacji, aby jeszcze dokładniej oddać gładkość naturalnego drewna.

Od góry: huśtawka ogrodowa 3 – osobowa, brązowa: na dole: huśtawka ogrodowa 4 – osobowa, jasna.

Do wyboru masz również huśtawki z metalowym szkieletem, aluminiowe, wykonane z materiału lub tworzywa sztucznego. O ile huśtawka ogrodowa z metalu ma dość ciężką formę, to podobnie zbudowana huśtawka aluminiowa, posiada o wiele lżejszą konstrukcję, możesz z łatwością ją przenieść do innego miejsca w Twoim ogrodzie.
W obu przypadkach siedzisko jest najczęściej wykonane z metalu i jest pokryte poduszkami. Zaletą takich huśtawek jest to , że są one niezmiernie odporne na działanie czynników atmosferycznych, są mocne i wytrzymałe, ponieważ wytrzymują obciążenie do 300kg, Wykorzystasz je również do spania jako leżankę,

Od góry, po lewej: huśtawka ogrodowa z daszkiem Dorian, huśtawka – leżanka ogrodowa Fiorella; na dole, od lewej: huśtawka ogrodowa Stella, huśtawka ogrodowa Neska.

Huśtawki ogrodowe mogą być również wykonane z technorattanu, który prezentuje się elegancko i jest wyjątkowo trwały. Technorattan oplatany jest wokół aluminiowej konstrukcji, dlatego huśtawki z niego wykonane są lekkie i w pełni odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne.

Od góry: huśtawka ogrodowa Ema: na dole: huśtawka ogrodowa Swanna.

Nie zapominamy o tych najmłodszych i ich potrzebie dzikich zabaw i harców w ogrodzie przy udziale huśtawki. Twoje pociechy mogą bezpiecznie bujać się na huśtawkach typu bocianie gniazdo lub łódka. Taka huśtawka zapewni Twojemu dziecku mnóstwo radości i swobody. Wygodne i odporne na intensywne użytkowanie siedzisko wykonane z najwyższej jakości materiałów jest zawieszone na regulowanych, wytrzymałych linkach – łatwo dopasujesz wysokość huśtawki do potrzeb malucha. Siedzisko ma wytrzymałą, galwanizowaną ramę zabezpieczoną piankami, która gwarantuje większą stabilizację i komfort dla zachowania bezpieczeństwa Twojej pociechy.

Od góry, po lewej: huśtawka ogrodowa bocianie gniazdo Mimi, huśtawka dziecięca łódka Raja, huśtawka dla dzieci żabka zielona, na dole, po lewej: hustawka dla dzieci czerwona biedronka, huśtawka dziecięca bocianie gniazdo Fifi.

Wybierając huśtawkę ogrodową zwróć uwagę na jej funkcjonalność, wygodę oraz jakość materiału z którego jest wykonana. Niektóre modele mają rozkładane siedziska, dzięki czemu zmieniają się w łóżko ogrodowe, na którym można zdrzemnąć się w letnie popołudnie lub ułożyć dziecko do snu. Ważnym elementem jest również jej daszek. Dzięki niemu huśtawka ogrodowa jest osłonięta przed słońcem i ewentualnym deszczem.

Ustaw swoją huśtawkę w zacisznym, słonecznym miejscu, gdzie przyjemnie wypoczywa się nawet w nieco chłodniejsze dni, a gwarantuję, że stanie się ona Twoim ulubionym dodatkiem do ogrodu!

Autor: #Cięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *