Jak dobrać odpowiednie krzesło obrotowe dla ucznia?

Sezon wakacyjny niedawno się rozpoczął i właściwie nikt o zdrowych zmysłach nie myśli na razie o zbliżającym się kolejnym roku szkolnym. Nikt? No może jednak są wśród nas takie rozsądne i pragmatyczne osoby, które nie zamierzają odkładać na ostatnią chwilę ( czytaj: początek września) decyzji na temat wyboru/zakupu odpowiednich mebli i dodatków do pokoju swojej pociechy wkraczającej w kolejny rok szkolny. Tak naprawdę, to własnie teraz masz najodpowiedniejszy czas , aby rzeczowo i bez pośpiechu przejrzeć najlepsze oferty, rozważyć wszystkie” za i przeciw ” i finalnie dokonać udanego zakupu.

Niewątpliwie najistotniejszymi elementami wyposażenia pokoju ucznia jest biurko wraz z odpowiednim fotelem obrotowym i właśnie tym drugim, ważnym elementem zajmę się poniżej.

Od góry, po lewej: fotel dla dziecka Nemis – zielone, fotel obrotowy dla dziewczynki Estor, fotel młodzieżowy Bomer – niebieski; na dole, od lewej: fotel młodzieżowy Gimmer – biało – fioletowy, fotel młodzieżowy Entler – popielaty, fotel obrotowy dla ucznia Estor – morze.

Pamiętaj, że o ile przy wyborze biurka czy szafy do pokoju swojej pociechy możesz kierować się względami ekonomicznymi czy estetycznymi , to w przypadku krzesła obrotowego zdecydowanie najważniejszy jest zdrowie i komfort osoby korzystającej z niego.

Z uwagi na pełnioną funkcję, fotel dla dziecka powinien charakteryzować się przede wszystkim ergonomicznym projektem, zapewniającym wygodę i prawidłową sylwetkę podczas codziennej nauki czy pracy. Ważne jest, aby było ono stworzone z wysokiej jakości materiałów, jak również wyposażone w mechanizmy umożliwiające dostosowanie wysokości fotela do zmieniającego się wzrostu dziecka, takie jak choćby unikalny system Darst 6+, w który zaopatrzone są najnowsze modele dostępne na stronie internetowego sklepu meblowego Edinos.pl. Decydujące jest nie tylko podnoszone siedzisko, ale również regulowane podłokietniki ( dla tych starszych, spędzających więcej czasu przy biurku) czy oparcie fotela. Te najnowocześniejsze modele foteli obrotowych posiadają również praktyczne kółka pozwalające dziecku na poruszanie się wzdłuż blatu biurka bez konieczności podnoszenia się.

Według ekspertów przy wzroście dziecka 110-130 cm optymalna wysokość siedziska to 30 cm. Dla dzieci mierzących 130-140 cm można szukać foteli o wysokości siedziska 35 cm. Analogicznie przy wzroście 150-160 cm liczba ta powinna wynosić ok. 40 cm.

Dla Ciebie jakże ważne parametry techniczne, a dla Twojego dziecka najważniejsze są przecież względy wizualne! Wybierając fotel do biurka dla dziecka warto abyś poświęcił chwilę na dobór odpowiedniego wzoru czy kolorystyki, tak aby mebel współgrał dobrze z wystrojem panującym w pokoju. Fotel w kształcie piłki, z motywem zwierzęcym lub roślinnym to doskonały pomysł na ciekawą aranżację pokoju Twojego dziecka.

Od góry, po lewej: fotel młodzieżowy Olaf – różowy, fotel młodzieżowy Ball – piłka nożna, fotel młodzieżowy Ator – biały w motyle: na dole , od lewej: fotel dziecięcy Odi – miś, fotel dziecięcy Tobi – różowy

Dla starszych, nieco bardziej wymagających koneserów krzeseł obrotowych godnym uwagi mogą być modele wykonane z siatki membranowej lub modele w żywych, zachwycających kolorach.

Od góry, po lewej: Fotel dla dziewczynki Oskar – różowy, fotel młodzieżowy Tobin – zielony, fotel obrotowy Milan; na dole, od lewej: fotel młodzieżowy Amber 2X – fioletowy, fotel obrotowy dla ucznia Entler – zielony.

Dobry fotel dla Twojego dziecka to przede wszystkim taki, który będzie zapewniał odpowiednią ergonomię. Będzie więc posiadał właściwe wymiary, jak również wspierał prawidłową sylwetkę.

Pamiętaj że, nieprawidłowo dobrany fotel może spowodować wady postawy u Twojego dziecka już od najmłodszych lat. Zadbaj już dziś, aby obrotowe krzesło do siedzenia było zawsze idealnie i zdrowo wyprofilowane oraz spraw , aby Twoja pociecha zawsze chętnie wracała do swojego miejsca nauki lub pracy.

Autor: # Beksa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *