Bo we dwójkę jest zawsze lepiej!

Niby nie pozorne – a zawsze przydatne, niby małe- a jednak pojemne, niby gdzieś odstawione w kącie – a jednak zawsze pod ręką. Małe, a jednak spełniające ważną i przydatną rolę w wystroju Twojego salonu, sypialni, garderoby lub pokoju dziennego.

Takie własnie są stoliki kawowe lub dla niektórych znane pod nazwą stoliki pomocnicze, chociaż tak naprawdę taki stolik pomocniczy można w zasadzie nazwać wsparciem stolika kawowego czy stolika do salonu. Tego typu stoliki możesz ustawić centralnie( tymczasowo lub na stałe) w swoim salonie lub innym pomieszczeniu.

Zestaw dwóch stolików Nexti – dąb złoty

Stolik kawowy to oczywiście obowiązkowy element każdego salonu- i tego większego oraz szczególnie tego mniejszego z uwagi na to, że jest on zazwyczaj mniejszych rozmiarów, oraz mobilny dzięki swojej lekkiej konstrukcji. Tak naprawdę w każdym momencie możesz go przenieść, aby nie zajmował Ci miejsca kiedy już z niego nie korzystasz. A kiedy znowu masz ochotę na filiżankę kawy lub nie masz gdzie odłożyć swojej książki ponownie możesz skorzystać ze swojego małego pomocnika.

Zestw dwóch ław Endi – dąb san remo

Stolik pomocniczy może stać gdzieś z boku, a jego największą zaletą jest to, że wcale nie musi mieć jednego ustalonego miejsca w Twoim domu. W dowolnym momencie możesz go przestawiać, przenosić w zależności od Twoich aktualnych potrzeb – jeśli potrzebujesz go w pobliżu fotela, ustaw go właśnie tam. Chwilę później może wylądować w innym miejscu Twojej strefy wypoczynkowej.

Jednym z najnowszych trendów w aranżacji wnętrz jest zastosowanie dwóch stolików – z mniejszym modelem, który łatwo wsuniesz pod ten większy oszczędzając tym samym miejsca w pomieszczeniu. Idealne rozwiązanie dla mniejszych przestrzeni jak i również dla tych którzy uwielbiają wszelkie zmiany i częste modyfikacje aranżacji wnętrz.

Zestaw stolików kawowych Arron 3X

Jeżeli znudziły Ci się stoliki w Twoim salonie, z łatwością możesz je przenieść do sypialni ustawiając je przy swoim łóżku zamiast „oklepanych” szafek nocnych. Taki prosty zabieg taki nada Twojej sypialni świeżości oraz lekkości .

Potrzebujesz delikatnego rozświetlenia Twojego wnętrza? Nic prostszego! Wybierając eleganckie, złote modele idealnie nadasz pomieszczeniu blasku bez efekty sztucznego przepychu. Takie nieduże stoliki pomocnicze, w kolorze złota staną się pięknym elementem, elegancko wyróżniającym Twoje wnętrze. W najmodniejszym wydaniu stoliki tego typu są wykończone w kolorze złota lub metalicznego różu.

Stoliki kawowe Aurel – złote , Stolik kawowy Glami – złoty + różowy

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie jako stolika lub stolików pomocniczych drewnianych taboretów lub stołków przypominających pieńki. Brzmi to dość zaskakująco i intrygująco, jednakże takie rozwiązanie może znaleźć szereg zastosowań w Twoim domu – jako kwietniki dla ulubionych roślin lub po prostu miejsca na Twoje ulubione pamiątki lub dekoracje.

Po lewej od góry: Taboret Tekno – biały, taboret Villis – drewniany, taboret Amado – zielony, na dole: zestaw taboretów Afel – drewniane

Stoliki kosze to również nowy i bardzo modny rodzaj stolików pomocniczych. Oprócz funkcji reprezentacyjnej są nie zwykle funkcjonalne. W ich wnętrzu możesz przechowywać dodatkowe koce lub poduszki ( jeżeli znajdują siw w Twoim salonie) , bądź po prostu elementy garderoby ( jeżeli umieścisz je w swojej garderobie).

Od góry: zestaw stolików Brande, na dole od lewej: stoliki kawowe Simpel – czarne, stolik kawowy Monton

Lekka i efektowna konstrukcja oraz szereg innych zalet stolików kawowych zdecydowały o tym, że jest to jeden z hitów w aranżacji w wnętrz. Jeśli decydujesz się na modne, podwójne modele uzyskasz harmonijną kompozycję, jeśli jednak chcesz wprowadzić do stylizacji mieszkania nieco więcej różnorodności lub awangardy, stolik pomocniczy wcale nie musi być bliźniakiem stolika Twojego kawowego – nie obawiaj się takiego rozwiązania, łącz i komponuj rożne style i rodzaje, a uzyskasz modny efekt końcowy.

Autor: #Cięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *