Skazany na 8 godzin

Czy zdajesz sobie z tego sprawę, że całe Twoje życie spędzasz na siedząco! Nie zgadzasz się z tym?….. Chcesz przykładów? Siedzisz podczas śniadania, siedzisz w drodze do pracy…Również w samej pracy siedzisz 8 lub więcej godzin przy biurku, przed ekranem monitora, później wracasz do domu i co robisz? Tak…Siadasz przed telewizorem…Pora, abyś zadbał o siebie, o komfort, jakość Twojego siedzenia!

Nie od dziś jest wiadomo, że siedzenie przy biurku, w jednej pozycji ma negatywny wpływ na nasze kręgosłupy. Czy wiesz że, pracownik biurowy zazwyczaj spędza przy biurku 30 – 40 godzin tygodniowo! Nie będę w tym miejscu pokazywać Ci przykładów ćwiczeń jakie mógłbyś wykonywać przy biurku w pracy. Możesz uruchomić YouTubie i to zrobić….Jedyne co zrobię to podpowiem Ci w jaki sposób możesz chronić Swoje zdrowie i samopoczucie.

Zainwestuj w wygodny i komfortowy fotel biurowy. Nie oszczędzaj, pamiętaj o statystykach, o tym ile czasu spędzasz codziennie w jednej pozycji. Pamiętaj że, odpowiedni fotel biurowy musi zapewnić odpowiedni komfort pracy oraz prawidłowe podparcie wszystkich części ciała.

Wybierając odpowiedni fotel biurowy musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • fotel biurowy musi dawać możliwość podniesienia siedziska w taki sposób, aby nogi pozostały zgięte w kolanach pod kątem 90°. Zbyt niski lub zbyt wysoki fotel nie pozwoli Ci na prawidłowe rozłożenie ciężaru wzdłuż kręgosłupa, co może powodować dolegliwości bólowe. Nowoczesne fotele, z oferty sklepu Edinos.pl posiadają unikalny mechanizm Multiblock Prime. Precyzyjny system Multiblock Prime umożliwia Ci swobodną regulację wysokości Twojego fotela.
Fotel gabinetowy Cubot – popielaty, Fotel do gabinetu Bruno – czarny
  • podłokietniki powinny wspierać ręce przez cały czas, a nie jedynie w czasie przerwy w pracy. Konkretne ustawienie podłokietników wybiera się w zależności od aktualnie wykonywanej czynności.
  • nie zapomnij o oparciu fotela. Powinno ono mieć kształt profilowany do kształtu kręgosłupa, najlepiej z podparciem lędźwiowym, które musi być ruchome, aby przystosować fotel do Twojego wzrostu. Idealny fotel biurowy z odchylanym oparciem dodatkowo pozwoli odciążyć plecy w czasie przerw, jakkolwiek przerwy powinieneś spędzać aktywnie, a nie siedzieć w fotelu. Wybierając fotel, postaraj się, aby Twój model wyposażony był w innowacyjny mechanizm Tilt Plus. Precyzyjny system Tilt Plus umożliwi Ci dokładną blokadę oparcia siedziska w wybranej pozycji lub swobodne bujanie się. To niezwykle wygodna i bardzo zdrowa metoda, gdyż przechylenie się do tyłu zapewnia optymalne krążenie krwi i zwalnia napięcie w Twoich udach!
Fotel obrotowy z regulacją oparcia – Meqnger – pomarańczowy, Fotel obrotowy Bonar – popielaty
  • siedzisko Twojego fotela powinno być miękkie, ale niezbyt głębokie. Pamiętaj że, zbyt płytkie lub zbyt głębokie powoduje Twój dyskomfort, co tym samym może powodować Twoje zmęczenie.
  • istotnym kryterium wyboru jest jego wygląd oraz design. Stąd też, fotel biurowy pokryty skórą ekologiczną będzie się prezentował elegancko i stylowo, a do tego będzie też łatwy do utrzymania w czystości i trwały. Dla Pań, niezwykle eleganckie modele tutaj.
Fotel obrotowy Levan – biały, Fotel obrotowy Karel – czarny

Na koniec dobra rada: Czas kiedy masz przerwę wykorzystaj, aby zmienić pozycję. Wybierz się na krótki spacer, przejedż się rowerem jeśli możesz lub po prostu wstań od biurka, przygotuj kawę dla siebie i kolegów. Twój kręgosłup lubi, kiedy zmieniasz pozycję, a więc pozwól mu chwilkę odpocząć – porozciągaj się trochę, rozluźnij.

Fotel biurowy powinno się potraktować niemal tak samo, jak łóżko, ponieważ to właśnie w nim spędzasz najwięcej czasu. Warto więc, abyś zadbał o to, by nie odbiło się to negatywnie na zdrowiu, samopoczuciu i wynikach Twojej pracy.

Autor: #Cięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *