Stoły i krzesła ogrodowe – odpoczynek w doborowym towarzystwie

„Jedna jaskółka wiosny nie czyni”, ale niewątpliwie jej obecność oznajmiają stoły i krzesła ogrodowe w pełnej gotowości witające wytęsknione słoneczne dni. Odpoczynek na świeżym powietrzu z filiżanką aromatycznej herbaty i ulubioną książką – czy można sobie wyobrazić lepsze połączenie?

Kiedy temperatura za oknem pnie się do góry, salony i jadalnie przenoszą się na zewnątrz! Życie kręci się wtedy wokół ogrodów, tarasów i balkonów, a przecież każdą z tych przestrzeni można urządzić jak domowe wnętrze.

Stół i ławka na tarasie
Stół Norin – 4Z 150 cm

Meble, zupełnie tak jak roślinność, potrafią zbudować klimat ogrodu oraz podkreślają styl jego architektury. Ażurowe stoły i krzesła ogrodowe o lekkiej konstrukcji nawiązują do ujmującej urokiem Prowansji. Solidne, drewniane ławy, idealne do biesiadowania, przywodzą na myśl pachnącą winem Toskanię. Marka Edinos.pl stworzyła ofertę, w której znajdują się stoły i krzesła ogrodowe, pozwalające przenieść się w dowolne miejsce na świecie, bez konieczności opuszczania własnego ogrodu.

W lecie ogród przyjmuje nie tylko rolę jadalni, lecz także salonu, a nawet sypialni. Posiłki pod chmurką, popołudniowa drzemka czy wieczorny relaks należą w tym czasie do stałego repertuaru mieszkańców. Zestawy mebli ogrodowych służących wypoczynkowi są naprawdę imponujące. W związku z tym nie trzeba głowić się nad wyborem poszczególnych elementów. Komplety wypoczynkowe składające się z narożników, sof, foteli, stolików kawowych stanowią synonim wygody oraz posiadają wartościowe zalety pragmatyczne. Wykonane są często z innowacyjnego techno rattanu, odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. To bardzo efektowne meble, które śmiało mogłyby ozdabiać nowoczesny salon.

Zestaw rattanowych mebli do ogrodu lub na taras
Zestaw mebli ogrodowych Daran – czarny

Równie zaskakujący design posiadają zestawy barowe z komfortowymi siedziskami oraz stołem wyposażonym w praktyczny blat wykonany z hartowanego szkła. Świetnie sprawdzą się podczas przyjęć organizowanych na świeżym powietrzu.

Barowy zestaw Kyle do ogrodu lub na taras
Zestaw barowy do ogrodu Kyle – czarny.

Styl mebli w zielonym salonie może mieć rozmaity charakter. Kute, żelazne stoliki i krzesła ogrodowe zdobione ceramiczną mozaiką wprowadzają ożywczy, śródziemnomorski klimat.

Zestaw mebli ogrodowych Karen - niebiesko - biały oraz brązowy. 
Zestaw mebli ogrodowych Karen – niebiesko – biały oraz brązowy.

Z kolei modele aluminiowe wyglądają jak pożyczone z angielskiego ogrodu.

Zestaw mebli ogrodowych wykonanych ze stopu aluminium w kolorze zielonym.
Zestaw mebli bistro do ogrodu Mesa – zielony.

Drewniane meble ogrodowe z widocznymi słojami i naturalnymi skazami wielokrotnie tworzone są na wzór tych, które spotkać można na wiejskich tarasach.

Od góry: drewniany zestaw mebli ogrodowych Kint 3X - brązowy; poniżej: zestaw drewnianych mebli ogrodowych  Darco 2X - brązowy.
Od góry: drewniany zestaw mebli ogrodowych Kint 3X – brązowy; poniżej: zestaw drewnianych mebli ogrodowych Darco 2X – brązowy.

W wystroju przestrzeni tarasu czy ogrodu z dużą częstotliwością pojawiają się stoły i krzesła ogrodowe wykonane z tworzyw polimerowych. Całkowicie zrywają z wyglądem mebli znanych z masowej produkcji na rzecz oryginalnych i designerskich form. Występują w wielu wariantach stylistycznych, są lekkie i łatwo utrzymać je w czystości.

Od góry: Zestaw mebli ogrodowych Lirma 3X - szary antracyt, poniżej: zestaw mebli ogrodowych Ryvel - biały.
Od góry: Zestaw mebli ogrodowych Lirma 3X – szary antracyt, poniżej: zestaw mebli ogrodowych Ryvel – biały.

Ogrodowy design mebli nie pomija także dzieci. Z myślą o najmłodszych tworzy się wprost bajkowe modele, kolorystyką i wyglądem zachęcające do odpoczynku na łonie natury.

Zestaw mebli ogrodowych dla dzieci Lummo - zielony
Zestaw mebli ogrodowych dla dzieci Lummo – zielony

Autor:#Cięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *