Bestseller wśród bestsellerów

Jest XVIII wiek. Hrabia Chesterfield – Philip Stanhope zamawia u miejscowego rzemieślnika siedzisko. Życzy sobie wygodny mebel z klasą dla prawdziwego dżentelmena. Wymagania są dwa: odpoczynek na nim mam być możliwy z wyprostowanymi plecami, a tapicerka nie ma prawa się marszczyć. Ostatecznie powstaje sofa Chesterfield ze skóry ozdobiona guzikami oraz charakterystycznym pikowaniem, która przeprowadza rewolucję na angielskich salonach. Z biegiem czasu powstawały jej niezliczone interpretacje wzornicze, gdzie tylko się pojawiła, misterne pikowania od razu wzbudzały zachwyt. To właśnie za jej sprawą, sofy oraz fotele pikowane urosły do rangi produktu luksusowego, chętnie zapraszanego do domowych przestrzeni.

Klasyczny narożnik Chesterfield amberly - rudy
Klasyczny narożnik Chesterfield amberly – rudy

Fotele pikowane to niekwestionowane meblarskie perełki. Są stylowe, szykowne, eleganckie, wytworne. O ich wyjątkowości, a także unikalności w znacznej mierze decyduje materiał tapicerki, sposób jej wykończenia, rodzaj przeszycia. Jedne swoją niebanalną elegancją nawiązują do estetyki klasycznych ludwików, inne mają ścisłe powinowactwo z miękkim pufem, są również modele wiernie odzwierciedlające kultowe krzesła bezbarwne (produkowane z włókna szklanego), stworzone przez duet Charlesa i Ray Eamesa. Edinos.pl to miejsce pełne inspirujących mebli, renomowanych marek. Fotele pikowane znajdujące się w imponującej ofercie sklepu pozwolą na zaaranżowanie wnętrza w najrozmaitszych stylizacjach.

Od lewej: pikowany fotel Roks - grafitowy, krzesło pikowane Albi - beżowe, pikowany fotel Roks 2X - oliwkowy.
Od lewej: pikowany fotel Roks – grafitowy, krzesło pikowane Albi – beżowe, pikowany fotel Roks 2X – oliwkowy.

Styl glamour, nowoczesny, angielski, art deco, eklektyczny – fotele pikowane doskonale współgrają zarówno z modernistyczną, jak również z tradycyjną estetyką. Ich ponadczasowy design zawsze jest na czasie, niezależnie od zmieniającej się mody.

Bestsellerem ostatnich sezonów są fotele pikowane inspirowane organicznym kształtem muszli. Wprowadzane do aranżacji w intrygujących i wyrazistych tonacjach bordo czy granatu, stają się głównym bohaterem wnętrz. Szczególnie tych zaprojektowanych w efektownym stylu glamour lub w klimatach awangardowych.

Od lewej: welurowy fotel muszelka Ciri - szary, fotel wypoczynkowy muszelka Magat - bordowy.
Od lewej: welurowy fotel muszelka Ciri – szary, fotel wypoczynkowy muszelka Magat – bordowy.

Welur to tkanina iście pałacowa. Niegdyś na meble poszyte tym kosztownym materiałem mogli pozwolić sobie nieliczni. Obecnie stanowią częsty widok w gustownie urządzonych salonach oraz w ekskluzywnych butikach, a także innych przestrzeniach publicznych o elitarnym charakterze. Welurowe fotele pikowane to nie tylko wzór zalet wizualnych, lecz także przykład atrybutów pragmatycznych. Meble tapicerowane tego rodzaju tkaninami posiadają wysokie właściwości użytkowe. Welur wykonany ze szlachetnych ultramikrowłókien, jest odporny na zaplamienia oraz mechacenie się, dodatkowo jego czyszczenie nie stanowi żadnego problemu.

Od lewej: Fotel Erino 3X - niebieski, welurowy fotel Murio - różowy, fotel Ricco - ciemnozielony.
Od lewej: Fotel Erino 3X – niebieski, welurowy fotel Murio – różowy, fotel Ricco – ciemnozielony.

Oczywiście niezmiennym hitem są fotele pikowane skórą ekologiczną – materiałem o szczególnie odpornym na zabrudzenia lub jej innym wariantem, czyli ekologiczną skórą zamszową wykazującą się nieprzeciętną trwałością.

Fotele o fantazyjnych pikowaniach wyróżniające się oryginalną kolorystyką oraz zapewniające najwyższy poziom komfortu to pozycja obowiązkowa dla miłośników niestereotypowych mebli.

Od lewej: fotel Milio - czarny, fotel okrągły Orel 2 - biało - czarny.
Od lewej: fotel Milio – czarny, fotel okrągły Orel 2 – biało – czarny.

Odpowiednio wyprofilowane zagłówki i oparcia, dostosowane do kształtów ludzkiego ciała właściwie spełniają standardy wygody.

Nie bez znaczenia jest podstawa fotela, która wielokrotnie dopełnia całościowy design mebla. Na jej temat powstają różne wariacje – może być wykonana z drewna o właściwościach antystatycznych, metalu chromowanego proszkowo odpornego na korozję i uszkodzenia mechaniczne, czy z profesjonalnego polipropylenu.

Autor:#Cięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *