Parę słów o ucztowaniu i innych zaletach stołów szklanych.

U Włochów wspólne kolacje nie mają końca, za to Gruzini siadają tylko do suto zastawionych stołów, a ich uczty zawsze poprzedza toast. Stoły mają spełniać potrzeby domowników, ale również tworzyć wizualną całość z aranżacją wnętrz, którym zostaną przypisane. Niesłabnącą popularnością cieszą się stoły szklane o niebanalnym i sprecyzowanym charakterze oraz ponadczasowym designie.

Szklany stół rozkładany Arafis
Stół rozkładany Arafis

Stoły szklane to modna propozycja bezbłędnie wpisująca się w przestrzeń jadalni, kuchni, salonu, jak również ogrodu. Choć są to konstrukcje solidne, poprzez transparentną strukturę szkła nabierają wizualnej lekkości.

Szklany stół ogrodowy Lukka - brązowy
Szklany stół ogrodowy Lukka – brązowy

Idealnie pasują także do mebli oraz dekoracji posiadających w swojej formie szklane elementy np. przeszklonych gablot, konsoli, ław, stolików kawowych ze szklanymi blatami, lamp z kloszami ozdobionymi wiszącymi kryształkami czy szklanych świeczników. Stoły szklane doskonale odnajdują się w eleganckich i nowoczesnych wnętrzach, których są główną wizytówką, jak i w aranżacjach utrzymanych w luksusowym i pełnym blasku stylu glamour. Stoły wykonane ze szkła mogą także z powodzeniem dopełniać przestrzeń zaaranżowaną w klasycznej estetyce, umiejętnie zestawione z mocno zdobionymi meblami, będą dla nich ciekawą przeciwwagą.

Szklany stół Debor
Stół Debor – szklany

Wybór modeli szklanych stołów jest przeogromny, firma Edinos.pl może pochwalić się bogatą ofertą, z której z pewnością każdy wybierze mebel dla siebie. Oprócz typowo transparentnych blatów popularne są także te, w kolorze białym lub czarnym, które znakomicie korespondują z nowoczesnymi sprzętami kuchennymi utrzymanymi w tej oryginalnej kolorystyce. Dzięki tak szerokiej gamie kolorystycznej blatów stoły szklane mogą kreować spójne wizualnie aranżacje. Szkło tworzy stylowe połączenia z rattanem i metalem. Stabilną postawę szklanych stołów nierzadko stanowią wyszukane i oryginalne konstrukcje z gustownie połyskującej stali szlachetnej czy też uszlachetnionej płyty laminowanej. Szklane powierzchnie posiadają wyjątkowe właściwości nadawania aranżacji optycznej lekkości. W związku z tym szklane stoły perfekcyjnie sprawdzą się zarówno w dużych wnętrzach, jak i niewielkich przestrzeniach.

Szklany stół Faleo - dymiony + czarny 
Szklany stół Faleo – dymiony + czarny

Wbrew powszechnym mitom, podważającym solidność szkła, w rzeczywistości stoły szklane to synonim trwałości. Produkowane z wysokiej jakości szkła, często podwójnie hartowanego, odznaczają się nieprzeciętną wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Na blacie bez obaw można postawić naczynie z gorącą potrawą lub napojem, wysoka temperatura nie wpłynie szkodliwie na jego powierzchnię. 

Nowoczesne modele stołów wykonanych ze szkła są wzorem funkcjonalności. Stół często musi pomieścić nie tylko domowników, lecz także gości, którzy niespodziewanie odwiedzili Cię niezapowiedzianą wizytą. Szklane stoły z praktycznymi blatami posiadającymi dodatkowe przedłużenie w swoim wnętrzu są nieocenionym wsparciem w tego rodzaju sytuacjach.

Autor:#Cięty

Smok Cięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *