Spokojny sen, czyli dlaczego Twoja sypialnia potrzebuje łóżka pikowanego

wygodny i pikowany zagłowek łóżka kontynentalnego.

Twoja Sypialnia – oaza relaksu oraz błogiego wypoczynku. Bez łóżka praktycznie nie istnieje. Dlatego z całą pewnością i wszystkimi honorami można nazwać je królem sypialni. Forma oraz design niektórych, szczególnie modeli pikowanych ma iście salonowy styl. Pewnie dlatego też, łóżka pikowane od kilku sezonów święcą triumfy popularności i są głównym tematem najróżniejszych interpretacji wzorniczych.

Łóżko kontynentalne Miami
Łóżko kontynentalne Miami

Wyrafinowane, eleganckie, stylowe – komplementy o łóżkach pikowanych mógłbym wyciągać jak asy z rękawa. Efektowne przeszycia nigdy nie wyszły z mody i obecnie przeżywają swój renesans. Łóżka pikowane w rozmaitym wydaniu, od modeli klasycznych, przez minimalistyczne, po wersje w wykwintnym stylu glamour, łatwo znajdziesz w sklepie Edinos.pl.

Łóżko tapicerowane Megan 2X
Łóżko tapicerowane Megan 2X

Moim zdaniem to fascynujące, że ścieg pikowań potrafi stworzyć najrozmaitsze kombinacje. Przeszycia tworzą piękne zdobienia nawiązujące do wzorów geometrycznych czy też organicznych kształtów, imitując np. strukturę muszli. Projektowanie wezgłowi, jak i ram łóżek pikowanych wchodzi na wysoki poziom artyzmu.

Podwójne łóżko glamour Rita - zielone
Podwójne łóżko glamour Rita – zielone

Wybór kolorów tkanin łóżek pikowanych jest niemal nieograniczony i możesz śmiało przebierać w bogatej gamie barw. Warto zwrócić uwagę na to, że przeszycia najlepiej prezentują się na jednolitych materiałach – pozbawionych wzorów czy deseni. Nie bez znaczenia jest również tkanina obiciowa – nie każda nadaje się do pikowania. Welur, aksamit, skóra ekologiczna to materiały najlepiej zdające egzamin wytrzymałości i praktyczności.

Łóżko tapicerowane Olzaf
Łóżko tapicerowane Olzaf

Pikowanie jest nie tylko oryginalnym motywem zdobniczym, lecz także doskonale podkreśla formę łóżka. Natomiast wykończenia guzikami, pinezkami czy też kryształkami całkowicie zmieniają jego design.

Pikowane łóżko Luxor
Pikowane łóżko Luxor

Łóżka pikowane posiadają różne oblicza. Ostatnio w sypialniach zagościły masywne i solidne łóżka kontynentalne. Niegdyś widywane zazwyczaj w hotelowych pokojach, dziś chętnie wprowadzane zostają do domowych przestrzeni. Z czego wynika ich migracja? Przede wszystkim z faktu, że są niezwykle wygodne oraz gustowne.

Pikowane łóżko kontynentalne Elise
Pikowane łóżko kontynentalne Elise

Czy wiesz co jest ich częstym elementem zdobniczym? Oczywiście, że pikowania! Wysokie zagłówki z dekoracyjnymi przeszyciami posiadają zarówno walory estetyczne, jak i praktyczne – chronią Twoje ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. Dodatkowe poduszki nie są konieczne, bo wezgłowie stanowi miękkie oraz komfortowe podparcie dla pleców. Jednak dla mnie najważniejszym argumentem jest to, że na komfortowych łóżkach pikowanych możesz wyspać się naprawdę po królewsku!

Autor:#Cięty

Smok Cięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *