Dlaczego właśnie teraz potrzebujesz nowego regału na książki?

Umberto Eco pisał, że: „Gdy człowiek czuje się samotny, zniechęcony, pozostają mu książki. Są one na wyciągnięcie ręki”. Myślę, że życie bez telewizji jest do zniesienia, ale bez książek byłoby zwykłą egzystencją. Teraz kiedy cały świat zwolnił tempo, jego mieszkańcy zaczęli jeszcze bardziej doceniać chwile spędzone w domu z ciekawą literaturą w rękach. Owiane dreszczykiem kryminały Agathy Christie czy romantyczne powieści Jane Austen powinny posiadać zasłużone miejsce w domowej biblioteczce. Przecież nie przystoi książce leżeć w bezładzie. Znam jednak mebel, który jest w stanie zapanować nad chaosem. To regał na książki – w każdym wnętrzu zdający egzamin na szóstkę z plusem!

Regał Venom - dąb sonoma
Regał Venom – dąb sonoma

Uporządkowana przestrzeń domu odwdzięcza się w postaci dobrego samopoczucia jego mieszkańców. Nawet książki mogą przyczynić się do poprawy nastroju- i to nie tylko swoją merytoryczną zawartością. Kolorowe albumy, tomiki wierszy, pokaźne biografie oraz słowniki rewelacyjnie wchodzą w role dekoracji wnętrz. Książki posiadają własną filozofię segregowania. Od tego, w jaki sposób woluminy staną na półkach, zależy ostateczna aranżacja nie tylko regału na książki, lecz także samego wnętrza. Egzemplarze posegregowane według kolorystyki grzbietów lub okładek książek naprawdę robią wrażenie. Dla perfekcjonistów atrakcyjnym systemem porządkowania woluminów będzie ten, biorący pod uwagę rozmiar okładek bądź sortowanie alfabetyczne lub tematyczne. Godnym uwagi oraz niebanalnym układem jest kompozycja księgozbioru ustawionego grzbietem do ściany. Co prawda tytuły są niewidoczne, nie mniej jednak całościowy efekt wizualny regału na książki dostarcza niesamowitych wrażeń estetycznych.

Regał Irvan 3X - śliwa
Regał Irvan 3X – śliwa

Regał na książki, który można wybrać z atrakcyjnej oferty sklepu Edinos.pl, łączy kilka funkcjonalności. Dysponuje miejscem na czytelnicze egzemplarze oraz posiada praktyczne szuflady, których nigdy za wiele. Ponadto jest wyposażony w moduł z drzwiami, skrywający półki przeznaczone np. na ubrania lub kolekcję sezonowych dekoracji.

Regał półotwarty Viris - biały
Regał półotwarty Viris – biały

Oryginalną ozdobą salonu czy też gabinetu jest regał na książki w stylu industrialnym, wykonany z połączenia metalu i drewna. Całkowicie otwarte półki są idealnym miejscem do wyeksponowania księgozbioru, szklanych wazonów w odmiennych kształtach lub kolorach, czy też ozdobnych pudełek na dokumenty. Zastosowanie tego rodzaju regału na książki ma miejsce także w otwartych przestrzeniach. To świetna alternatywa dla tradycyjnej ścianki działowej, np. w przypadku chęci podziału salonu połączonego z aneksem kuchennym.

Od lewej: loftowy regał Lusso 7X - dąb sonoma; regał metalowy Esmond 5X - dąb sonoma.
Od lewej: loftowy regał Lusso 7X – dąb sonoma; regał metalowy Esmond 5X – dąb sonoma.

Istotną wartość do wnętrza wnosi modułowy regał na książki. W przypadku, gdy księgozbiór znacznie się powiększy, można dokupić kolejny kubistyczny segment. Ostatnio duże zainteresowanie wzbudzają nieszablonowe regały, wyglądające jak zestawienie dwóch mebli w skrajnie odmiennych tonacjach kolorystycznych. Jestem zachwycony tą ekstrawagancją!

Biblioteczka regał Maleo 3X - biały
Biblioteczka regał Maleo 3X – biały

Autor:#Cięty

Smok Cięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *