Jak wyposażyć domowe biuro? Fotele i biurka dla dużych i małych.

W ostatnim czasie Twoje życie zrobiło zamaszysty zwrot o 180º? Czas pandemii zapewne wpłynął także i na Twoją pracę zawodową oraz edukację, które zawitały teraz w domowe progi (i to na pełen etat). Home office zamiast pokaźnych przestrzeni open space? Uwierz mi, że nawet w niewielkim mieszkaniu można stworzyć idealne warunki, zapewniające efektywną pracę zdalną oraz naukę. Domowe biuro zaaranżowane na miarę potrzeb posiada w swoim repertuarze dwóch głównych bohaterów, którymi bezsprzecznie są fotel i biurko. Gdzie szukać modeli odzwierciedlających Twoją indywidualną estetykę? Bez wątpienia w ofercie sklepu Edinos.pl, posiadającego zachwycające modele mebli w najprzeróżniejszych stylach.

Biurko punkt wyjścia aranżowania domowego biura. Obowiązkowo musi być odpowiednio duże. Optymalna szerokość to minimum 90 cm, z kolei szerokość – 120 cm. Biurko dla dziecka powinno mieć inne parametry. Za prawidłowe przyjmuje się: wysokość – 55 cm, głębokość blatu – 50 cm i jego szerokość – 60-70 cm.

Drewniane biurko dziecięce domek Rosie 2X
Drewniane biurko domek Rosie 2X.

Specjaliści zachęcają również do wyboru biurka dziecięcego z blatem regulowanym, ponieważ jego ustawienie pod kątem 30º jest najbardziej komfortowe do pisania i rysowania.

Od lewej: młodzieżowe biurko regulowane Figar; młodzieżowe biurko regulowane India.
Od lewej: młodzieżowe biurko regulowane Figar; młodzieżowe biurko regulowane India.

Jeżeli domowe biuro możesz zaaranżować w miejscu, do którego dostaje się naturalne światło, to jesteś prawdziwym szczęściarzem! Biurko skierowane przodem lub bokiem do okna to wzorowy układ.

Design biurka jest jednym z kluczowych elementów mających ostateczny wpływ na wybór modelu. W sytuacji, kiedy korzystasz z komputera stacjonarnego, prawidłowa będzie decyzja Twoja o zakupie biurka komputerowego z wygodną, ruchomą półką pod klawiaturę i dodatkowo miejscem na jednostkę centralną.

Od lewej: biurko szklane Restil 3X; biurko komputerowe na kółkach Protis 6X.
Od lewej: biurko szklane Restil 3X; biurko komputerowe na kółkach Protis 6X.

Użytkownicy laptopów mogą pokusić się o biurko na wzór eleganckiej konsoli, wykonanej z połączenia drewna i stali lub modelu ze szklanym blatem. Tego rodzaju mebel nie tylko wyróżnia się funkcjonalnością, lecz także stanowi niebanalną ozdobę wnętrza.

Nowoczesne szklane biurko Kobe - dąb miodowy.
Nowoczesne szklane biurko Kobe – dąb miodowy.

Projektanci biurek mają na uwadze potrzeby oraz wymagania osób pracujących w domowym biurze. Tworzone przez nich modele często łączą w swojej konstrukcji atrybuty innych mebli. Stąd biurka posiadające praktyczne półki, przegródki, szuflady, dzięki którym domowe biuro jest w pełni zorganizowane.

Biurko młodzieżowe z półkami - Simba - dąb woltan - antracyt.
Biurko młodzieżowe z półkami – Simba – dąb woltan – antracyt.

Podoba mi się ten fakt, że w opracowaniu konstrukcji foteli biorą udział lekarze! Meble powstałe przy udziale najlepszych europejskich ortopedów są najbardziej godne zaufania.

Od lewej fotel dziecięcy Tobi -różowy; fotel młodzieżowy Bomer - niebieski; młodzieżowy fotel obotowy Nomer - czerwony.
Od lewej fotel dziecięcy Tobi -różowy; fotel młodzieżowy Bomer – niebieski; młodzieżowy fotel obotowy Nomer – czerwony.

Czym wyróżnia się idealny fotel dla dziecka? Oprócz wygodnego i ergonomicznego siedziska, stabilną podstawą, która uniemożliwia wszelkie akrobacje. Nie oszukujmy się, dzieci uwielbiają huśtać się na krześle.

Od lewej: Fotel do komputera dla dziewczynki Syriusz - różowy; fotel obrotowy - Estor; młodzieżowy fotel obrotowy - Emes.
Od lewej: Fotel do komputera dla dziewczynki Syriusz – różowy; fotel obrotowy – Estor; młodzieżowy fotel obrotowy – Emes.

Doskonale wiem, że wygoda to słowo kluczowe dla domowego biura. Tym bardziej, kiedy Twoja praca w 100% wiąże się z siedzeniem przed ekranem komputera. W tej sytuacji istotne jest, żeby Twój fotel posiadał odpowiednio wyprofilowane oparcie i regulację wysokości. Nie bez znaczenia są także podłokietniki. Po godzinie pracy z komputerem powinieneś sobie zrobić 5-minutową przerwę. Twoje ręce również powinny w tym czasie odpoczywać.

Autor:#Beksa

Smok Beksa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *