Relaks w jesiennym stylu

Kapryśna, chłodna, deszczowa – jesień taka już jest i nic tego nie zmieni. Niestety ani Ty, ani nawet my, smoki nie posiadamy daru kontrolowania zjawisk pogodowych. Jednak decyzja o wyborze strategii pozwalającej skutecznie rozprawić się z jesienną melancholią, zależy wyłącznie od Ciebie samego. Czy wiesz, jaka jest moja odpowiedź na szarobury krajobraz za oknem? Nieziemsko komfortowy fotel, ciepły pled, rozgrzewająca herbata z imbirem i maraton filmowy, ponieważ nie samą pracą smok czy człowiek żyje.

Filiżanka gorącego napoju

Relax, take it easy!

Czy w ogóle istnieje mebel, który jest zmaterializowanym odzwierciedleniem absolutnego relaksu? Bezdyskusyjnie takie predyspozycje wykazuje fotel bujany, któremu w niczym nie ustępuje jego brat, czyli fotel rozkładany. Pierwszy z nich – niesłusznie kojarzony jedynie ze staromodnym wyposażeniem babcinego pokoju, od dekad przeżywa istne odrodzenie. Swojego czasu jego zalety doceniali prezydenci Stanów Zjednoczonych. Ba! John F. Kennedy tak bardzo lubił swój fotel, że zabierał go nawet na pokład Air Force One. Wygodny fotel bujany nigdy nie przeszedł do lamusa, od XVIII wieku z dumą kołysze kolejne pokolenia na całym świecie.

Od lewej: fotel bujany Belix - brązowy, fotel bujany Rafon - popielaty.
Od lewej: fotel bujany Belix – brązowy, fotel bujany Rafon – popielaty.

Fakt, że możesz stać się jednością z fotelem, wcale nie jest wybujałą fantazją. Komfortowo i zdrowo wyprofilowane oparcie, prawidłowo zaprojektowane oraz stabilne płozy przeniosą Twój relaks w nowy wymiar. W rękach projektantów fotel bujany otrzymuje dotąd niespotykane definicje.

Podczas gdy pierwsze, tradycyjne egzemplarze powstawały z naturalnych plecionek i drewna, dzisiejsze modele dokonują istnej rewolucji pod względem designu, materiału oraz kolorystyki. Oczywiście popularnością nadal cieszą się fotele bujane wykonane z wikliny czy też rattanu na giętej podstawie w stylu „thonetowskim”. Te modele chętnie wchodzą także w rolę wspaniałych dekoracji tarasu, ogrodu lub balkonu i z pewnością je pokochasz jeżeli jesteś miłośnikiem trendów boho, etno, eko, a także estetyki rustykalnej.

Fotel bujany Dixel
Fotel bujany Dixel

Nowe technologie tworzenia nie omijają foteli na płozach. Oparcia i siedziska powstają z tkanin odpornych na zaplamienia oraz wycieranie się, m.in. tkanin poliestrowych, membranowych lub wytrzymałej na eksploatację skóry. Podstawa fotela bujanego wykonywana jest przeważnie z drewna o właściwościach antystatycznych bądź wysokiej jakości stali.

Od lewej: fotel bujany Belio 3X - zielony, bujany fotel do salonu Belix - czarny.
Od lewej: fotel bujany Belio 3X – zielony, bujany fotel do salonu Belix – czarny.

Aby przekonać się czy lepszą propozycją dla Twojego wnętrza oraz własnego relaksu będzie fotel rozkładany, czy też model bujany, warto, abyś odwiedził sklep Edinos.pl.

Amerykański sen o wygodzie

Fotel rozkładany to legendarny element scenografii amerykańskich filmów XX- wieku. Modele znane z kryształowego ekranu stały się w końcu rzeczywistością, choć na przestrzeni lat zyskały zupełnie nową siłę wyrazu. Praktyczny fotel rozkładany stawia znak równości między przyjemnością odpoczynku, nieprzeciętnymi walorami wizualnymi oraz zaawansowaniem technologicznym.

Fotel rozkładany Igaris - beżowy
Fotel rozkładany Igaris – beżowy


Jedne modele nawiązują do tradycji, więc inspirują się klasycznymi uszakami z wysokim oparciem, natomiast inne pochodzą jakby nie z tej epoki i śmiało mogłyby wystąpić w filmach prorokujących przyszłość. Designerzy dbają o to, aby Twój fotel rozkładany był ozdobą wnętrza niezależnie od panującego w nim stylu. Ulubioną tkaniną obiciową projektantów jest ekoskóra, skóra ekologiczna oraz nowoczesne i eleganckie materiały plamoodporne. 

Fotele kinowe z podświetleniem led Mevic 2X - czarne.
Fotele kinowe z podświetleniem led Mevic 2X – czarne.

Wygodny fotel rozkładany to obecnie mebel innowacyjny, który z powodzeniem mógłby konkurować z wyposażeniem luksusowego auta. Nikogo nie dziwi już fotel rozkładany z takimi udogodnieniami, jak:

  • elektryczna regulacja kąta nachylenia oparcia
  • podgrzewane siedzisko
  • funkcja masażu
  • wysuwany podnóżek
  • kieszenie na prasę, pilota, itp.
  • miejsce na napoje
  • tacka na przekąski.
Rozkładany fotel wypoczynkowy z funkcja masażu Litos - czarny
Rozkładany fotel wypoczynkowy z funkcja masażu Litos – czarny

Autor:#Cięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *