Kilka słów o najlepszym odcieniu frontów Twoich mebli kuchennych

Nierzadko: albo pies albo kot. Albo dżem albo ketchup. Albo ołówek albo długopis. Czasem trzeba po prostu wybrać. Tak niewątpliwie jest z kuchennymi frontami. Jaki odcień wybrać, by dobrze wyglądał w pomieszczeniu, które jest sercem domu? Zatem jest to dylemat rodem z Hamleta: kolor frontów – jasny czy ciemny? Oto jest pytanie.

Białe matowe fronty w kuchni

Jaki kolor frontów wybrać?

Urządzenie kuchni to niełatwe zadanie. Ważne, by nie był to tylko zbiór mebli, ale by dzięki nim całe pomieszczenie stało funkcjonalne. Do tego dochodzi kwestia estetyki. Zazwyczaj standardowy wybór dokonywany jest w oparciu o dwie opcje – jasny lub ciemny front. Wszystko zależy oczywiście od preferencji użytkownika. W decyzji niejednokrotnie mogą pomóc odpowiedzi na poniższe pytania:

  • Jaki jest metraż kuchni?
  • Jakiego koloru jest pozostała część mebli w domu lub mieszkaniu?
  • Jakiego koloru jest pozostała część mebli w domu lub mieszkaniu?
Lakierowane fronty w kolorze białym

Zastanowienie się nad odpowiedziami, może pomóc w odpowiednim wyborze. Zgodnie ze swoimi wyobrażeniami, zdecydowanie łatwiej jest dokonywać późniejszych decyzji zakupowych.

Jasne fronty – wady i zalety

Jasne, kuchenne fronty przede wszystkim doskonale odnajdą się w mniejszych pomieszczeniach. Meble w takim odcieniu optycznie powiększą kuchnię, co będzie świetnym rozwiązaniem w przypadku małego metrażu. Ponadto jaśniejsze meble dodają wrażenia czystego wnętrza. Istotne jest jednak, by mieć na uwadze, że tak samo łatwo się brudzą. To może być jedna z wad, która przesądza o wyborze odmiennej barwy. Żeby jasne fronty faktycznie zachwycały swoją estetykę – ważna jest motywacja w utrzymywaniu stałej czystości. W innym przypadku można osiągnąć efekt zupełnie odwrotny.

Kuchnia w jasnych odcieniach spodoba się wszystkim tym, którzy lubią przestronne wnętrza. Jeśli dodatkowo pozostała część domu lub mieszkania jest w podobnych odcieniach, można mieć pewność, że takie fronty będą doskonale komponować się z resztą pomieszczeń.

Ciemne fronty szafek kuchennych

Ciemne fronty – wady i zalety

Ciemne fronty nierzadko wyglądają niebanalnie i niesamowicie elegancko. Ich nietuzinkowa struktura sprawia, że takie meble chętnie wybierane są do przestronnych pomieszczeń, które można umeblować w dowolny sposób. Szafki kuchenne tym odcieniu (zwłaszcza matowe i bezuchwytowe) doskonale wkomponowują się w surowe aranżacje stylu industrialnego i minimalistycznego. Jest to doskonały wybór dla wszystkich miłośników stylu glamour i art deco.

Z praktycznych rozwiązań, należy również wskazać, że niewątpliwą korzyścią jest mniejsza widoczność zabrudzeń, powstających np. w trakcie gotowania. Nie należy jednak uznać za pewnik, że ciemniejsze meble dają komfort w postaci braku konieczności czyszczenia frontów. Wręcz przeciwnie – na meblach w tym odcieniu aż za dobrze widać kurz, odciski palców czy krople wody.

Nie jasny i nie ciemny?

O tym, co ostatecznie stanie w Twojej kuchni, decydujesz oczywiście sam. Sprawdź kolejne aranżacje, rozważ wszystkie elementy pozytywne, jak i negatywne. Jeśli jednak poszukujesz innych, bardziej kreatywnych rozwiązań – pamiętaj, że jedynym ograniczeniem czasem może być tylko wyobraźnia. Ciekawym pomysłem jest połączenie jasnych i ciemnych frontów razem. Możesz sobie tylko wyobrazić czarny dół oraz białą górę. Albo odwrotnie. Pamiętaj – to Ty decydujesz. Nie musisz zważać na żadne konwenanse.

Jasne i brązowe fronty w kuchni

Niemniej – wybór jednolitych mebli również nie będzie faux pas. Bo znów – to właśnie Ty decydujesz. Powyższe ma tylko pomóc Ci znaleźć odpowiedź na pytanie i przedstawić opcje. Pamiętaj, że ostateczna decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie!

Autor:#Smok Cięty

Smok Cięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *