Wieszak do przedpokoju – chichy kamerdyner służący pomocą

Wchodząc do domu, nie zastanawiamy się nad jego istnieniem, ale gdy go nie ma lub jest nieodpowiedni, natychmiast powoduje irytację — wieszak do przedpokoju to cichy kamerdyner, który nie mówiąc ani słowa służy pomocą i sprawia, że o wiele prościej jest urządzić przestrzeń tuż za progiem. Wybór właściwego modelu wieszaka determinowany jest nie tylko indywidualnym gustem — chociaż ten jest szalenie istotny — ale też wieloma praktycznymi zasadami, które warto poznać, by dokonać perfekcyjnego zakupu. 

klasyczny drewniany wieszak na ubrania do przedpokoju
DREWNIANY WIESZAK NA UBRANIA GERAN 7X – OLCHA

Kryterium wyboru — wieszak wieszakowi nie równy

Kupując wieszak do przedpokoju, trzeba wziąć pod uwagę:

  • metraż pomieszczenia
  • jego obrys (wąski, długi, w kwadracie, otwarty itp.)
  • drzwi i ciągi komunikacyjne
  • ilość mieszkańców
  • rzeczy, które będą musiały znaleźć miejsce (np. ze względu na brak garderoby)
  • preferowany styl i aranżację

Dopiero po zebraniu tych wszystkich informacji jesteśmy gotowi do rozważenia, który wieszak przeznaczony do przedpokoju będzie spełniał nasze oczekiwania. Pamiętajmy, że wybierając odpowiedni model czasem warto pójść na kompromis niż sięgać po tzw. krzyk aranżacyjnej mody, który może okazać się w przyszłości naszym krzykiem rozpaczy. 

biały stojący wieszak w stylu loft na ubrania we wnętrzu przedpokoju
LOFTOWY WIESZAK STOJĄCY MAYE – CZARNY

Samodzielny, designerski, ponadczasowy — wieszak wolnostojący

Chociaż historia wieszaków wolnostojących sięga daleko wstecz, nic nie straciły one na swej atrakcyjności. Wolnostojące modele są dobrym rozwiązaniem do przedpokoju o większym metrażu — w małych przedpokojach będą zajmowały zbyt dużo przestrzeni i tym samym mogą utrudniać otwieranie drzwi czy swobodne rozbieranie – sprawdź, jak urządzić przedpokój w bloku. Warto pamiętać, że to rozwiązanie nie jest odpowiednie w mieszkaniach, w których są małe dzieci. Dobrej klasy wieszak niemocowany do ściany cechuje się wysoką stabilnością i solidną podstawą. Jaki wieszak będzie pasował do wnętrza przedpokoju urządzonego w określonym stylu?

W zależności od preferowanego stylu można wybrać:

  • wieszaki drewniane w stylu rustykalnym
  • wieszaki metalowe idealne do wnętrz industrialnych i nowoczesnych
  • wieszaki z materiałów łączonych dla wnętrz z artystycznym zacięciem
czarny stojący wieszak we wnętrzu przedpokoju
LOFTOWY WIESZAK STOJĄCY HELMI – CZARNY

Wolnostojące modele do przedpokoju mogą służyć swoim ramieniem wyłącznie odzieży wierzchniej lub być wyposażone w osobne stanowisko na parasolki. 

Oszczędzamy miejsce, nie zamykając przestrzeni — wiszące wieszaki do przedpokoju

W wąskich przedpokojach sprawdzają się wieszaki naścienne oszczędzające miejsce na podłodze, a przy tym utrzymają pokaźny ciężar pod warunkiem, że zostaną dobrze przymocowane do ściany. Stylistyka wieszaków ściennych to prawdziwy ocean możliwości. Wśród ofert znajdziemy modele klasyczne i proste oraz fantazyjne, kolorowe i awangardowe. Jaki wieszak wybrać? Szukając rozwiązań dostosowujących się do różnych warunków (np. cyklicznych wizyt gości) można postawić na wieszak składany, mocowany np. na skrzydle drzwiowym. 

wieszak ścienny do przedpokoju
WIESZAK ŚCIENNY

Naścienne wieszaki do przedpokoju mogą być wzbogacone o szafkę górną, na której zmieszczą się kapelusze, rękawiczki i szale oraz w półkę na buty, która jest prawdziwym dobrodziejstwem w przypadku niewielkiego mieszkania i kilku domowników. Jeśli dysponujemy większą ilością miejsca przy ścianie, praktycznym rozwiązaniem jest uzupełnienie wieszaka z półką na buty o siedzisko ze skrzynią, w której możemy schować smycz dla psa, kapcie, pastę do butów i wiele innych potrzebnych akcesoriów, które warto mieć w przedpokoju pod ręką, ale niekoniecznie trzeba je eksponować. 

Oryginalne, ukryte, dekoracyjne

Wieszak do przedpokoju nie zawsze musi być prosty, wprost przeciwnie, to taki element, który może podkreślić aranżację i styl. Modne są wieszaki awangardowe w postaci połączonych ze sobą agrafek, guzików czy wygiętych klamek. Do intrygujących należą modele imitujące poroże, żerdzi i inne detale inspirowane naturą. Miłośnicy nowoczesności i industrializmu mogą wybrać do przedpokoju wieszaki rodem z fabryki, natomiast ci, którzy kochają ład w stylu minimalistycznym, mogą wybrać wieszaki ukryte za lustrem — to praktyczne, estetyczne i jednocześnie zgrabne rozwiązanie. 

biały skandynawski wieszak stojący do przedpokoju
SKANDYNAWSKI WIESZAK STOJĄCY HELMI – BIAŁY 

Wysoka jakość materiału, z jakiego został wykonany wieszak przeznaczony do przedpokoju, gwarantuje niezawodność i perfekcyjną prezencję. Pamiętając o tym, że przedpokój jest przedsionkiem mieszkania i jego wizytówką wybrany model powinien wyróżniać się wysokimi walorami estetycznymi, które uzupełniają się z praktycznością. 

Przeczytaj także o tym, jak urządzić przedpokój w domu jednorodzinnym.

Autor:#Smok Beksa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *