Jak urządzić idealny pokój dla ucznia?

Aranżacja pokoju dla ucznia prędzej czy później w końcu zapewne pojawi się na Twojej liście zadań, jeżeli masz dzieci w wieku szkolnym. Nie lada wyzwaniem jest urządzenie miejsca dla przedszkolaka, więc zaplanowanie przestrzeni do nauki oraz wybór odpowiednich mebli to zdecydowanie wyższy poziom zaawansowania. Fotel lub biurko mają być nie tylko ładne, lecz także powinny, a wręcz muszą, stać się nośnikiem takich określeń, jak: praktyczny, wygodny, ergonomiczny.

W świecie dziecka wystarczy kilka klocków, żeby zbudować fantazyjne meble i przestrzenie. Niestety rzeczywistość nie daje Ci takich wspaniałych możliwości. Dlatego zalecam, abyś już dziś skupił się na wystroju oraz wyposażeniu kącika dedykowanego nauce. Mądre decyzje, a także przemyślane wybory będą miały realne przełożenie zarówno na komfort użytkowania, jak i na zdrowie Twojego dziecka, które jest przecież bezcenne. Biurko, fotel, a także inne meble, dzięki którym stworzysz multifunkcjonalną pracownię ucznia w każdym wieku, znajdują się w ofercie sklepu Edinos.pl. Kolekcje skupiające egzemplarze o optymalnych parametrach praktycznych oraz wyjątkowym designie dadzą Ci szerokie spektrum aranżacyjnych możliwości.

Lakierowane biurko Liner 3X - biały połysk
Lakierowane biurko Liner 3X – biały połysk

Idealne biurko to właściwe wymiary. Przyjmuje się, że blat powinien posiadać 120 cm szerokości i 60 cm głębokości. Z kolei wysokość biurka nie powinna być niższa niż 70 cm. Nieustannie będę wychwalał zalety biurek regulowanych, zaprojektowanych na wzór profesjonalnych stołów kreślarskich. Ich design jest po prostu rewelacyjny, wyglądają jak modele stanowiące wyposażenie pracowni architektonicznych. Są to meble, które „rosną” razem z dzieckiem. Regulacja wysokości, a także kąta nachylenia blatu umożliwia dostosowanie biurka do wzrostu oraz potrzeb Twojego dziecka.

Od góry: młodzieżowe biurko regulowane Figar; na dole: młodzieżowe biurko regulowane India
Od góry: młodzieżowe biurko regulowane Figar; na dole: młodzieżowe biurko regulowane India

Istotne w pokoju ucznia jest także miejsce na przechowywanie książek, zeszytów czy też wszelkiego rodzaju przyborów szkolnych. Nieocenione będą więc szuflady, w jak największej ilości, półki lub zamykane szafki wcielone w konstrukcję mebla. Jeżeli w pokoju dziecka umieszczony jest komputer to najlepszym rozwiązaniem będzie biurko posiadające design dostosowany do bezpiecznego i wygodnego usytuowania poszczególnych urządzeń, np. monitora, jednostki centralnej lub drukarki.

Biurko narożne z regałem Luvis 3X - białe
Biurko narożne z regałem Luvis 3X – białe

Jeżeli jest biurko, nie może zabraknąć także fotela. Czym wyróżnia się model doskonały? Przede wszystkim zdrowo wyprofilowanym siedziskiem, które dba o wypracowywanie nawyku utrzymywania poprawnej postawy podczas siedzenia. Nie bez znaczenia jest również stabilność konstrukcji oraz możliwość regulacji wysokości fotela. Zaleca się, by kolana dziecka siedzącego na nim powinny być zgięte pod kątem 90 stopni. Praktycznym rozwiązaniem w pokoju do nauki jest fotel na kółkach. Dzięki nim zmieniając swoje ustawienie, niesforny uczeń nie porysuje podłogi. Ponadto mobilność to nie tylko utylitarna zaleta, lecz także niezła zabawa dla najmłodszych. Fotel ucznia ma zachęcać do nauki, dlatego dobrze jest wybrać mebel z nowoczesną tapicerką w modne deseniezobacz jak dobrać odpowiednie krzesełko dla ucznia. Większość modeli posiada siedziska wykonane z estetycznych, plamoodpornych materiałów, które łatwo utrzymać w czystości. Abyś miał pewność, że fotel będzie „strzałem” w przysłowiową dziesiątkę, jego wybór lepiej abyś skonsultował z przyszłym właścicielem.

Autor:#Beksa

Smok Beksa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *