Czy jesteś gotów na wielki powrót efektownej plecionki?

Człowiek instynktownie powraca do tego, co pierwotne. Myślę, że jest to zapisane w jego kodzie genetycznym. Matka Natura tworzy oryginalne kreacje, po które projektanci wzornictwa sięgają z największą przyjemnością. Organiczne surowce, formy bądź struktury wzbudzają przyjazne odczucia i stają się nośnikiem niepowtarzalnych wrażeń estetycznych. Meble z rattanu to idealny przykład na to, że natura nie bywa bohaterką jednego sezonu. Wprost przeciwnie. Rattan wyraźnie wpisuje się w aktualne trendy, których mottem jest zwrot w stronę przyrody.

Nowoczesne meble rattanowe nie mają nic wspólnego ze staromodnym designem. A ten, kto myśli, że ich świetność przeminęła, jest w wielkim błędzie. Rattan powrócił w wielkim stylu i ma się znakomicie! Wyplatane z niego fotele, sofy, a nawet ławy hołdują trendowi eko friendly oraz przybierają awangardowe formy, trudne do uzyskania przy zastosowaniu innych surowców.

Krzesło rattanowe, jak również inne siedziska solidnością nie ustępują miejsca tym, które zostały wykonane na przykład z drewna. Plecione meble są równie ergonomiczne i wytrzymałe. Rattan to materiał dość plastyczny, więc w przypadku krzeseł, foteli lub sof uzyskać można odpowiednio wyprofilowane oparcie, zapewniające maksymalny komfort użytkowania.

Od lewej: krzesła rattanowe - Focus, Zaak, Anker.
Od lewej: krzesła rattanowe – Focus, Zaak, Anker.

Meble z rattanu naturalnego, jak i syntetycznego, rewelacyjnie imitującego pierwowzór, tworzą ciepłą, przytulną oraz klimatyczną atmosferę. Nie tylko w ogrodzie, na tarasie czy balkonie. Rattan coraz częściej otrzymuje zaproszenie także do wnętrzAżurowe sploty sprawiają, że meble nabierają wizualnej lekkości, ożywiają aranżacje. W pojedynkę krzesło rattanowe pojawić się może w wystroju skandynawskiego przedpokoju lub łazienki urządzonej w stylu eko. Rattanu nie może zabraknąć także w boho wnętrzu inspirowanym beztroskim klimatem wakacji. Sofa plus stolik kawowy to zestaw, który zaprezentują się doskonale zarówno na balkonie, jak i w salonie. Wspaniałe egzemplarze mebli z rattanu dostępne są w ofercie sklepu Edinos.pl. Pokaźna kolekcja umożliwia skompletowanie modeli, odzwierciedlających bestsellerowe trendy wnętrzarskie.

Komplet mebli z rattanu Selena: fotel ogrodowy 2X, sofa ogrodowa 3X, ława ogrodowa 4X.
Komplet mebli z rattanu Selena: fotel ogrodowy 2X, sofa ogrodowa 3X, ława ogrodowa 4X.

Myślę sobie, że w rattanie można zakochać się bez pamięci! Wprawdzie materiał ten perfekcyjnie sprawdza się w przytulnych aranżacjach bazujących na stonowanej kolorystyce – bieli, beżach i kolorach ziemi. Jednak dzięki swojej uniwersalności meble z rattanu komponują się bezbłędnie z odważnymi stylizacjami utrzymanymi w egzotycznych tonacjach stylu kolonialnego czy modnego w ostatnim czasie rytmach urban jungle. Meble z palisandru, hebanu, w kolorze wenge lub mahoniowym, odcienie pomarańczu, butelkowej zieleni czy też palmy i monstery to właściwe towarzystwo dla rattanu.

Od góry: sofa Alani 3A trzyosobowa; na dole, od lewej: stół ogrodowy z drewnianym blatem Midia, rattanowy fotel ogrodowy Livio
Od góry: sofa Alani 3A trzyosobowa; na dole, od lewej: stół ogrodowy z drewnianym blatem Midia, rattanowy fotel ogrodowy Livio

Autor:# Beksa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *