Czy długość ma znaczenie?

Jeżeli zdarza Ci się sytuacja, że podejmujesz gości i Twój stół nie jest w stanie ich wszystkich zmieścić, to jak najbardziej tak!

Ważne są wymiary Twojego stołu, możliwość jego rozłożenia oraz kształt. Naprawdę nie chciałbym, abyś musiał stanąć „oko w oko” z sytuacją, kiedy będziesz zmuszony umieścić swoich gości przy stoliku kawowym , na kanapie z talerzykami w ręku lub ( co najgorsze!) przy stoliku Twojego dziecka! To byłaby prawdziwa katastrofa dla Ciebie, perfekcyjnego gospodarza i organizatora najwspanialszych przyjęć ( znanych również pod nazwą „domówki”).

Aby uniknąć tego rodzaju klęski towarzyskiej radzę, abyś dokonał zakupu obszernego i stylowego stołu, przy którym zmieszczą się wszyscy goście.

Naturalny stół Portis –

Najlepiej gdyby to był model rozkładany, który w razie konieczności może zmieścić większą liczbę gości. Rozkładane stoły są niezwykle wszechstronne ponieważ gwarantują wyjątkowy komfort i wygodę. Kolejna ich zaletą jest to, że znacznie ułatwiają porządek i organizację Twojej domowej przestrzeni.

Zasada jest taka, że jedną osobę powinno przypadać przynajmniej 60 cm szerokości stołu i 40 cm głębokości. Czyli wygodny stół dla 4 osób ma mniej więcej 120 – 180 cm. Klasyczny, dłuższy stół, gdzie u szczytu posadzisz jeszcze po jednej osobie- powinien mieć wymiary 140 – 180 cm. Jeżeli potem dodajesz kolejne osoby to wystarczy, że będziesz już doliczał extra 50-55 cm.

Rozkładany stół Zander – popiel

Najczęściej możesz spotkać stół którego konstrukcja rozkładania polega na dwóch blatach położonych jeden na drugim. Są też stoły posiadające mechanizmy służące do ich rozkładania. Taka konstrukcja pomaga rozłożyć stół znacznie szybciej niż tradycyjnie, można je złożyć z jednej, bądź z dwóch stron.

Rozsuwany stół Nexos – biało brązowy

Najchętniej wybieranym modelem jest tradycyjny model prostokątny, chociaż coraz częściej popularne stają się rozkładane stoły o okrągłym kształcie. Łagodnie poprowadzona linia blatu wprowadza do wnętrza spokój i delikatność, dzięki czemu w łatwy sposób stworzysz przyjemną atmosferę sprzyjającą spotkaniom w gronie rodziny lub przyjaciół. Znakomitym przykładem , uniwersalnego, rozkładanego stołu jest stół Dumio, dostępny w sklepie Edinos.pl.

Rozkładany stół Dumio – dąb złoty

Jeżeli ponad wszystko cenisz sobie styl nowoczesny znakomitym wyborem dla Ciebie będzie szklany stół. Jego największą zaletą jest jasna kolorystyka, która optycznie powiększa wnętrze, nie przytłacza przestrzeni oraz wprowadza do aranżacji powiew świeżości i lekkości.

Stół rozkładany Doren – biały połysk

Owalny czy prostokątny, nowoczesny czy klasyczny…Najważniejsze, abyś był przygotowany na większą liczbę gości biesiadujących przy Twoim stole w czasie karnawału i nie tylko. Odpowiednio dobrany rozkładany stół dyskretnie zadba o komfort i bezpieczeństwo dodając uroku i charakteru Twojemu wnętrzu.

Autor: #Beksa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *