Wszystko o krzesłach tapicerowanych welurem

Aranżacje wnętrz stały się dla wielu osób jedną z kluczowych kwestii codziennego życia.  Każdy z nas pragnie otaczać się przepięknie i funkcjonalnie urządzonym mieszkaniem, domem, gabinetem czy biurem. Jedną z najciekawszych propozycji ostatnich czasów są krzesła welurowe. Dodają niezwykle ciekawego charakteru oraz podkreślają styl. W czym tkwi sekret popularności welurowych krzeseł? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Welurowe krzesła z oferty sklepu Edinos.pl

Welur – rozpieść swoje zmysły

Welur od zawsze był traktowany jako materiał ekskluzywny. Nie bez powodu – nie dość, że rewelacyjnie się prezentuje, to dodatkowo jest jednym z najmilszych materiałów dla naszej skóry. Chociaż w dawnych czasach zarezerwowany był tylko dla użytkowników z tzw. „wyższych sfer”, obecnie wpisał się w jeden z kluczowych elementów najmodniejszych aranżacji, które stawiają na odważne i oryginalne rozwiązania. Moda na welur powraca z wielkim hukiem, a krzesła welurowe to absolutne must have aranżacji „na czasie”. 

Krzesło tapicerowane welurem w kolorze niebieskim

Krzesła welurowe i ich szeroka różnorodność wyboru

Krzesła wykonane z weluru to bardzo szeroka paleta wyboru i możliwości. Jeśli kochamy łamać schematy a buntowniczość i wolność płynie w naszej krwi, meble z weluru to absolutny strzał w dziesiątkę. Dlaczego? Ponieważ krzesła welurowe są tak nieziemsko designerskimi elementami wystroju, że będą łączyć się perfekcyjnie z innym wyposażeniem w dowolnie wybranym przez nas stylu aranżacji. Przykład? Krzesło pokryte welurem, wplecione w aranżację w stylu art -deco, podkreśli geometryczne formy. Ustawione na tle kryształów i mieniących dekoracji w stylu glamour, stworzy efekt równowagi i doskonałej harmonii dla użytych błyskotek. W stylu boho, krzesło welurowe wybrane w kolorze butelkowej zieleni wydobędzie naturalny charakter i doda nietuzinkowego wyrazu. Dla stylu industrialnego welur w kolorze popielu podkreśli surowość użytych materiałów takich jak beton na ścianach. Przykłady można mnożyć. 

Welurowe krzesła w kolorze szarym

Nieoczywiste formy krzeseł z weluru

Dla wielu z nas krzesło to krzesło – siedzisko, oparcie, nogi i podłokietniki. Nie w przypadku ekskluzywnych, designerskich modeli krzeseł welurowych. Tu nie ma miejsca jedynie na utarte i standardowe schematy. Krzesła welurowe to zdecydowanie najlepsza propozycja dla użytkowników ceniących wolność, przełamywanie zasad i dążących do jak największej niezależności. Skupmy się w pierwszej kolejności na kolorze. Welur użyty do produkcji krzeseł to nieskończona paleta barw. Od bieli po czerń, po drodze zahaczając o najdziwniejsze odcienie i barwy. Róż, granat, zieleń – wybór należy do Ciebie.

Nie sposób pominąć także ciekawych form i kształtów krzeseł welurowych. Hokery, modele pikowane, w kształcie muszli, w nieoczywistych formach z wycięciami nad siedziskiem, kwadratowe, owalne, okrągłe czy prostokątne – jedyne co nas ogranicza, to nasza wyobraźnia.

Welurowe krzesła na płozie w kolorze brązowym

Połączenie pięknego z pożytecznym

Krzesła welurowe charakteryzujące się jedną, niezwykle cenną cechą – są produktami funkcjonalnymi. W praktyce oznacza to, że:

  • są łatwe do utrzymania w czystości
  • są odporne na uszkodzenia mechaniczne
  • nie przecierają się
  • nie kosmacą się
  • są miłe w dotyku

materiał nie „załamuje się” nawet podczas intensywnego użytkowania.

Jak widać, krzesła welurowe nie bez powodu goszczą w najbardziej luksusowych i modnych aranżacjach wnętrz rodem z pierwszych stron architektonicznych gazet.  Wpuść do własnego domu, mieszkania czy biura powiew luksusu i oryginalności, a z pewnością nie będziesz żałował. Do dzieła!

Autor:#Smok Cięty

Smok Cięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *