Umywalka nablatowa – uniwersalna strefa higieny

Umywalka znajduje się w centrum łazienki, dlatego oprócz ergonomii powinna prezentować wysoką estetykę designu. Jest przeznaczona nie tylko do wnętrz nowoczesnych, ponieważ z powodzeniem dekoruje i urządza także łazienki w stylu retro. Umywalka nablatowa ma sporo zalet, ale jej aranżacja jest wyzwaniem. Sprawdź jaki model będzie najlepiej pasował do Twojej łazienki.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie modele umywalek nablatowych są dostępne na rynku?
  • Jak dobrać odpowiednią szafkę pod umywalkę nablatową?
  • Jak korzystnie kupić odpowiednią umywalkę nablatową?
wisząca industrialna szafka z umywalką
Wisząca, industrialna szafka łazienkowa

Umywalka nablatowa – popularne modele

Misa na blacie może być wykonana z różnych surowców. Jego wybór podyktowany jest stylem łazienki i kształtem produktu. Na rynku dostępne są nablatowe umywalki ceramiczne, kamienne, stalowe, szklane i drewniane.

Umywalka nablatowa to dobra inwestycja, a jej montaż ma sporo zalet:

  • wysoki rant sprawia, że woda nie chlapie na blat,
  • misa ukrywa wszystkie łączenia i przewody kanalizacyjne,
  • produkt jest optymalnie dopasowany do wysokości domowników,
  • blat to dodatkowe miejsce na przechowywanie kosmetyków codziennego użytku,
  • umywalka nablatowa nie zajmuje dużo miejsca, dlatego jest idealna do małych łazienek,
  • zdecydowanie wyróżnia się designem,
  • łatwo się ją czyści i komfortowo użytkuje,
  • jest uniwersalna – pasuje do każdego stylu łazienki.

Umywalki nablatowe prezentują różną geometrię. Na rynku łatwo dostępne modele mają kształt okrągły, owalny i prostokątny, choć spotyka się również nietypowe kształty na przykład muszelki. Jej wygląd powinien pasować do wystroju łazienki.

szafka z umywalką nablatową biały połysk
Szafka z umywalką nablatową biały połysk


Umywalka w kształcie starej misy będzie dobrze komponowała się z nurtami klasycznymi, eklektycznymi i retro. Owalne kształty spójnie łączą się ze stylem minimalistycznym i nowoczesnym, podobnie jak misy prostokątne, które nadają się również do nurtów industrialnych.

Miękkie linie misy tworzy najczęściej ceramika, ponieważ z kamienia trudniej jest uzyskać owalny kształt. Producenci umywalek nablatowych coraz częściej odchodzą od białych mis, choć te nadal cieszą się ogromną popularnością. Wyraźne wzrosty sprzedaży notuje się wśród modeli kamiennych i z hartowanego szkła. Hitem aktualnych aranżacji jest kolor czarny i naturalne odcienie kamienia.

Nowoczesne umywalki nablatowe z oferty sklepu Edinos.pl

Umywalka nablatowa, a dobór szafki

W doborze komfortowej umywalki nablatowej kieruj się zasadą, że im węższa misa, tym powinna być ona głębsza, a im płytsza, tym musi być szersza.

Jak dobrać szafkę pod misę na blacie? Szerokość półki zawsze jest zależna od rodzaju umywalki i jej wielkości. Metraż łazienki, a także indywidualne potrzeby domowników również przesądzają o wyborze mebla – zobacz, jak urządzić małą łazienkę.

Przykładowa aranżacja łazienki z umywalką nablatową
Przykładowa aranżacja umywalki nablatowej

Ważne rozmiary!

  • Wysokość szafki pod umywalkę nablatową powinna gwarantować wygodny dostęp do armatury. Zwykle górna krawędź misy znajduje się na uniwersalnej wysokości około 85-90 cm, co daje komfort korzystania z umywalki zarówno osobom niskim, jak i wysokim.
  • Głębokość misy powinna mieć co najmniej 25-30 cm, choć są modele, w których sięga ona nawet ponad 50 cm.
  • Klasyczna szerokość umywalki ma 60-70 cm oraz co najmniej 40 cm długości, ale przy modelu nablatowym wystarczy umywalka o szerokości 40-50 cm.
Komplety mebli łazienkowych z oferty sklepu Edinos.pl

Wisząca szafka pod umywalkę nablatową sprawdzi się w łazienkach małych, o nowoczesnym charakterze. Otwiera przestrzeń pod meblem, nie ujmując wnętrzu przestronności oraz zapewnia łatwe sprzątanie.

  • Materiał: płyta MDF zabezpieczona lakierem, naturalne, zaimpregnowane drewno, metal
  • Kolory standardowe: biały, czarny, szary, antracyt, wszelkie odmiany drewna
  • Kolory nietypowe: granat, butelkowa zieleń
  • Styl: wiszące szafki metalowe lub metalowo-drewniane reprezentują style nowoczesne oraz industrialne, podobnie jak białe meble z MDF-u, wykończone na wysoki połysk; style minimalistyczne prezentują proste i gładkie fronty.
podwieszana szafka łazienkowa z umywalką 60 cm biały połysk
Podwieszana szafka łazienkowa z umywalką biały połysk

Szafka pod umywalkę nablatową na nóżkach najczęściej jest wykonana z drewna. To monumentalne modele, które skrywają w sobie dodatkowo zamykane półki. Umywalka stojącą nadaje się do łazienek o większym metrażu. Uniesienie na nóżkach dodaje jej lekkości.

  • Materiał: płyta MDF zabezpieczona lakierem, naturalne, zaimpregnowane drewno, metal
  • Kolory standardowe: biały, czarny, szary, antracyt, wszelkie odmiany drewna
  • Kolory nietypowe: pastelowe róże i błękity, głębokie odcienie zieleni, granatu, czekolady oraz żywe limonki, żółcienie i pomarańcze
  • Styl: szafki stojące na nóżkach pasują do każdego rodzaju wnętrza; rzeźbione fronty nadają się do wnętrz klasycznych, tradycyjnych i rustykalnych; proste i gładkie powierzchnie w kolorze połyskującej bieli lub czerni ozdobią łazienkę w stylu nowoczesnym i glamour; naturalne, drewniane fronty w duecie z metalowymi nóżkami udekorują łazienki w nurcie typu loft.
nowoczesna szafka pod umywalkę 120 cm
Nowoczesna szafka pod umywalkę

Wyjątkowa szafka!

Jeżeli szukasz oryginalnej i ponadczasowej nablatowej szafki na nóżkach, która prezentuje w sobie klasykę nasyconą nowoczesnym charakterem, koniecznie sprawdź wyjątkowy model Bellisa w sklepie internetowym Edinos.pl

Szafka pod umywalkę nablatową z koszem (na pranie) to sprytne rozwiązanie łazienek modernistycznych i sposób na urządzenie kącika do prania w małej łazience. Kosz jest zabudowany i mieści wewnątrz sporą ilość brudnych ubrań. Szafka z koszem na pranie pozwala pozbyć się z łazienki tradycyjnego pojemnika, oszczędzając w ten sposób miejsce. Drugą część mebla tworzą najczęściej półki i szuflady, które pozwalają pod umywalką przechować sporo łazienkowych bibelotów. Są estetycznie ukryte, ale zawsze pod ręką.

Przykładowa aranżacja łazienki z użyciem umywalki nablatowej
Nowoczesna szafka z umywalką nablatową

Szafka pod umywalkę nablatową z szufladami nie tylko stanowi konsolę do ustawienia misy na blacie, ale dodatkowo może eksponować sprytne systemy do przechowywania małych, łazienkowych niezbędników. W zależności od designu mebla szafka może mieć jedną lub więcej wysuwanych szuflad. To modele asymetryczne, wiszące lub stojące na nóżkach.

Nowoczesne szafki łazienkowe z asortymentu sklepu Edinos.pl

Szafka z szufladami!

Przykład wysoko ergonomicznego modelu prezentuje zgrabna i przykuwająca wzrok szafka Sewilla, która w ofercie sklepu Edinos.pl prezentuje niebanalną geometrię. To model nowoczesny, idealny do łazienek oryginalnych i wyjątkowych.

szafka z umywalką z szufladami biały połysk
Szafka łazienkowa z umywalką nablatową

Umywalka nablatowa i szafka – kupować razem czy osobno?

Dobór szafki do umywalki zawsze wymaga rozważenia poniższych parametrów:

  • wymiarów – dopasuj szafkę do wzrostu domowników, rozmiaru misy i wielkości łazienki,
  • rodzaju szafki – zwróć uwagę na sposób montażu szafki pod umywalkę i do niego dobierz odpowiedni model,
  • stylu mebla – jego wygląd musi być spójny z całą aranżacją łazienki.

W przypadku szafek pod umywalkę nablatową najlepszym rozwiązaniem jest kupienie misy ceramicznej i zamówienie szafki pod wymiar. Niestety taka opcja wiąże się nie tylko z wysokimi kosztami, ale również z wydłużonym oczekiwaniem na zabudowę, czasem nawet do 2-3 miesięcy.

podwieszana szafka łazienkowa z umywalką dąb 80 cm
Podwieszana szafka łazienkowa z umywalką w kolorze dąb

Wygodną opcją jest zakup zarówno szafki, jak i misy w komplecie. Coraz więcej sklepów internetowych oferuje łączoną sprzedaż, wyposażoną dodatkowo profesjonalnym doradztwem. Taka forma zakupu prezentuje również atrakcyjniejszą cenę i błyskawiczny okres oczekiwania. Gotowe zestawy umywalki z szafką to nie tylko wygodna forma transakcji, ale również gwarancja tego, że Twoja łazienka będzie wyglądać stylowo i spójnie.

Autor:#Smok Cięty

Smok Cięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *