Najnowsze trendy wnętrzarskie: Odkryj najmodniejsze meble i dodatki na sezon

W ubiegłych latach dużo uwagi przykuwały kwestie związane ze środowiskiem i ekologią. Powstaje coraz więcej projektów z różnych dziedzin życia promujących postawy ekologiczne. Trendy wnętrzarskie na nadchodzący rok nawiązują swoim stylem do natury i budowaniem relacji z innymi, jednak cechują się również wysoką funkcjonalnością. Zobaczmy, na jakie trendy wnętrzarskie i kolorystyczne należy zwrócić uwagę w 2023 roku.

Wielofunkcyjny dom

Modne wnętrza w 2023 roku to takie, które pełnią wiele funkcji. Uniwersalność w aranżacji ma dwojakie znaczenie. Przede wszystkim chodzi o pomieszczenia, które łączą kilka funkcji w jedną – na przykład pokój dzienny z jadalnią i kuchnią czy sypialnia z gabinetem. Ten trend nie jest jednak nowy i przebija się od wielu sezonów.

Aranżacja nowowczesnego salonu

Drugie znaczenie dotyczy całego domu. Izolacja w czasie pandemii skłoniła nas do podjęcia próby stworzenia jak najbardziej komfortowej przestrzeni życiowej we własnym domu. Oznacza to coś więcej niż tylko zorganizowanie miejsca do jedzenia, spania i kąpania się. Mieścić może się w nim również kino domowe, komfortowa strefa SPA, mała siłownia czy sauna. Najnowocześniejsze i najmodniejsze domy 2023 roku muszą być wielofunkcyjne i zapewniać pewnego rodzaju niezależność.

Modne dodatki do wnętrza

Domowe biuro

Czas pandemii uświadomił, jak mało czasu spędzaliśmy do tej pory w domu i jak nasze mieszkanie nie nadawały się do funkcjonowania w nich 24 godziny na dobę. Projektowanie wnętrz w 2023 roku bardzo koncentruje się na stworzeniu wygodnej, a przy tym stylowe i funkcjonalnej przestrzeni biurowej.

Home office to bardzo ważny trend, który będzie miał ogromny wpływ na sposób, w jaki urządzamy nasze wnętrza. Praca w domu z pewnością zostanie z nami na dłużej – ostatnie dwa lata pokazały, że często ta forma pracy jest wygodniejsza zarówno dla pracowników, jak i dla firm.

Coraz popularniejsze i chętniej wybierane przez konsumentów stają się meble do domowego biura. Obecnie niewystarczające będzie biurko i krzesło z regulowanymi kółkami. Przydać mogą się szafki, regały lub dodatkowe biurka i krzesła.

Aranżacja domowego biura

Ciekawe połączenia kolorów – naturalne barwy

Trendy kolorystyczne ścian nie zmienią się w tym roku. Zawsze w modzie będą ciepłe i jasne kolory, które będą stanowić wyszukane tło dla naszych mebli i dodatków: biały, kremowy, jasnoszary, a także jasnobrązowy, szaro-zielony, lekko brzoskwiniowy róż.

Neutralne zestawienia kolorów pozwalają stworzyć harmonijną całość z naturalnymi materiałami. Aby ożywić wnętrze, projektanci wymyślili odważne połączenie ciepłych i zimnych kolorów. W modnych wnętrzach powinny znaleźć się dodatki w kolorach pomarańczowym, czerwonym lub żółtym, które kontrastują z zielenią i błękitem. Modne zestawienia kolorystyczne są mocnym akcentem we wnętrzu, dlatego powinny być w mniejszości i na neutralnym tle. Dużą popularnością cieszy się również lawendowy kolor, który wprowadza do mieszkania przyjemną atmosferę, a jednocześnie ciekawie wygląda.

Nowoczesna aranżacja salonu

Modne dodatki

Trendy wnętrzarskie 2023 wspominają również o tym, że meble biurowe muszą być jak najbardziej funkcjonalne i estetyczne. Ważna jest też ściana za naszym komputerem – stanowi ona tło w naszych codziennych wirtualnych spotkaniach ze współpracownikami. Przydatne w aranżacji ściany będą:

  • ciekawe tapety
  • kwietniki i półki na doniczki
  • lustra
  • półki na książki i inne drobiazgi
  • ramki na zdjęcia i grafiki

Autor:#Smok Beksa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *