Materace do łóżka, które pomogą Ci się wyspać

Jedz więcej warzyw i owoców. Zażywaj ruchu i uprawiaj sport. Pamiętaj o codziennym śniadaniu przed wyjściem z domu. Wyśpij się. I właśnie tu zrób przerwę. STOP. Raz jeszcze – wyśpij się. Wszystko inne to zwykłe truizmy. Wszystko można robić lepiej, ale to od snu zaczyna się znacznie więcej, niż nawet może się wydawać. Zadaj sobie zatem pytanie – czy potrafisz spać?

Materac piankowy na łóżku tapicerowanym

Czym jest wymarzony sen?

Gdybyś miał sobie wyobrazić, że się wysypiasz, co byś wybrał? Hamak? Może w sielskich obrazkach, jak najbardziej by pasował. Zastanów się jednak, czy leżałeś w nim kiedyś? Dla wielu taka metodyka snu jest dobra wyłącznie w wyobrażeniach. Inni będą zbyt zmęczeni ciągłą obawą o nagły upadek i nigdy głęboko nie usną. To może w takim razie trzeba postawić na naturę? Kolejny obraz. Tym razem: plaża, łąka, a może polana pod gwieździstym niebem? Brzmi obiecująco, w szczególności wtedy, gdy owady zaczną siadać na twarzy, a promienie słońca wymuszą otworzenie powiek. Coś wspaniałego…

Materac sprężynowy na łóżku kontynentalnym.

Zbyt wiele osób narzeka na niewłaściwy sen.  Wstają niewypoczęci tak, jak powinni. I to wcale nie dlatego, że leżeli na hamaku lub łonie natury. To można śmiało odrzucić. Tak, łóżko jest najczęstszym miejscem odpoczynku. Jeśli zatem uznawane jest za niemal idealne miejsce, dlaczego tak często można obudzić się w nim bez sił? To chyba idealne odzwierciedlenie znajduje w znanym przysłowiu: „jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”.

Czy to naprawdę chodzi o pościel?

Poduszka, kołdra i pościel to tylko dodatki. Najważniejsze jest zupełnie coś innego. Coś, o czym na zbyt często można zapomnieć. To materacTo jego można obarczać z całą stanowczością winą za wszelkie niepowodzenia nocy. A przynajmniej łatwiej jest na niego zgonić, jeśli mimo położenia się w środku nocy i wstania skoro świt, dalej jest się zmęczonym. Żarty na bok, ten element doprawdy ma kolosalne znaczenie. Jego wybór warto rozważyć w kontekście konkretnych modeli, takich jak:

Wybór konkretnego z nich, ma wpływ na to, jak wypoczęty będzie użytkownik następnego dnia rano.  Decydując się na konkretny rodzaj, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, głównie tych związanych z preferowaną pozycją w trakcie snu (na plecach, boku, brzuchu), a także obecnych potrzeb wsparcia kręgosłupa (w tym pomoże określona twardość produktu).

Materac lateksowy na drewnianym łóżku

Jak dobrać materac?

Podstawowy wybór rozgrywa się w oparciu o oczywisty parametr, czyli rozmiar ramy łóżka. Celowo brakuje tu wskazania na jedno- lub dwu- osobowy wariant. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, by w większym łóżku, ktoś spał sam. Dużo miejsca to w końcu nic złego. Dalej konieczne jest określenie tego, jaka powinna być twardość materaca. Ta jest wykonana na skali od wartości H1 (miękkie) do H4 (twarde). Można dopasować go albo do własnych preferencji albo w oparciu o wagę użytkownika. Zaleca się, by użytkownicy, którzy swoją masą nie przekraczają 80 kg wybrali materac o maksymalnej twardości H2. Powyżej tej wagi, można decydować spośród H3-H4. Wsparcie dla osób śpiących w ulubionych pozycjach (na plecach, boku, brzuchu) można dodatkowo zyskać przez wybór odpowiedniej poduszki.
Wszystkie materaca, te małe i te duże, są dostępne w naszym sklepie. Wybierz spośród z nich swojego kompana i zyskaj to, co najważniejsze – zdrowy, spokojny sen, o który zadbają nasze sprawdzone produkty.

Materac piankowy na łóżku kontynantalnym

PS. Warzywa i owoce też są ważne. Tak samo jak sport czy śniadanie przed wyjściem z domu. Czasem jednak brakuje motywacji. Dlatego po prostu wygodnie się wyśpij z naszym materacem.

Autor:#Smok Cięty

Smok Cięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *