Modna półka na ścianę czyli niezastąpiona ozdoba aranżacji

Dzięki niej Twoje książki znają swoje miejsce w szeregu, a dekoracje są wspaniale wyeksponowane. Praktyczna i niezastąpiona. Półka wisząca, choć często niedoceniana, wyświadcza Ci wiele przysług. Osobiście nie wyobrażam sobie aranżacji bez jej udziału. Jestem estetą, lubię ozdoby i wierzę w siłę detali. Jesienią na półce tworzę kompozycje z uroczych dyń baby boo oraz wrzosu, natomiast w zimie stawiam figurki wesołych aniołków i brzuchatego Dziadka Mroza. Ech…ile radości może dać tak przystrojona półka na ścianie.

Zestaw modułowych półek ściennych w kolorze dębu - Lindsay.
Zestaw modułowych półek ściennych w kolorze dębu – Lindsay.

 Zwykła niezwykła półka wisząca

Można powiedzieć, że półka ścienna jest Twoim kołem ratunkowym. W pomieszczeniu, w którym brakuje miejsca na regał, to ona może być dla niego świetną alternatywą. Jest kompaktowa, ale praktyczna. Powiem więcej, niepozorna półka stała się muzą projektantów wzornictwa. Jej forma to zwrot o 180º, w naprawdę pięknym stylu. Nie oznacza to, że tradycyjny design przeszedł do lamusa. Stylowe półki z drewna na charakterystycznych wspornikach nadal chętnie wiesza się na ścianach. Modele wykonane z litego drewna wzbogaconego naturalnym rysunkiem słojów idealnie komponują się z estetyką stylu vintage, rustykalnego lub skandynawskiego. Ich miejscem docelowym może być Twoja kuchnia.

Od góry: zestaw drewnianych modułowych półek ściennych Insea - brązowy; na dole: zestaw drewnianych półek ściennych Gent - brązowy.
Od góry: zestaw drewnianych modułowych półek ściennych Insea – brązowy; na dole: zestaw drewnianych półek ściennych Gent – brązowy.

W ostatnim czasie bestsellerem wnętrzarskim jest otwarta półka ścienna. Kreatywne kompozycje utworzone z naczyń i kuchennego wyposażenia są niepowtarzalną ozdobą.

Kuchnia w stylu rustykalnym.
Kuchnia w stylu rustykalnym.


Modną półkę, która zaprojektowana została według zasad stylu nowoczesnego, można porównać do dzieła sztuki. Współczesne propozycje są wariacją na temat geometrii. Czy możliwe jest, by półka zadomowiła się w industrialnej aranżacji? Zdecydowanie tak! Dla klimatycznego, przemysłowego sznytu odpowiednie będą egzemplarze wykonane z solidnej stali.

Od lewej: loftowa półka ścienna Kikki- czarna, półka Milier - naturalna.
Od lewej: loftowa półka ścienna Kikki- czarna, półka Milier – naturalna.


Półki ścienne nieustannie podążają za modą. Gdzie szukać inspiracji oraz najnowszych modeli odzwierciedlających aktualne trendy? Na stornie Edinos.pl oczywiście.
 


Wzornicze czary


Modna półka to znaczy jaka? Atrakcyjna pod względem wzornictwa, praktyczna oraz innowacyjna. Jakiś czas temu na własne oczy widziałem książki lewitujące w powietrzu! Pomyślałem, że to sprawka czarów. Choć nie była to zasługa tajemnych zaklęć, w tym przypadku śmiało można mówić o magii… designu. Projekt półki ściennej został opracowany tak, by jego konstrukcja po ułożeniu książek pozostała niewidoczna. Stąd powstaje wrażenie, że są one zawieszone w powietrzu. Ta projekcja zrobiła na mnie ogromne wrażenie!

Niewidzialna półka na książki - Legis
Niewidzialna półka na książki – Legis


Transparentna konstrukcja to nie jedyna funkcjonalność, jakie obecnie posiadają półki ścienne. Oto kilka udogodnień, które mogą zostać wpisane w ich design:
 

  • specjalne wnęki na butelki wina
  • lustra
  • szuflady
  • haczyki
  • oświetlenie LED.
Zestaw białych półek ściennych - Acker
Zestaw białych półek ściennych – Acker

Modna półka może także wejść w rolę separatora przestrzeni. Modele montowane na specjalnych słupkach sięgających od podłogi po sam sufit, są niezwykle oryginalnym akcentem we wnętrzu. Niektóre egzemplarze przewidują także miejsce na montaż telewizora. W tym wypadku półka zastępuje również tradycyjną szafkę RTV.

Autor:#Beksa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *