Łóżko z pojemnikiem na pościel czy bez?

Wybór łóżka tylko z pozoru wydaje się prosty. Im bardziej określamy własne oczekiwania, tym więcej kryteriów musi spełnić nasz mebel – i słusznie, w końcu łóżko ma z nami spędzić wiele czasu i zapewnić doskonały wypoczynek. Częstym dylematem natury praktycznej jest odpowiedź na pytanie, czy łóżko powinno posiadać pojemnik na pościel, czy też może się bez niego spokojnie obejść. W tej kwestii nie ma uniwersalnych rozwiązań, które pasowałyby do każdego. Konieczne jest merytoryczne rozpatrzenie za i przeciw w kontekście wielkości mieszkania, charakteru łóżka do sypialni (gościnne lub używane przez domowników) i pozostałego wyposażenia aranżacyjnego. 

łóżko kontynentalne z pojemnikiem na pościel
KONTYNENTALNE ŁÓŻKO PASCAL 

Łóżko z pojemnikiem na pościel – praktyczność w mistrzowskim wydaniu

Łóżka ze schowkiem na pościel nie są nowością. Od lat dumnie zajmują miejsce w wielu polskich domach zapewniając ergonomiczne wykorzystanie miejsca – co jest szczególnie ważne w przypadku mieszkań o niewielkim metrażu. Dobrze zaprojektowany pojemnik nierzadko mieści nie tylko samą pościel, ale także kilka dodatkowych rzeczy np. koce i inne akcesoria. Odgrywa ogromną rolę w utrzymaniu porządku w pomieszczeniach dwufunkcyjnych, a więc tych, które nocą stają się sypialnią, a w dzień salonem. 

łóżko z pojemnikiem na pościel w sypialni
ŁÓŻKO Z POJEMNIKIEM NA POŚCIEL

Nowoczesne łóżka z pojemnikiem na pościel dalekie są od tych, które pamiętamy sprzed lat. Wyposażone w system wentylacji nie mają negatywnego wpływu na jakość odpoczynku. Łózko z pojemnikiem może służyć nie tylko do przechowywania pościeli, ale też do umieszczenia we wnętrzu odzieży sezonowej czy sprzętu sportowego, zwłaszcza jeśli mebel stoi w sypialni. Wedle opinii użytkowników pojemniki zaskakują swoją pojemnością i praktycznością. Ponadto tego rodzaju łóżka wpływają na oszczędność przestrzeni i estetykę wnętrza, w którym wszystko ma swoje miejsce. 

dwuosobowe łóżko z szufladami i schowkami
DWUOSOBOWE ŁÓŻKO Z SZUFLADAMI MERINA – POPIEL

Nie tylko do sypialni – łóżko ze schowkiem w salonie i pokoju dziecięcym

Oczywiste jest, że im więcej osób w domu, tym więcej pościeli do przechowania. W takich przypadkach nie sprawdzają się osobne miejsca w garderobie, które są potrzebne na ubrania. Nawet jeśli preferujemy pościel przykrytą narzutą pojemnik na pościel w pokoju młodzieżowym i dziecięcym jest rozwiązaniem, z którego nie warto rezygnować. Zabawki, piłki i wiele innych rzeczy, które są używane sezonowo lub od czasu do czasu nie muszą być na wierzchu – z powodzeniem znajdą swoje miejsce w schowku w łóżku. W salonie łóżko z pojemnikiem na pościel sprawdzi się, jeśli podejmujemy gości, którzy zostają u nas na noc. W takim przypadku trudno o lepsze rozwiązanie. Komplet pościeli dla gości, zawsze jest na swoim miejscu i nie miesza się ona z tą używaną na co dzień przez mieszkańców. 

pojedyncze łóżko z szufladami
POJEDYNCZE ŁÓŻKO Z SZUFLADAMI ORIN – ZIELONE

Rodzaje łóżek z pojemnikiem na pościel

Decydując się na łóżko z pojemnikiem, przechodzimy do kolejnego kryterium wyboru, a więc rodzaju łóżka. Może to być tradycyjna, rozkładana kanapa z funkcją spania – chętnie stosowana w pomieszczeniach wielofunkcyjnych. W tych modelach pojemnik zajmuje połowę powierzchni łóżka, jest głęboki i pojemny. Stawiając na sofę, pamiętajmy, by rozkładana część była zamontowana na stelażu poprawiającym wentylację.

podwójne szare łóżko z wysuwanym stelażem
PODWÓJNE ŁÓŻKO Z WYSUWANYM STELAŻEM – MAVIS

W sypialniach można pozwolić sobie na łóżko tapicerowane lub drewniane. Jedna bryła kryje w sobie ogromny potencjał przechowywania. W łóżkach jednoosobowych dźwigana jest cała część wypoczynkowa, w dwuosobowych istnieją dwa rozwiązania. W pierwszym cała powierzchnia spania unoszona jest do góry lub każdy z materacy osobno. Producenci proponują także łóżka z wysuwanymi pojemnikami na pościel. Jest to rozwiązanie równie praktyczne, chociaż trzeba wziąć pod uwagę fakt, że wokół ramy łóżka musi zostać zapewniona wystarczająca przestrzeń do wyciągnięcia schowków. 

podwójne łóżko sypialniane z szufladami
PODWÓJNE ŁÓŻKO Z SZUFLADAMI MERINA – ZIELONE

Łóżko bez schowka – zawsze, gdy nie ma potrzeby przechowywania

W większych sypialniach, w których nie ma potrzeby chowania pościeli, z powodzeniem można postawić na łóżko bez pojemnika. Ten model jest dedykowany zwłaszcza tym osobom, które cenią sobie wysoką jakość snu i wybierają łóżka w stylu kontynentalnym, które słyną z konstrukcji sprężynowej podtrzymującej materac. Zaletą łóżek, które nie posiadają pojemnika lub schowka na pościel, jest ich perfekcyjna cyrkulacja powietrza, a tym samym zawsze wysoka jakość snu. Utrzymanie czystości pod tego rodzaju łóżkiem jest stosunkowo proste i zazwyczaj nie wymaga przesuwania mebla, co nie jest już tak oczywiste w łóżkach z pojemnikiem. Wybór łóżka, w którym nie ma schowka, jest także ukłonem w stronę większych możliwości aranżacyjnych i nie wymusza codziennego dźwigania materaca, by wyjąć pościel. Mebel bez dodatkowego schowka jest rekomendowany do pomieszczeń, w których zostało zamontowane ogrzewanie podłogowe. 

PODWÓJNE ŁÓŻKO BOXSPRING
PODWÓJNE ŁÓŻKO BOXSPRING SOHO

Autor:#Smok Beksa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *