Jaki regał do sypialni wybrać, by wyglądał estetycznie i był praktyczny?

Dobry regał do sypialni idealnie współgra z wyposażeniem pomieszczenia i porządkuje przestrzeń. Choć regał jest meblem mniej spotykanym w alkowie, wspaniale nadaje się jako biblioteczka, ekspozycja dekoracji, stojak na kwiaty, a nawet podręczna szafka. Przekonaj się, czym kierować się w wyborze odpowiedniego regału do sypialni.

Regały otwarte do sypialni z oferty sklepu Edinos.pl

W małych sypialniach dobrze odnajdą się regały otwarte, czyli warianty niezabudowane, prezentujące w bryle sporo światła, w przestronnych sypialniach można pozwolić sobie na masywniejsze formy, by dobrze wykorzystać dużą przestrzeń. Design sypialnianego regału zawsze jednak należy dopasować do dekoracji wnętrza, by zachować aranżacyjną harmonię. Wielkość regału do sypialni jest zależna od tego, jaką funkcję będzie pełnić regał oraz jak dużym metrażem dysponujesz na jego ulokowanie.  

Jaki regał sprawdzi się we wnętrzu sypialni?

Wygląd regału do wnętrza sypialni zależy od tego, w jakim nurcie jest urządzona przestrzeń, dlatego jej aranżacja decyduje o designie. W asortymencie sklepów meblowych dostępne są uniwersalne regały do sypialni, które nie muszą być kontynuacją kompletu, ale prostą bryłą dobrze się wpisującą wyglądem w gotowy wystrój pokoju. Z jakich rodzajów możesz wybrać regał do sypialni?

  • Klasyczny – to tradycyjny regał, który ma zabudowane plecy, a jego fronty i ramy są fornirowane. Zwykle to masywne, drewniane regały w ciemnych kolorach brązu, które mogą eksponować otwarte półki lub łączyć je z zamykanymi szafkami i szufladami.
  • Nowoczesny – to optycznie lekki i minimalistyczny w bryle regał, zazwyczaj bez zabudowanych pleców i frontów. Nowoczesny regał jest wykonany z drewna i metalu (industrialne regały), białych płyt MDF lub litego, jasnego drewna (skandynawskie modele) czy też szkła i metalowych rurek (regały nowoczesne oraz w stylu glamour).
  • W formie witryny – zarówno nowoczesny, jak i tradycyjny regał może wyróżniać się zamykanymi drzwiami z przeszkleniami, co chroni zawartość przed osadzaniem się kurzu i rozjaśnia małą sypialnię.
  • Schodkowy regał schodkowy to nowoczesny wariant regału do sypialni prezentuje proste półki w formie otwartych kwadratów, w różnych konfiguracjach.
  • W designerskim stylu – są takie wersje regałów do sypialni, które zaskakują kreatywną formą, np. regał w formie sześcianu, drzewa czy też ażurowy lub geometryczny model.
Nowoczesny regał w sypialni

Drewniane regały do sypialni są najbardziej wytrzymałe i ponadczasowe. Dzięki naturalnemu surowcowi tworzą ciepłą, przyjemną atmosferę we wnętrzu, tak potrzebną w miejscu do relaksu, jednak nie jest to regułą.

Regały schodkowe z oferty sklepu Edinos.pl

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając regał do sypialni?

Kluczowa jest funkcja mebla. Okazuje się, że regał w sypialni może nie tylko przechowywać książki, być kwietnikiem i ekspozycją pamiątek, ale w nowoczesnych alkowach ma zastosowanie jako szafka nocna czy też garderoba. Jakie modele sprawdzą się w tak nieoczywistej roli?

Regał do sypialni jako nocna szafka

Regał do sypialni jako szafka nocna może przybierać nieograniczone formy. Popularna jest wersja w kształcie drabiny – zarówno wysokiej, opieranej przy ścianie, jak i niskiej, w trójkątnym rozłożeniu. Rolę szafki nocnej może także przejąć niższy regał stojący lub mocowany do ściany w formie mebla albo minimalistycznych półek. W sypialniach boho ciekawie wygląda regał z ratanu. Dobrze sprawdza się całkowicie zabudowana ściana, przy której stoi łóżko i na której są zamontowane liczne półki, tworzące efektowną biblioteczkę.

Regał industrialny w sypialni

Regał do sypialni z garderobą

W nowoczesnych sypialniach często spotyka się regały w postaci metalowych konstrukcji – stanowią garderobę połączoną z otwartymi półkami na książki. Przypominają trochę przemysłowe regały, dobrze wpisując się w industrialne, minimalistyczne i surowe sypialnie. Loftowe regały industrialne mogą stanowić konstrukcję wykorzystującą metraż całej, wolnej ściany lub być mobilną wersją mebla o standardowej szerokości – od 100 do 200 cm. 

Regał do sypialni, który łączy kilka funkcji naraz

Wielofunkcyjny regał przeznaczony do sypialni to z reguły rozszerzona wersja mebla, którą dobrze prezentuje duży regał narożny – z jednej strony jest biblioteczką lub ekspozycją pamiątek, a z drugiej otwartym wieszakiem na ubrania. Przykładem wielofunkcyjnego regału do sypialni jest także regał zamykany, w połowie prezentujący odkryte, a w połowie zamykane półki i pojemne szafki, które mogą być bieliźniarką. Podobną funkcję we wnętrzu sypialnie może pełnić regał w formie witryny lub wiklinowa etażerka.

Regały industrialne z oferty sklepu Edinos.pl

Regał jest niezwykle praktyczny i głównie używany po to, by poprawić ergonomię sypialni, choć jest stosowany również w aspekcie dekoracyjnym, np. jako kwietnik. Wybierając regał do sypialni, zwróć uwagę na to, by:

  • designem pasował do całej aranżacji,
  • miał określoną funkcję,
  • nie przytłaczał formą małej przestrzeni,
  • tworzył ciekawe dopełnienie pokoju.
Regał w stylu glamour w sypialni

Do wnętrza sypialni, w którym aranżacja jest trudna ze względu na limit metrażu czy też skosy, warto pokusić się o mebel do sypialni projektowany pod zamówienie. Jaki regał do sypialni jest najbardziej popularny? Dużym zainteresowaniem cieszą się wersje modułowe regałów, których uniwersalna konstrukcja niezależnie od stylu pomieszczenia będzie dobrze pasować do pozostałych dodatków wnętrza. W wyborze regału do sypialni kieruj się jednak kolorem i surowcem, z jakiego jest wykonany.

Autor:#Smok Beksa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *