Jaka wysokość biurka?

Wysokość biurka będzie mieć bardzo znaczący wpływ na jakość naszego życia. Dzieje się tak, ponieważ wywiera ono bezpośrednie oddziaływanie na naszą postawę, ale również nasze zdrowie oraz produktywność. Określając optymalną dla nas wysokość biurka, powinniśmy przede wszystkim uniknąć różnorodnych negatywnych konsekwencji, do których można zaliczyć przede wszystkim: ból stawów, bądź też urazy pleców. Kluczem w związku z tym jest to, by nasze przedramię znajdowało się jak najbliżej najwygodniejszego kąta, a więc około 70-135 stopni.

Nowowczesne biurka z oferty sklepu Edinos.pl

Jak obliczyć wysokość biurka do wzrostu?

Wiele osób zastanawia się, jaka wysokość biurka będzie odpowiednia. Odpowiednia wysokość biurka będzie w stanie pomóc nam w nabraniu zdrowych, jak również niezwykle pozytywnych nawyków, jeżeli chodzi o czas pracy przy komputerze, bądź też o czas podczas odrabiania lekcji. Optymalna wysokość takiego mebla zależy w szczególności od dwóch kluczowych czynników. Najważniejszą kwestią jest przede wszystkim wzrost osoby użytkującej dane biurko, ale też pozycja, w której zamierzamy spędzać czas przy biurku: bowiem może to być pozycja zarówno siedząca, jak i stojąca.

Oczywiście dość trudno jest samodzielnie ustalić odpowiednią dla siebie wysokości biurka. Z pomocą w takiej sytuacji może przyjść nam kalkulator online, który jest całkowicie bezpłatnym narzędziem, które daje nam możliwość łatwo oraz szybko obliczyć prawidłową wysokość biurka, a nawet krzesła, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Aby móc tego dokonać wystarczy podać swój wzrost liczony w centymetrach, a taki kalkulator online w ułamku sekundy jest w stanie obliczyć idealną dla nas wysokość biurka, nie tylko dla pozycji siedzącej, ale również dla pozycji stojącej. Jest on w stanie również wygenerować wyniki odnoszące się do odpowiedniej wysokości krzesła, jak również biurka oraz monitora, z którego korzystamy. Należy pamiętać, że zarówno biurko, jak i inne meble powinny być przede wszystkim dla nas wygodne. W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się na przykład biurka regulowane.

Nowoczesne biurko dla nastolatka w kolorze białym i dąb sonoma

Jaka powinna być wysokość biurka?

Jeżeli wykonujemy pracę siedzącą, bądź też uczymy się to spędzamy przy biurku stosunkowo długie godziny, a taki proces powtarza się praktycznie każdego dnia. Dlatego też dobranie prawidłowej wysokości biurka do naszej pozycji będzie miało kluczowe znaczenie, jeżeli chcemy uniknąć jakichkolwiek wad postawy, ale również różnorodnych zwyrodnień, chociażby bólu karku oraz pleców. W związku z tym przy ustalaniu wysokości blatu koniecznie powinniśmy wziąć pod uwagę swój wzrost. Poniżej znajdują się przykłady jak obliczyć wysokość biurka do wzrostu:

  • Jeżeli nasz wzrost wynosi 160 centymetrów, to odpowiednia wysokość biurka stojącego to około 60 centymetrów
  • Jeżeli nasz wzrost wynosi 175 centymetrów, to odpowiednia wysokość biurka stojącego to około 66 centymetrów.
  • Jeżeli nasz wzrost wynosi 188 centymetrów, idealna wysokość biurka stojącego to około 71 centymetrów. 

Wobec tego jak widać, to jaka wysokość biurka do wzrostu będzie dla nas odpowiednia zależy tylko i wyłącznie od nas w sposób indywidualny. Dla osób, które są wyższe sprawdzą się idealnie biurka wysokie

Biurko w aranżacji boho

Dodatkowo należy także wspomnieć o tym, na jakiej wysokości biurko powinno być, jeżeli pracujemy przy nim na stojąco. Oczywiście odpowiadając na to pytanie należy zaznaczyć, że nie ma idealnej, jak również standardowej wysokości biurka, która będzie służyła do pracy na stojąco, ponieważ taką wysokość określa przede wszystkim nasz wzrost i to właśnie od niego w głównej mierze będzie zależała optymalna wysokość blatu danego biurka. To jaka powinna być wysokość biurka można zobaczyć to na przykładach podanych poniżej:

  • Jeżeli nasz wzrost wynosi 160 centymetrów, idealna wysokość biurka stojącego to około 97 centymetrów.
  • Jeżeli nasz wzrost wynosi 175 centymetrów, idealna wysokość biurka stojącego to około 108 centymetrów.
  • Jeżeli nasz wzrost wynosi 188 centymetrów, idealna wysokość biurka stojącego to około 116 centymetrów.
Biurka pod laptopa z oferty sklepu Edinos.pl

Jak dostosować wysokość biurka?

Na to, jaką wysokość powinno mieć biurko składa się wiele czynników. Powinniśmy również pamiętać, jak dobrać wysokość biurka. Kiedy wybieramy biurko do podniesienia wysokości, istotne jest przede wszystkim to, by wziąć pod uwagę kilka niezwykle ważnych czynników. Przede wszystkim trzeba zastanowić się, jakiego typu biurko będzie w sposób najlepszy pasować do naszego miejsca pracy. W następnej kolejności trzeba zdecydować, czy chcemy biurko z regulacją wysokości, czy też bez takiej regulacji. Regulacja wysokości daje nam możliwość na dostosowanie biurka do naszych indywidualnych potrzeb, jak również może być przede wszystkim przydatna dla osób o zróżnicowanych wymiarach ciała. Na rynku istnieje szereg różnych typów biurek, a można do nich zaliczyć między innymi: biurka pod laptopa, czy też biurka narożneJak dostosować wysokość biurka? Otóż by móc zwiększyć nasz komfort pracy, trzeba prawidłowo dostosować ustawienia biurka. W szczególności należy upewnić się, że wysokość naszego biurka jest dostosowana do naszego wzrostu. Jeżeli jest to możliwe, należy także zainwestować w regulowaną podpórkę, która będzie znajdowała się pod nadgarstki, a dodatkowo w klawiaturę. Następnym istotnym elementem jest w szczególności odpowiednie ustawienie monitora, z którego będziemy korzystać. Trzeba bowiem pamiętać, że powinien on znajdować się na wprost naszych oczu, a dodatkowo powinien zostać umieszczony na odległości mniej więcej 50-70 centymetrów od twarzy użytkownika. Trzeba też zadbać o to, by siedzisko było w pełni ergonomiczne, a także posiadało regulowaną wysokość i wygodne oparcie. Dzięki temu będziemy w stanie uniknąć bólu pleców oraz ramion, jak również będziemy mieli możliwość poprawienia postawy naszego ciała podczas codziennej pracy.

Biurko w stylu skandynawskim w gabinecie

Podsumowanie

Istotne kwestie odnoszące się do artykułu:

  • Optymalna wysokość takiego biurka zależy w szczególności od dwóch kluczowych czynników. Najważniejszą kwestią jest przede wszystkim wzrost osoby użytkującej dane biurko, ale też pozycja, w której zamierzamy spędzać czas przy biurku: bowiem może to być pozycja zarówno siedząca, jak i stojąca.
  • Oczywiście dość trudno jest samodzielnie ustalić odpowiednią dla siebie wysokości biurka. Z pomocą w takiej sytuacji może przyjść nam kalkulator online, który jest całkowicie bezpłatnym narzędziem, które daje nam możliwość łatwo oraz szybko obliczyć prawidłową wysokość biurka, a nawet krzesła, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

Autor: #Smok Cięty

Smok Cięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *