Jaka ławka ogrodowa jest najlepsza do Twojego ogrodu?

Stylowe ławki do ogrodu powinny być w pierwszej kolejności funkcjonalne. Aby móc na nich odpocząć po pracy, przydadzą się poduszki na ławki, a także niewielki stolik. Ławki do ogrodu powinny być odporne na wysoką oraz niską temperaturę, słońce, a także na wilgoć. Nie bez znaczenia jest ich wygląd.  Odpowiednio dobrane ławki staną się ozdobą naszego ogrodu lub tarasu. Możesz nimi podkreślić swój unikalny styl oraz sprawić, że będą one przykuwały uwagę sąsiadów i znajomych. Jakie ławki powinieneś wybrać?

Niezwykle eleganckie ławki w stylu wiktoriańskim – idealne na wejście przed domem oraz do ogrodu

Ławki do ogrodu w stylu wiktoriańskim wspaniale wyglądają na tle ogrodowych róż, rododendronów, tui, jaśminu oraz innych roślin, które pielęgnujesz z ogromną pasją. Możesz je także umieścić w ogrodzie z drzewkami owocowymi. – Pamiętaj, że siedzący pod jabłonią Newton wymyślił pojęcie grawitacji!  Kto wie, na jaki pomysł wpadniesz odpoczywając na ogrodowej ławce. Romantyczny klimat sprzyja np. pisaniu powieści romantycznej.

Stylowa ławka w stylu wiktoriańskim

Tego typu ławki wykonane są z metalowych prętów zabezpieczonych farbą – przed wpływem czynników zewnętrznych tj. słońce czy mróz. Biorąc pod uwagę użyty materiał są one stosunkowo lekkie – podobnie jak ławki wykonane z drewna lub polirattanu. Zaletą jest niezwykła trwałość – ławki ze stali możesz zostawić na zimę na zewnątrz.

Dla kogo ławki do ogrodu w stylu wiktoriańskim będą dobrym wyborem? Styl wiktoriański charakteryzował się przepychem, bogactwem oraz pięknymi zdobieniami. Jeśli lubisz wyszukane przedmioty oraz chcesz stworzyć w swoim ogrodzie romantyczny nastrój, ławka dla dwóch osób w przepiękne wzory będzie dla Ciebie idealna.

Możesz ją ustawić przed domem lub pod altanką. Najczęściej jest ona dostępna w białych oraz jasnoniebieskich kolorach, które wspaniale wyglądają na tle ogrodu. Możesz spotkać także ławki ze stali w ciemniejszych kolorach tj. brązowy lub czarny. Bardzo ciekawie będzie prezentowała się ławka z łukiem na pnące róże lub inne krzewy, w której może skryć się para zakochanych.

Ławki drewniane – naturalne i ekologiczne

Ławki wykonane z drewna sprawdzą się u osób, które lubią naturalne materiały. Możesz umieścić je w ogrodzie lub na tarasie. Pod względem stylu do wyboru masz mnóstwo modeli – z oparciem i bez, masywne oraz delikatne, a także meble ogrodowe rozkładane. W przypadku ławki z naturalnego drewna możesz mieć pewność, że posłuży Ci ona nam latami – o ile będziesz o nią właściwie dbać. Pod wpływem warunków atmosferycznych ławka może zmienić nieco swój kolor. W takim przypadku powinieneś ją odnowić, aby zabezpieczyć ją na kolejne lata.

Drewniana ławka w stylu industrialnym

Drewniane ławki do ogrodu tworzą wspaniały, wiejski, wręcz biesiadny klimat. Świetnie nadają się na imprezy w ogrodzie tj. grill, wspólne oglądanie meczu czy też majowy weekend. W towarzystwie drewnianych skrzyń z ziołami tj. mięta czy bazylia oraz glinianych donic z kwiatami lawendy odstraszającej owady sprawią, że miło oraz wygodnie spędzimy czas z rodziną oraz przyjaciółmi. 

Polirattanowa ławka do ogrodu – wakacyjny klimat

Polirattanowa ławka do ogrodu sprawdzi się u wszystkich osób, które na swoim tarasie pragną stworzyć wakacyjny klimat. Są ta ławki, które często znajdziemy w hotelach, plażowych barach, a także w ogródkach piwnych. W lecie możemy sączyć na nich przepyszne koktajle owocowo-warzywne, jeść lody oraz opalać się. W jesienne wieczory możemy usiąść na nich przy blasku świec – z lamką grzańca i ciepłym kocem. Polirattanowe ławki trafią w gust każdego członka rodziny. Są one bardzo stylowe, eleganckie oraz odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

Donice ogrodowe z oferty sklepu Edinos.pl

Co poza ławką do ogrodu?

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na ciekawe dodatki tj.:

  • donice
  • mały stolik
  • skrzynia na poduszki
  • poduszki

Decydując się na konkretne ławki do ogrodu możesz stworzyć wspaniały kącik dla zakochanych, miejsce do wspólnej zabawy, a także kącik SPA, w którym będziesz delektować się zapachem świeżo skoszonej trawy, pachnących kwiatów oraz rozkoszować odgłosami natury – sącząc kawę lub czytając dobrą książkę. Przed kupnem ławki do ogrodu powinieneś zamknąć oczy i wyobrazić sobie, jak ma wyglądać Twój taras lub ogród. Jeśli posłuchasz swojego wewnętrznego głosu, nie będziesz miał wątpliwości, jakie ławki ogrodowe będą dla Ciebie najlepsze.

Autor:#Smok Beksa

Smok Beksa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *