Czy znasz już sekret utrzymania porządku w domu!

Komoda w stylu skandynawskim w kolorze białym

Komoda to iście pałacowy mebel. Jej rodowód sięga czasów panowania Ludwika XIV, który posiadał niemałą kolekcję wytwornych ubrań oraz wszelkiej maści i rodzaju drobiazgów. Z myślą o pękającej w szwach garderobie Króla Słońce powstał mebel z mnóstwem szuflad. Jak przystało na wersalskie standardy, design ówczesnej komody ociekał bogactwem. Choć dziś takie modele można podziwiać jedynie w muzeum, ich współczesne wersje nadal stanowią istotny element wyposażenia wnętrz oraz cenione są za niezrównane walory praktyczne. Ich stylistykę można wybierać według upodobania i obecnie panujących trendów. Dla niezdecydowanych najlepsze są nieskomplikowane formy oraz biel – zestawienie uniwersalne, zawsze na czasie.

Dwie komody w stylu skandynawskim - Lines C5 oraz Dalia.
Od lewej: Komoda Lines C5, komoda Dalia.

Komody białe w wariancie total white na wysoki połysk to znak rozpoznawczy stylu nowoczesnego, a także minimalistycznego. Z kolei matowa alternatywa doskonale koresponduje ze skandynawską estetyką, gdzie równie mile widziane będą połączenia z drewnem. Komody białe idealnie odnajdują się w każdej aranżacji. W poszukiwaniu odpowiedniego modelu warto zajrzeć do sklepu Edinos.pl.

Skandynawska komoda Ukla
Skandynawska komoda Ukla

Biel na tle innych kolorów wcale nie wypada blado. Białe meble stanowią doskonałą bazę aranżacyjną, mogą być punktem wyjścia do zaprojektowania kompletnego wystroju wnętrza. Dzięki nim pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne, pełne ładu i harmonii. Meble w bieli nigdy nie wychodzą z mody i są lubiane zarówno przez miłośników modernistycznych stylizacji, jak i osób chętnie powracających do klasyki.

Lakierowana komoda Lorena  3X w kolorze białym
Lakierowana komoda Lorena 3X

Kolor biały posiada różnorodne odcienie, jego tonacje mogą wpadać w zimne błękity i szarości lub w ciepłe róże czy żółcie.

Lakierowana komoda Intia 3X
Lakierowana komoda Intia 3X

 Mocnym, ultranowoczesnym trendem są komody białe bez uchwytów, posiadające specjalny mechanizm otwierania poprzez dotyk.

Zestaw mebli minimalistycznych Vomes
Zestaw mebli minimalistycznych Vomes – biały połysk

Komoda to jeden z najbardziej praktycznych i przydatnych mebli. Co decyduje o jej nieprzeciętnej roli? Ilość półek i szuflad umożliwiających przechowywanie ubrań i akcesoriów. Dzięki nim każda część garderoby otrzymuje odrębne miejsce, a dobra organizacja to przecież klucz do utrzymania ładu i należytego porządku w Twoim wnętrzu.

Skandynawska komoda Peria
Skandynawska komoda Peria

Autor:#Beksa

Smok Beksa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *