Rozwiązania przechowywania dla małych mieszkań: Mądre organizowanie przestrzeni

W dzisiejszym czasach posiadanie małego mieszkania stało się niezwykle powszechną praktyką. Życie w dużych miastach, popularny model rodziny 2+1, częste wyjazdy o charakterze prywatnym, jak również służbowym, niejednokrotnie powodują, że posiadanie dużych domów i rozległych posiadłości staje się niezwykle uciążliwe. By jednak egzystencja w mieszkaniach o małej powierzchni mogła być komfortowa i pozwalała na całkowitą wygodę, w pierwszej kolejności należy zadbać o stworzenie funkcjonalnej przestrzeni, w której uda nam się przechowywać rzeczy o różnym charakterze. Jakie mebel warto wybrać do małych mieszkań?

Nowowczesna aranżacja salonu z użyciem półek ściennych i lekkich regałów

Regały

Regały to zdecydowanie meble, które zasługują na szczególną uwagę, mając na uwadze rozwiązania do wnętrz o małej powierzchni, które mają zapewnić jak największą przestrzeń do przechowywania niezbędnych przedmiotów. Są to meble na tyle ustawne, występujące w różnych szerokościach oraz wysokościach, że z całą pewnością pozwolą nam na efektywne, perfekcyjne wykorzystanie każdego skrawka dostępnej przestrzeni. Co ważne, regały, to obok szaf, jedne z najwyższych mebli, które możemy wybrać do naszych wnętrz. Dzięki temu cała wysokość pomieszczenia może zostać wyposażona w pojemne półki. Regały są na tyle uniwersalne, że służą swoim posiadaczom do przechowywania tak naprawdę dowolnie wybranych przedmiotów.

regały nowowczesne z oferty sklepu Edinos.pl

Nowowczesne regały umieszczane są w bardzo wielu, różnorodnych wnętrzach. Salon, gabinet, przedpokój, korytarz, pokój dzienny, kuchnia, łazienka, to pomieszczenia, w których bez trudu możemy odnaleźć różne modele regałów. Co więcej, by wpisać się w indywidualne upodobania i preferencję szerokiego grona użytkowników, regały produkowane są w wielu ciekawych wykończeniach. Możemy postawić na wersję klasyczne, metalowe, w kolorze czarnym, regały drewniane, białe, i wiele innych. Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i upodobań każdego użytkownika, jak również od pozostałych elementów wyposażenia wnętrz.

Aranżacja małej przestrzeni z użyciem półek ściennych

Półki ścienne

W mieszkaniach o małej powierzchni z całą pewnością nie można zapominać o wykorzystaniu przestrzeni ściennej. Pomimo tego, że ściany kojarzą nam się głównie jako element dekoracyjny, które mają prezentować nam wybrany kolor, obrazy czy inne dzieła sztuki, tymczasem ich przestrzeń nie powinna być pomijana podczas tworzenia przestrzeni użytkowej, która pozwala nam na przechowywanie przedmiotów o różnych gabarytach. By dopasować się do indywidualnych potrzeb i wymagań użytkowników, jak również charakteru i przeznaczenia wnętrza, wyróżnić możemy półki ścienne otwarte oraz zamknięte. Półki ścienne otwarte, które najczęściej składają się z desek zespolonych ze sobą na dowolnie wybrany, nieregularny kształt, służą we wnętrzach jako przestrzeń dekoracyjna, na której można wyeksponować ulubione zdjęcia, kwiaty, świece, książki, czy inne, dowolnie wybrane przedmioty. Szafki ścienne zamknięte to modele o wiele bardziej funkcjonalne i użytkowe, doceniane za swoją niezwykłą pojemność. Ich umiejscowienie w kuchniach, łazienkach, sypialniach, salonach, pokojach dziennych i innych, dowolnie wybranych wnętrzach, pozwoli na stworzenie dodatkowej, obszernej przestrzeni, w której z łatwością będziemy mogli umieścić dowolnie wybrane przedmioty. Co więcej, szafki ścienne produkowane są w tak szerokiej gamie kolorystycznej, że z całą pewnością uda nam się dopasować je do innych mebli, które goszczą w naszych mieszkaniach o małej powierzchni.

Białe półki wiszące z oferty sklepu Edinos.pl

Komody do wnętrz o różnym charakterze

Kolejnym rodzajem mebli, które z całą pewnością powinny być brane pod uwagę przez posiadaczy małych mieszkań, są komody. To meble podłogowe, o niskiej wysokości oraz dużej szerokości, które wyposażone są w niezwykle obszerne, pojemne szuflady. Komody będą doskonałym uzupełnieniem wnętrz o charakterze klasycznym, nowoczesnym, industrialnym, skandynawskim, boho, czy innym, dowolnie wybranym. Wszystko dzięki temu, że komody produkowane są w bardzo różnej kolorystyce i wzornictwie. Będą doskonałym wyborem zarówno dla miłośników klasycznych, minimalistycznych rozwiązań, jak również dla osób, które kochają wybierać do swoich mieszkań o małej powierzchni meble, które cechują się niezwykłym designem i wysoką atrakcyjnością. Co więcej, różne wymiary poszczególnych modeli sprawiają, że komoda bez trudu dopasuje się do wielu wnętrz, także tych o niestandardowych wymiarach.

Nowowczesne meble modułowe idealne do małych przestrzeni z oferty sklepu Edinos.pl

Przydatne gadżety, które pomogą doskonale zagospodarować małą przestrzeń

Oprócz głównych elementów wyposażenia wnętrz, takich jak półki, regały, jak również komody, szczególną uwagę warto poświęcić na inne, drobne gadżety, których wykorzystanie wpłynie niezwykle korzystnie na całkowite zagospodarowanie całej przestrzeni. Z całą pewnością jednym z nich są sosnowe skrzynie z siedziskiem. To elementy, które niejednokrotnie wykorzystywane są do aranżacji korytarzy, jak również holi. Służą one do siedzenia podczas zmiany obuwia, ubioru, czy innych, dowolnie wybranych czynności. Oprócz tego, że gwarantują maksymalną wygodę, to dodatkowo ich wnętrze skrywa w sobie ogromną przestrzeń, w której można przechować dowolne rzeczy. Na szczególną uwagę zasługują także szafki modułowe. To wariant wysoce mobilny, który cechuje się lekką konstrukcją, jak również dowolną modyfikacją położenia. Wyróżnić można różne ich typy. Mogą one składać się z szuflad, drążków, półek, bądź różnych konfiguracji. Nic więc dziwnego, że dodatkowe szafki modułowe służą jako szafki na buty, szafy na ubrania, jak również miejsca, gdzie przechowywane są przedmioty sezonowe, które nie są wykorzystywane codziennie, takie jak np. kurtki zimowe, stroje kąpielowe, łyżwy i wiele innych. Kolejnymi gadżetem, dzięki któremu perfekcyjnie wykorzystamy naszą przestrzeń, jest półka teleskopowa, która może zostać umieszczona w narożnikach pomieszczenia. Bardzo często wykorzystywana jest w toaletach, jak również w łazienkach. Gości w kabinach prysznicowych, nad wannami. Dzięki niej z łatwością uda nam się przechowywać płyny, żele, szampony, odżywki i inne kosmetyki, które są nam niezbędne do zachowania doskonałej kondycji ciała. To także rewelacyjny sposób na wykorzystanie przestrzeni ściennej. 

Nowoczesne komody z oferty sklepu Edinos.pl

By móc cieszyć się perfekcyjną organizacją w każdym mieszkaniu o małych gabarytach, w pierwszej kolejności należy wybrać meble, które będą zapewniały dużą powierzchnię do przechowywania wielu, różnorodnych przedmiotów. Jeśli wybierzemy takie nowoczesne meble, z całą pewnością będziemy mogli cieszyć się nie tylko perfekcyjnym designem naszych wnętrz, ale również ich wysoką funkcjonalnością, dzięki której bez trudu uda nam się przechowywać wiele, różnorodnych przedmiotów, zarówno tzw. pierwszej potrzeby, jak i również sezonowych czy okazjonalnych. Postaw na sprawdzone rozwiązania, takie jak m.in. regały, komody, półki ścienne, i ciesz się aranżacjami własnych, małych wnętrz, przez długi czas, nawet w przypadku nagromadzenia wielu, różnorodnych materiałów. 

Autor: Smok Cięty

Smok Cięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *