Półki ścienne- funkcjonalne i designerskie wykończenie ścian dla Twojego domu 

W dzisiejszych czasach najbardziej prestiżowe, udane aranżacje wnętrz, cechują się wyposażeniem, które łączy w sobie doskonały, unikatowy wygląd, wraz z wysoką funkcjonalnością. Nic więc dziwnego, że półki ścienne stały się jedynymi z najbardziej charakterystycznych, popularnych elementów salonów, korytarzy, pokojów dziennych, dziecięcych, kuchni czy łazienek. Przyjrzyjmy się im z bliska.

Nowowczesne półki ścienne z oferty sklepu Edinos.pl

Półki ścienne i ich krótka charakterystyka

Półki ścienne do aranżacji wnętrz są produktami, których cechą charakterystyczną jest wysoka jakość wykonania. Półki wykonywane są ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, takich jak najwyższej klasy drewno, metal, aluminium czy tworzywa sztuczne. Produkty są odporne na różnego rodzaju odkształcenia czy uszkodzenia mechaniczne, przez co cieszą swoich użytkowników swoją nienaganną kondycją przez długi czas
Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że półki ścienne są w stanie bez trudu utrzymać duży ciężar, o ile zostały prawidłowo zamontowane. W związku z tym możemy ustawiać na nich wiele przedmiotów o różnych gabarytach

Szerokie zastosowanie półek ściennych

Półki ścienne to wyposażenie wnętrz, które wykorzystywane jest jako miejsce do przechowywania bardzo wielu, różnorodnych przedmiotów. Najczęściej na tego typu meblach obserwować możemy:

  • książki
  • płyty
  • elementy dekoracyjne
  • fotografię
  • pamiątki z podróży
Nowoczesne półki modułowe w gabinecie

Wybierz model półki na ścianę dopasowany do własnych potrzeb

Półki ścienne, by dopasować się do indywidualnych potrzeb i preferencji szerokiego grona użytkowników, dostępne są w bardzo wielu, różnorodnych modelach. Przede wszystkim różnią się one kształtem oraz wielkością. Dla zwolenników klasycznych rozwiązań dedykowane są półki w stylu minimalistycznym, składające się z jednej, prostej, drewnianej deski, pokrytej jedynie lakierobejcą, która ukazuje naturalne słoje drewna.
Jeśli dla swoich aranżacji wnętrz szukamy modeli półek ściennych o oryginalnym, niespotykanym charakterze, wówczas warto wybrać modny model, który składa się z wielu, pojedynczych kwadratów, które połączone są w jedną, niestandardową formę. Oprócz tego, że taki model półki ściennej będzie prezentować się niezwykle nowocześnie, to dodatkowo cechuje się niezwykle wysoką pojemnością dla wielu, dowolnie wybranych przedmiotów. 

Co więcej, oprócz kształtów, półki ścienne różnią się od siebie kolorystką, wzornictwem oraz wykończeniem. Możemy wybierać półki w ponadczasowych, uniwersalnych kolorach, takich jak biel, czerń, brąz czy beż, jak również stawiać na modele z matowym wykończeniem czy w odważnej, niespotykanej kolorystyce, takiej jak m.in. kolor wenge.

Półki w stylu skandynawskim w jadalni

Dlaczego warto wybrać półki ścienne do własnych aranżacji wnętrz?

Z całą pewnością warto wybierać dla swoich aranżacji wnętrz półki ścienne.  Jedną z najbardziej istotnych zalet jest fakt, że pozwalają one na sporą oszczędność miejsca, jak również doskonałe wykorzystanie przestrzeni ścian, na przechowywanie wielu, różnorodnych przedmiotów. Co więcej, takie nowoczesne półki ścienne zawsze doskonale się prezentują, nawet pomimo upływu czasu. Są więc jedną z najpiękniejszych dekoracji całych aranżacji, bez względu na styl czy charakter pomieszczenia. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że są to akcesoria niezwykle łatwe w montażu, przez co w razie wystąpienia konieczności bez trudu uda nam się zdemontować jedną półkę, by zawiesić w jej miejsce nową. 

Autor: #Smok Beksa

Smok Beksa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *