Sofa do spania w Twoim salonie – wciąż modna i funkcjonalna?

ROZKŁADANA PIKOWANA SOFA LANILA

Sofa rozkładana to praktyczny mebel, który w ciągu dnia wypełnia przestrzeń pokoju dziennego, służąc domownikom jako strefa relaksu. Niezastąpiona podczas rodzinnych spotkań filmowych oraz długich, jesiennych i zimowych wieczorów z książką i kieliszkiem wina sofa do salonu może pełnić dodatkową funkcję. Sofa rozkładana, która w nocy staje się łóżkiem to mebel, wyróżniający się ogromną funkcjonalnością jest obowiązkowym elementem wystroju funkcjonalnego salonu. Czy dziś zakup sofy do spania to nadal rozwiązanie na czasie, czy może jest już przeżytkiem? Sofa rozkładana z funkcją spania, poprzez zastosowanie odpowiedniego mechanizmu, swoim wyglądem nie różni się od standardowej kanapy. Z tego względu w ciągu dnia jest modnie prezentującym się, stylowym meblem wypoczynkowym, a w nocy służy domownikom lub sporadycznie, gościom komfortem użycia podczas snu. Kupując tego typu meble do salonu nie musisz więc rezygnować z funkcjonalności kosztem designu. Praktyczna sofa rozkładana z funkcją spania nie wyjdzie z mody. Przekonaj się, jaka sofa do spania będzie dla Ciebie najlepsza i w jakich sytuacjach okaże się niezbędna.


SOFA PIKOWANA ROZKŁADANA BARTON - POPIEL

SOFA PIKOWANA ROZKŁADANA BARTON – POPIEL

Sofa do spania do salonu – typowe i niecodzienne zastosowanie mebla

Sofa do spania do domowego salonu jest meblem, który sprawdzi się zarówno w przestronnych, jak i niewielkich pokojach dziennych. Rozkładana sofa z funkcją spania w salonie sprawdzi się najlepiej w mieszkaniach, w których nie ma możliwości wydzielenia sypialni oraz w domach osób, posiadających rodzinę lub znajomych w znacznej odległości. Możliwość przenocowania bliskich na rozkładanej sofie w salonie jest z pewnością miłym gestem gospodarza oraz znaczną wygodą dla gości. Wygodna sofa do spania sprawdzi się również idealnie w przypadku, gdy po urazie lub zabiegu zalecany jest wypoczynek. Przebywanie w pozycji leżącej w salonie z pewnością wpłynie pozytywnie na szybszy okres rekonwalescencji niż samotne przebywanie w sypialni, oddalonej od dziennego życia mieszkańców.

ROZKŁADANA SOFA NESMA Z PODŁOKIETNIKAMI - NIEBIESKA
ROZKŁADANA SOFA NESMA Z PODŁOKIETNIKAMI – NIEBIESKA

Miejsce regularnego i komfortowego nocnego wypoczynku

Komfortowa sofa do spania znajduje stałe miejsce w salonie małych mieszkań, w których pokój dzienny staje się sypialnią w nocy. Nowoczesne, rozkładane kanapy i sofy do spania to ogromna możliwość wyboru najbardziej odpowiedniego rozmiaru mebla, jego wypełnienia, tkaniny tapicerskiej oraz stylu wykonania. Dobrej jakości rozkładana sofa przeznaczona do spania może być tak samo wygodna jak łóżko. Umiejętnie dobrana kanapa gwarantuje komfortowy, zdrowy sen. Jaka sofa do spania spełni to zadanie i czym kierować się przy wyborze mebla? Wybierając najlepszą sofę rozkładaną do codziennego, nocnego wypoczynku zwróć uwagę przede wszystkim na jej wypełnienie. Odpowiednio sprężyste i twardsze wypełnienie siedziska i oparcia sofy zapewni Ci wysoką jakość snu. Do codziennego, komfortowego wypoczynku najlepiej wybrać sofę rozkładaną z systemem włoskim. Wysokiej jakości mechanizm oraz osobny materac zapewniają podczas snu niezwykły komfort użytkowania. Tego typu model będzie zdecydowanie najlepszym wyborem dla osób, poszukujących sofy do spania.

OD GÓRY:  ROZKŁADANA SOFA MIRJA - BRĄZOWA, NA DOLE: LUKSUSOWA ROZKŁADANA BIAŁA SOFA - ASTIGAR
OD GÓRY: ROZKŁADANA SOFA MIRJA – BRĄZOWA, NA DOLE: LUKSUSOWA ROZKŁADANA BIAŁA SOFA – ASTIGAR

Dodatkowa przestrzeń do spania

Jeśli poszukujesz sofy do okazjonalnego spania, możesz skupić się przede wszystkim na jej stylistyce. Pasująca do wystroju wnętrza, stylowa kanapa z funkcją spania to wyjątkowa ozdoba pomieszczenia oraz przestrzeń do popołudniowego relaksu. Sofa do salonu, z której powierzchni spania korzystasz sporadycznie powinna rozkładać się łatwo i szybko. Jaka sofa do spania będzie zatem najbardziej odpowiednia? W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie sofa wyposażona w system rozkładania DL. Przygotowując się do snu wystarczy wysunąć siedzisko i złożyć oparcie, aby stworzyć równą, wygodną strefę wypoczynku. Jeszcze łatwiejsze rozkładanie zastosowano w systemie Delfin, gdzie dużą powierzchnię spania uzyskasz poprzez wysunięcie i uniesienie siedziska sofy. Jeśli Twój salon nie jest zbyt przestronny, do spania wybierz najlepiej rozkładaną sofę dwuosobową. Jeśli jednak możesz wstawić do niego większy mebel, nie rezygnuj z sofy w wersji trzyosobowej.

KANAPA ROZKŁADANA RAMOS

Jaka sofa do spania będzie idealna do kawalerki?

W niewielkich mieszkaniach, w których każdy mebel musi być starannie przemyślany pod kątem rozmiarów i funkcjonalności, rozkładana sofa z funkcją spania jest szczególnie istotnym elementem wyposażenia. Nowoczesna sofa do kawalerki, która wpłynie na wzmocnienie stylowej aranżacji oraz zaplanowanego efektu i doskonale utrzymanego wnętrza powinna rozkładać się w sposób, niezakłócający przestrzeni wokół niej. Jak sofa do spania sprawdzi się najlepiej w tych warunkach? W kawalerce najlepiej sprawdzi się sofa do spania wyposażona w mechanizm klick-klack, który zapewnia łatwe i szybkie rozłożenie kanapy na wzór wersalki oraz w opcji mechanizmu rozkładanego w przód. Belgijski sposób rozkładania dotyczy przede wszystkim nowoczesnych sof, przeznaczonych do sporadycznego użycia jako miejsce snu. Kanapy rozkładane w przód, z kółkami, umożliwiające wygodę i niezawodność rozkładania są komfortowe w użytkowaniu, sprawdzają się jednak w pomieszczeniach, w których istnieje możliwość przestawienia stolika kawowego, znajdującego się najczęściej przed sofą.

NOWOCZESNA ROZKŁADANA KANAPA DINN – BIAŁA
NOWOCZESNA ROZKŁADANA KANAPA DINN – BIAŁA

Jaka sofa z funkcją spania najlepiej sprawdzi się w dużym salonie?

W przestronnym salonie można pozwolić sobie na dużą, stylową sofę do spania oraz komfortowe rozstawienie pozostałych elementów wyposażenia. W dużym salonie najlepiej sprawdza się rozkładana kanapa narożna z funkcją spania, która poza dużą przestrzenią codziennego wypoczynku oferuje powierzchnię snu dla dwóch osób. Wygodna narożna sofa do spania, wyposażona w mechanizm rozkładania, pasuje do wnętrz starannie urządzonych, w których każdy mebel ma swoje, ściśle określone miejsce. Jeżeli zastanawiasz się jak sofa do spania będzie najbardziej odpowiednia do salonu wybierz mebel, który wypełni przestrzeń pokoju dziennego, będzie podkreślał jego charakter oraz zapewni komfort wypoczynku zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Nowoczesne sofy podkreślają minimalizm w aranżacji wnętrza, natomiast klasyczne, typu chesterfield wydobywają elegancję i widoczny luksus. Doskonale nadają się do pomieszczeń, urządzonych w stylu glamour.

2-OSOBOWA BRĄZOWA SOFA W STYLU CHESTERFIELD - CHARLOTTE 2Q
2-OSOBOWA BRĄZOWA SOFA W STYLU CHESTERFIELD – CHARLOTTE 2Q

Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej sofy z funkcją spania do salonu?

Wybór idealnej sofy przeznaczonej do spania w domowym salonie nie jest zadaniem łatwym. Mebel ten powinien być przed wszystkim stylowy, ale także cechować się wygodą użytkowania oraz odpowiednim rozmiarem, który wpisze się w dostępną przestrzeń. Idealna sofa do spania powinna posiadać mechanizm rozkładania/składania, który umożliwi łatwe, szybkie korzystanie oraz niezawodność. Wybierz sofę do spania, posiadającą tapicerkę z tkaniny w modnym odcieniu. Zwróć uwagę, by była ona odporna na przetarcie oraz łatwa w czyszczeniu. Wysokiej klasy tkaniny tapicerskie posiadają certyfikaty, gwarantujące niezmienność efektu wizualnego po określonej liczbie czyszczeń.

ROZKŁADANA SOFA MODUŁOWA CZERWONA - LANPARA 4Q
ROZKŁADANA SOFA MODUŁOWA CZERWONA – LANPARA 4Q

Powierzchnia spania

Powierzchnia spania sofy po rozłożeniu jest niezwykle istotnym elementem, warunkującym zakup. Jeśli poszukujesz sofy do spania w salonie dla jednej osoby, powierzchnia spania powinna być nie mniejsza niż 120×200 cm. Sofy rozkładane, oferujące powierzchnię spania co najmniej 140×200 cm będą komfortową przestrzenią wypoczynku dla dwóch, dorosłych osób. Jeszcze większą powierzchnię spania będą posiadały rozkładane kanapy narożne. Wybierz rozmiar sofy, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

NAROŻNIK Z LEŻANKĄ ZIELONY - ANITA 4Q
NAROŻNIK Z LEŻANKĄ ZIELONY – ANITA 4Q

Wypełnienie i pokrycie sofy przeznaczonej do spania

Rodzaj wypełnienia stosowany w sofach do spania jest narzucony przez producenta lub możemy wybrać go osobiście, korzystając z opcji dopłaty do bardziej komfortowej wersji. Wszelkie zmiany konfiguracyjne przy zakupie najbardziej odpowiedniej i najlepszej sofy do spania możliwe są na etapie składania zamówienia. Zdarza się, że sklepy meblowe oferują sofy do spania z podstawową wersją wypełnienia w postaci pianki poliuretanowej oraz tkaninę tapicerską, należącą do tzw. grupy 1, oznaczającą niższą jakość i trwałość tkaniny obiciowej. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości oraz komforcie użytkowania sofy wykorzystywanej do spania, dopilnuj by Twoja kanapa posiadała wysokiej jakości wypełnienie ze sprężynami bonnelowymi, kieszeniowymi lub taśmami siedziskowymi elastycznymi. Jeśli pianka, to wysoce elastyczna, warstwowa – nowoczesne rozwiązanie, zgodne z wysokimi wymaganiami.

OD GÓRY: ROZKŁADANA DWUOSOBOWA ZIELONA SOFA - DISTIRA 2D; NA DOLE: ROZKŁADANA KANAPA Z PODUSZKAMI - HARRIS W KOLORZE NIEBIESKIM
OD GÓRY: ROZKŁADANA DWUOSOBOWA ZIELONA SOFA – DISTIRA 2D; NA DOLE: ROZKŁADANA KANAPA Z PODUSZKAMI – HARRIS W KOLORZE NIEBIESKIM

Najlepsza sofa do spania dla alergików i właścicieli czworonogów

Sofy do spania adresowane do właścicieli zwierząt domowych oraz alergików powstają z wykorzystaniem odpowiednich tkanin, pozwalających uporać się ze wieloma niedogodnościami. Specjalne tkaniny obiciowe ułatwiają usuwanie sierści, posiadają odporność na zadrapania lub w przypadku alergików minimalizują wchłanianie roztoczy i kurzu. Jeżeli jesteś alergikiem lub posiadasz w domu czworonoga, to z pewnością docenisz atuty tego typu obić tapicerskich stosowanych. Jeśli posiadasz zwierzęta domowe, przy zakupie odpowiedniej sofy z funkcją spania kieruj się nie tylko modą i pięknymi odcieniami. Wybierz obicie, które wykazuje się odpornością na zadrapania, przetarcia oraz możliwością łatwego czyszczenia. Zyskasz komfort na co dzień oraz jakość, widoczną na przestrzeni wielu lat użytkowania.

ROZKŁADANY NAROŻNIK CZARNY - LIDIA
ROZKŁADANY NAROŻNIK CZARNY – LIDIA

Komfort i niezawodność rozkładania sofy przeznaczonej do spania

Mechanizm rozkładania w sofie wykorzystywanej do spania powinien działać niezawodnie. Sprawdź jego działanie w salonie meblowym, jeżeli dokonujesz zakupu stacjonarnie lub dowiedz się o szczegóły i zasady działania mechanizmów przed złożeniem zamówienia przez internet. Najlepsza sofa do spania powinna rozkładać się łatwo i szybko. Mechanizm powinien być bezpieczny w użytkowaniu oraz wykonany z wysokiej jakości, nowoczesnych materiałów.

TAPICEROWANA WERSALKA LOVENA - BRZOSKWINIOWA
TAPICEROWANA WERSALKA LOVENA – BRZOSKWINIOWA

Estetyka i modny wygląd

Sofa do spania do salonu musi wyglądać doskonale. Nikt nie musi widzieć, że sofa nocą staje się Twoim łóżkiem lub łóżkiem dla gości. Wybierając idealną sofę do spania, kieruj się jej nowoczesnym designem oraz perfekcją wykonania. Sofa do salonu nie powinna posiadać ruchomych elementów, które nieestetycznie zmieniają położenie pod wpływem użytkowania oraz widocznych odkształceń po wypoczynku. Wybierz stylową sofę do spania, dopasowaną do tendencji aranżacyjnej, dominującej w pomieszczeniu. Użyj sofy jako wyrazistego elementu dekoracyjnego. Niech wygląda efektownie i zapewni komfort użytkowania. Sofa do spania znajdujące się w domowym salonie powinna być pokryta przyjemną w dotyku, modną tkaniną w jednym z najpopularniejszych kolorów. Nadaj swojemu wnętrzu nie tylko funkcjonalności, ale i szyku. Niech salon stanie się wygodną strefą relaksu zarówno w dzień, jak i w nocy. Bez względu na to, czy potrzebujesz nowoczesnej sofy do spania sporadycznie, czy też na co dzień, wybieraj z uwzględnieniem jakości i funkcjonalności, które nigdy nie wychodzą z mody.

Autor:#Smok Cięty

Smok Cięty

One Comment on “Sofa do spania w Twoim salonie – wciąż modna i funkcjonalna?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *